Dylan Dog

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Nov 2006, 21:25

Vorador wrote:Groza je legenda. Sablast u noći je prvi DD koji sam ikada pročitao. To njegovo drugo pojavljivanje mi je puno bolje od prvoga ( Tama ). Inače lik je inspiriran Freddyjem Kruegerom.
Ma znam, jebala vas riječ Groza. Mislite na onu epizodu Tama. Odlična epizoda. Ali mogao sam misliti da je ona druga pojava loša. Ali ne znam čemu onaj obrat. Ali završetak je prejeben kao i sama ideja. I prvi DD koji sam čitao.
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 07 Nov 2006, 21:37

john_constantine wrote:
Vorador wrote:Groza je legenda. Sablast u noći je prvi DD koji sam ikada pročitao. To njegovo drugo pojavljivanje mi je puno bolje od prvoga ( Tama ). Inače lik je inspiriran Freddyjem Kruegerom.
Ma znam, jebala vas riječ Groza. Mislite na onu epizodu Tama. Odlična epizoda. Ali mogao sam misliti da je ona druga pojava loša. Ali ne znam čemu onaj obrat. Ali završetak je prejeben kao i sama ideja. I prvi DD koji sam čitao.
Ne kužim da li misliš na Tamu ili Sablast u noći (2. pojavljivanje)? U Tami je bio lik preveden kao Vošteni čovek (mislim), u reprintu Mrak ,Crni zloduh, a u Sablasti u noći Groza strašni. Tama mi je skroz bezveze zbog obrata koji je konfuzan dok je Sablast... legendarna i meni posebno draga epizoda.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Nov 2006, 21:53

Vorador wrote:
john_constantine wrote:
Vorador wrote:Groza je legenda. Sablast u noći je prvi DD koji sam ikada pročitao. To njegovo drugo pojavljivanje mi je puno bolje od prvoga ( Tama ). Inače lik je inspiriran Freddyjem Kruegerom.
Ma znam, jebala vas riječ Groza. Mislite na onu epizodu Tama. Odlična epizoda. Ali mogao sam misliti da je ona druga pojava loša. Ali ne znam čemu onaj obrat. Ali završetak je prejeben kao i sama ideja. I prvi DD koji sam čitao.
Ne kužim da li misliš na Tamu ili Sablast u noći (2. pojavljivanje)? U Tami je bio lik preveden kao Vošteni čovek (mislim), u reprintu Mrak ,Crni zloduh, a u Sablasti u noći Groza strašni. Tama mi je skroz bezveze zbog obrata koji je konfuzan dok je Sablast... legendarna i meni posebno draga epizoda.
Kao što sam rekao, nikada se nećemo složiti oko Dylan doga. :lol: :lol: Nisam čitao sablast u noći, ali meni se Tama jako dopala. Iako je nepotreban obrat, ali jednostavno volim tu epizodu.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 07 Nov 2006, 22:47

tama mi je super, mislim da je to broj 2 ili 4, tip me podsjeća na onog iz afraid of dark tipa, kolje po tami, ali nemože na svjetlo
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Nov 2006, 00:01

Djuro19 wrote:tama mi je super, mislim da je to broj 2 ili 4, tip me podsjeća na onog iz afraid of dark tipa, kolje po tami, ali nemože na svjetlo
Broj 34., zapravo.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 08 Nov 2006, 00:32

Ne znam kako vi to računate. U izdanju Slobodne Dalmacije ili u onom starom Jugoslavenskom. U Jugoslaviji je zadnje izašlo Noć vampira i Buđenje mumije oko broja 55, ali zbog rata ih nije bilo u Hrvatskoj (ako me pamćenje ne vara). Kod nas su zadnje prije rata bile Zlo i Granice vremena. Tama je izašla poslije (možda griješim, trebao bi pogledati kolekciju kod frenda...).
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Nov 2006, 00:51

