Mislav Pasini - Blackout

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Mislav Pasini - Blackout

Post by dr_gonzo » 05 Jun 2008, 00:30

Evo ja sam upravo pri kraju knjige....

Uskoro ide i cijelokupni osvrt na cijelu knjigu te radnju...

Pitanje: Jel tko čitao ovo i kako mu se knjiga čini?
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

MichaelSinner
Posts: 9
Joined: 24 Jan 2007, 18:43
Location: Pet sematary

Post by MichaelSinner » 05 Jun 2008, 16:23

Dobar ti dan, "vrli momče", koji po svemu sudeći imaš previše vremena (za razliku od drugih), pa ne znaš što ćeš sam sa sobom. Ti tako pompozno najavljuješ recenziju knjige koja je već tri godine u opticaju, koja diše punim plućima, i koja je istinski našla svoj put u život. A di si bio do sad kad je dobro poznato da se recenzija piše dok je knjiga "vruća" odmah nakon tiska:lol:
Hajde, vrli momče, zadivi nas, pa ti napiši nešto "vrlo" autorski da vidimo kakav si ti pak delija. S druge strane, šteta je da ovako prosipaš žuć, jer znaš da je žuć jako važna za organizam:lol:
Zato momak, čuvaj zdravlje, uz onu, valjda ti poznatu, a to ti pristaje: "Psi laju, a karavane prolaze!"
K tome bi ti u nas rekli, a i ja ti dodajem: "Ajde momak, lovi zmije, i ostavi se ćorava posla, za koji nisi dorastao."
S ovim zaključujem bilo kakav daljnji isprazni kontakt s tobom. Aj živija mi ti :lol: Evala ti bilo!

User avatar
max
Posts: 54
Joined: 04 Jun 2008, 15:13
Location: a damaged body
Contact:

Post by max » 05 Jun 2008, 16:36

WTH?

Knjigu nisam citao, ali ovaj koment iznad mog ne kuzim nimalo.

edit: malo prolurkao na forumu i netu - sve mi je jasnije :D
Last edited by max on 05 Jun 2008, 16:39, edited 1 time in total.
This is the way the World ends
This is the way the World ends
This is the way the World ends
Not with a bang but a Whisper

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 05 Jun 2008, 16:38

max wrote:WTH?

Knjigu nisam citao, ali ovaj koment iznad mog ne kuzim nimalo.
Brijem da je to pisac him self...

LOL...malo smo osjetljivi na kritike :lol: A kaj je najbolje čovjek još nije ni napisao kritiku LOL :lol:
Last edited by Dragonrage on 05 Jun 2008, 17:02, edited 1 time in total.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 05 Jun 2008, 17:01

sad me baš zanima valja li knjiga... :lol: eh,što ti je reklama... :lol:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 05 Jun 2008, 18:04

Supić, javio se pisac! :vempajer:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 05 Jun 2008, 18:05

Dragonrage wrote:
max wrote:WTH?

Knjigu nisam citao, ali ovaj koment iznad mog ne kuzim nimalo.
Brijem da je to pisac him self...

LOL...malo smo osjetljivi na kritike :lol: A kaj je najbolje čovjek još nije ni napisao kritiku LOL :lol:
da malo :roll: nije osjetljiv, nego je frustriran... :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 05 Jun 2008, 18:41

Dragonrage wrote:
max wrote:WTH?

Knjigu nisam citao, ali ovaj koment iznad mog ne kuzim nimalo.
Brijem da je to pisac him self...
Nadam se da to nije pisac jer ovako retardirani komentar (koji nije ničime izazvan) nisam dugo vremena pročitao. Odmah sam imao flashback nekoliko trolova koji su (srećom) nestali s ovog foruma.

dr_gonzo - samo ti piši recenziju i jedva čekam vidjeti finalni "Iznesite Svoje Mrtve" :D

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 05 Jun 2008, 18:48

Bilo bi mnogo kulije da je stavio nick: Mislav Pasini... tipa kao da stoji iza svojih riječi :lol:
...ovako biti skriven i srati je u najmanju ruku pi*kasto :twisted:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
max
Posts: 54
Joined: 04 Jun 2008, 15:13
Location: a damaged body
Contact:

Post by max » 05 Jun 2008, 19:17

ma neee...

mislim da je lika naljutilo ranije spominjanje njegovih knjiga na ovom forumu
dr_gonzo je tamo izrazio negativan stav prema istom pa valjda to je to
This is the way the World ends
This is the way the World ends
This is the way the World ends
Not with a bang but a Whisper

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 05 Jun 2008, 19:19

max wrote:ma neee...

mislim da je lika naljutilo ranije spominjanje njegovih knjiga na ovom forumu
dr_gonzo je tamo izrazio negativan stav prema istom pa valjda to je to
pa znamo da je to tak :wink:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 07 Jun 2008, 00:56

Za sada neću ništa govoriti, jer ću sve reći u recenziji koja stiže u subotu (ako blog.hr bude funkcionalan) tj. danas uvečer (vidim da je prošla ponoć)...ali kako vidim nekima smeta (MichaelSinner :roll: ) to što sam loše primio knjigu. Ja tu ne mogu pomoći nikome...

Uglavnom već sada mogu reći zasigurno da će recenzija biti do sada moj najkritičniji post koji sam napisao i to u jako negativnom kontekstu...(a to je nakon što sam obje knjige pročitao).

Sljedeće - recenzija knjige se uvijek može napraviti i odmah kad knjiga izađe i kad prođe 100 godina, ja je radim kad knjigu pročitam (neki ljudi niti to ne naprave nego to rade odoka). Uz sve to Blackout je tek prije nekoliko dana stigla u Šibensku knjižnicu i prvi sam je uzeo (da nije tako bio bih je sigurno kupio preko Superknjižare). Kod mene je knjiga uvijek vruća ako je dobra...


p.s. - ja nemam previše vremena jer radim (gdje to piše u mom profilu), ali stignem sve da napravim jer znam rasporediti vrijeme.

p.s. 2 - za sve one koji znaju i koji ne znaju moj roman ide polako, ali sigurno za sada je gotovo 75% napisanog.
Naslov je "Iznesite Svoje Mrtve!" i za temu ima zombije... a radnja se odigrava u Hrvatskoj (no isto tako usporedno pišem i radnju koja se događa u Americi). (Još jednom se zahvaljujem FilmTV-u za lijepu naslovnicu koju je specijalno za ovaj roman napravio...Thanks man!)
Uglavnom ja pišem autorsko na par relacija i ne zamaram se sa rokom (važna mi je kvaliteta napisanog) i jako brzo ćemo vidjeti kakav sam delija (za razliku od drugih ja primam i negativne kritike, jer to samo može poboljštati moje pisanje).
Ja već imam napisan roman koji nije horor, nego socijalno humorne tematike sa jako izrazitim autobiografskim elementima.

p.s. 3 - MichaelSinner dijabolični detektivu, ako si ti Mislav Pasini što to lijepo ne kažeš nećemo te pojesti :wink:
Mi smo svi ovdje horor fanovi...ja sam to već 20 godina pa mislim da mi to daje za pravo da mogu i ja reći koju o horor žanru.
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 07 Jun 2008, 02:03

Taj drugi ti se zove Tko je ubio Suzie Q, jel' da? Volija bi ga pročitat ako ga moš poslat nekako?
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 08 Jun 2008, 22:30

"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 08 Jun 2008, 22:42

dr_gonzo wrote:A i evo recenzije romana:


"BLACKOUT" by Mislav Pasini - recenzija...

Sad je sigurno necu ni procitat..inace odican osvrt na knjigu....
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Post Reply