Dylan Dog

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 05 Feb 2016, 15:41

Inače za one koji ne znaju o čemu priča Inferno:
http://www.horrorhr.com/dylan-dog-popis/

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 05 Feb 2016, 15:43

Inferno wrote:HorrorHR svaka čast na genijalnom popisu! :supz: :supz: :supz:

al ja sam picajzla pa imam par glupih prijedloga :zubifale: tesko mi je naci recimo sve kratke price kako ide po redoslijedu. Jel ne bi mozda jos uz ovo sve mogao staviti i stupac "sva kronologija" ili tako nesto, sa kronološki točno umetnutim svim specijalnim izdanjima između redovnih.

nešto kao ovo: http://www.ubcfumetti.com/ubcdb/?list=e ... DD&pos=455

ili ovo je bolji primjer, sam sto je marti u pitanju: http://www.stripovi.com/asp/mm_popis_td.htm
dobra ideja, plan mi je definitivno širiti popis. Jednu od stvari što bi napravio je i da možeš u jednoj bazi pregledati ama baš sve dylan dog priče koje su objavljene - to bi recimo bilo tu negdje o čemu ti pričaš. Volio bi da se nabrzaka može vidjeti kako je to išlo, ali i recimo koliko je određeni autor napisao ili nacrtao DD-ova svekupno.

User avatar
Inferno
Posts: 2380
Joined: 09 May 2015, 13:30

Re: Dylan Dog

Post by Inferno » 05 Feb 2016, 17:30

koliko ti je vremena (sati :zubifale: ) dosada trebalo za to?

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 05 Feb 2016, 19:41

Inferno wrote:koliko ti je vremena (sati :zubifale: ) dosada trebalo za to?

pa okvirno ovako nekako:

1) 1 sat planiranja
2) 2 sata traženja i implementiranja tehničkog rješenja
3) 18-20 sati obrade podataka
4) 1 sat troubleshootanja

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 21 Feb 2016, 11:08

Projekt
6.5/10
Dylan Dog Ludens 96 (original 176)

Borba sa vanzemaljicima, nepoznatim i Dylanova borba sa mobitelima


San razuma
7.0/10
Dylan Dog Ludens 79 (original 157)

Prva veća priča Paole Barbato pokazala je pattern koji će se i dalje vidjeti - priče na novom nivou, mnogo diskusija i razrade, sa možda prekompleksnim i preoptimističnim ciljevima sa stripvoski format od devedesetak stranica. Kombinacija bolničkog horora, ludila, demona, sci-fia, sve u jednom ;)


Savršeni svijet
6.7/10
Dylan Dog Ludens 85 (original 163)

Barbato i Sclavi. Dylan Dog kao Rupert, brat male djevojčice "zatočen" na farmi njihovih roditelja. Mindfuck u stilu noćne more inspiriran kultnom epizodom Twilight Zonea gdje dijete vodi "kolo". Rasplet li-la.



Savršeni svijet
7/10
Dylan Dog Ludens 89 (original 163)

Meduza se vratila, ljudi završavaju okamenjeni, konspiracije bogatih, vjernici u napadu - svega ima u ovog Barbatinoj priči. Zanimljiva mi je tema pa mi je možda strip i bio bolji nego što je, makar opet - kao i kod većine njenih scenarija - rasplet pošteno srozava stvar.



Sjeme ludila
7.5/10
Dylan Dog Ludens 95 (original 175)

Klasična Barbato koja uzdiže Dylana na nove razine. Dylan kao žrtva, u teškoj depresiji pokušava shvatiti tko je pred njim na živo zapalio njegovu novu ljubav. Kompleksna priča, kojoj poput ostalih Paolinih scenarija treba ono nešto da bude odlična



Pisma iz pakla
7/10
Dylan Dog Ludens 98 (original 178)

Chain letter - pisma koja kada dobiješ želiš na najbrutalniji napad ubiti nekoga koga voliš. Brdo dobre makljaže, lagano naprsan kraj.

Treća strana medalje
5.5/10
Dylan Dog Ludens 99 (original 179)

Krimić u kojemu je Dylan skoro pa sporedni lik. Pasionirani detektiv u istraživanjima niza ubojstava. Klasičan triler, gdje se sumnja prebacuje sa jednog na drugog, odličan crtež Freghierija, dok je rasplet zbrkan previše.