Zombiemachine wrote:Ne znam kako vi to računate. U izdanju Slobodne Dalmacije ili u onom starom Jugoslavenskom. U Jugoslaviji je zadnje izašlo Noć vampira i Buđenje mumije oko broja 55, ali zbog rata ih nije bilo u Hrvatskoj (ako me pamćenje ne vara). Kod nas su zadnje prije rata bile Zlo i Granice vremena. Tama je izašla poslije (možda griješim, trebao bi pogledati kolekciju kod frenda...).
Tama je izašla prije. Broj 34.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 08 Nov 2006, 13:41

ne sjećm se, ali mislim da je , u slobodnoj dalmaciji, onaj lik grozna strašni bio u prvih par brojeva,
nastavak br 4 sablast u noći, u izdanju slobodne daLmacije,
ali jiš jedan odličan broj je armagedon
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Post by Aryx » 08 Nov 2006, 13:47

joj tak mi je zao kaj nisam malo vise pratio Dylan dog ... to sam dok sam bio mali sam kupovao ko lud , najvise su me se dojmile epizdoe sa zecom onim nekakvim klaunom i velikim okom, jedna u srednjem vjeku te neka s nekim kultom u nekom gradicu
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 08 Nov 2006, 13:50

ta s okom je armagedon, a s zecom je zemlja obojenih sjena
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Nov 2006, 13:55

Djuro19 wrote:ta s okom je armagedon, a s zecom je zemlja obojenih sjena
Isuse, taj armagedon mi je najgrozniji.... Naročito ono klanje učenica u školi.... Ali čitao sam ga kao klinac, ali mi je ostao u jako strašnom sjećanju.... naročito taj klaun kada ubija djecu.... :o
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Nov 2006, 16:35

john_constantine wrote:
Djuro19 wrote:ta s okom je armagedon, a s zecom je zemlja obojenih sjena
Isuse, taj armagedon mi je najgrozniji.... Naročito ono klanje učenica u školi.... Ali čitao sam ga kao klinac, ali mi je ostao u jako strašnom sjećanju.... naročito taj klaun kada ubija djecu.... :o
Meni je bilo fora kad ga policajac upuca u glavu a on ,nakon što ga zakolje, uzme njegov pištolj i začepi rupu. :lol:

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Nov 2006, 16:36

Djuro19 wrote:ne sjećm se, ali mislim da je , u slobodnoj dalmaciji, onaj lik grozna strašni bio u prvih par brojeva,
nastavak br 4 sablast u noći, u izdanju slobodne daLmacije,
ali jiš jedan odličan broj je armagedon
To da; ali Tama je broj 34. 8)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Nov 2006, 17:53

Vorador wrote:
john_constantine wrote:
Djuro19 wrote:ta s okom je armagedon, a s zecom je zemlja obojenih sjena
Isuse, taj armagedon mi je najgrozniji.... Naročito ono klanje učenica u školi.... Ali čitao sam ga kao klinac, ali mi je ostao u jako strašnom sjećanju.... naročito taj klaun kada ubija djecu.... :o
Meni je bilo fora kad ga policajac upuca u glavu a on ,nakon što ga zakolje, uzme njegov pištolj i začepi rupu. :lol:
A ono za letećim okom, trepavicom ili čime ono, prereže uže koje drži balvane, a jedan balvan otkine glavu motoristu iza kamiona. :lol: No, svejedno glupa epizoda.
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Nov 2006, 18:36

john_constantine wrote:
Vorador wrote:
john_constantine wrote: Isuse, taj armagedon mi je najgrozniji.... Naročito ono klanje učenica u školi.... Ali čitao sam ga kao klinac, ali mi je ostao u jako strašnom sjećanju.... naročito taj klaun kada ubija djecu.... :o
Meni je bilo fora kad ga policajac upuca u glavu a on ,nakon što ga zakolje, uzme njegov pištolj i začepi rupu. :lol:
A ono za letećim okom, trepavicom ili čime ono, prereže uže koje drži balvane, a jedan balvan otkine glavu motoristu iza kamiona. :lol: No, svejedno glupa epizoda.
Priča je bezveze ali je epizoda ful zabavna.

Post Reply