Rekvijem za čudovište
6.5/10
Dylan Dog Ludens 104 (original 183)

Dylan Dog i Nessie, priča koja kreće naopako - od toga da Nessie zapravo postoji, pa prema sumnji. Klasična Barbatina priča, brdo razrade, brdo teksta i onda nekako ofrle odrađen rasplet.


Misterij Venecije
6/10
Dylan Dog Ludens 105 (original 143)

Dylan na gostovanju u Veneciji, na poziv lokalne murje. Pronađen je umirući tip koji traži Dylana, a oko njega su našli niz spaljenih leševa. Odlične scene kataklizme u Veneciji, dok mi poanta i nije neka...


Bjegunica
6.5/10
Dylan Dog Ludens 147 (original 320)

Dylan Dog kao Van Hellsing. ma koliko bizarno zvučilo, to je najjednostavnije intro u ovaj strip. Zanimljiv pregled ludila, sa odličnim scenama iz "nigdjezemske". Twist neuvjerljiv.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 22 Feb 2016, 07:48

Dylan kao strip otisao u osrednjost.
Vidi se da se nema svjezih ideja. Upravo procitao Bjegunicu koja je solidna prica, ali kraj koji je neuvjerljiv sve kvari
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Dylan Dog

Post by maddjuro » 22 Feb 2016, 15:50

s tim da su tu ideju već par puta iskoristili
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 23 Feb 2016, 08:32

Jos neke im se ideje ponavljaju stalno. Fali originalnosti
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dylan Dog

Post by Michel » 01 Mar 2016, 23:45

Imam mali ili veliki problem. Kako sam krenuo sa Dylanom ona mislim extra izadnja Cons mi je to preporučio. Uglavnom, stao sam na broju 26, sunčeve pjege. Sad si želim skinuti ostale, ali više ne mogu naći linkove :( išao sam serbian forum jer sam od tamo skidao, imali su sve za Dylana, ali evo sad ta tema prošle godine je jedan od modova rekao da su svi linkovi mrtvi to jest više ne postoje. Barem na tom forumu. Dajte mi pomognite ako ima negdje za skinut? Stvarno se nadam da ima.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Annabel_Lee
Posts: 432
Joined: 30 Jul 2013, 09:59

Re: Dylan Dog

Post by Annabel_Lee » 02 Mar 2016, 16:12

Ne mogu reći je li to baš to što tražiš jer su naslovi poslagani po abecedi, a ne po brojevima, ali na forumu Knjigoteka imaš dosta toga pa provjeri.

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dylan Dog

Post by Michel » 02 Mar 2016, 17:05

Hvala. Sad baš gledam. Od A do Z i idem pogledati jel ima ovo zadnje što sam pročitao sunčeve pjege i nema. Ne znam kako da nađem sad idući broj koji dolazi poslije sunčevih pjega. Samo znam da sam krenuo sa tim extra izdanjima pa da ima negdje popis to bi bilo super :)
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 06 Mar 2016, 20:08

Michel wrote:Hvala. Sad baš gledam. Od A do Z i idem pogledati jel ima ovo zadnje što sam pročitao sunčeve pjege i nema. Ne znam kako da nađem sad idući broj koji dolazi poslije sunčevih pjega. Samo znam da sam krenuo sa tim extra izdanjima pa da ima negdje popis to bi bilo super :)
Pih, http://www.horrorhr.com/dylan-dog-popis/ ;)

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dylan Dog

Post by Michel » 06 Mar 2016, 20:34

Hahahaha strašno. Pred nosom :D hvala! Nastavljam od sutra sa čitanjem :partyman:
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Dylan Dog

Post by HorrorHR » 09 Mar 2016, 11:23



:rolleyes:

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Dylan Dog

Post by Michel » 12 Mar 2016, 21:55

Dylan Dog: Oštrica britve - i ne baš tako dobar Dylan. Crtež prosječan, priča malo kopirana iz stepford wives. A i inače nisam ljubitelj tih robotskih radnji koje su ugurane u horor žanr. Ne leži mi iako je scenarij na trenutak čisto ok.

5.5/10
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply