Dylan Dog

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 08 Nov 2006, 18:39

imam i taj broj tama, najžešće mi je kad se nađu na onom okušljanu glumaca i neko ubije grouča, a ustvari je to bio neki tip s groučovom maskom,a on je bio u klaun odjelu
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Nov 2006, 19:18

Djuro19 wrote:imam i taj broj tama, najžešće mi je kad se nađu na onom okušljanu glumaca i neko ubije grouča, a ustvari je to bio neki tip s groučovom maskom,a on je bio u klaun odjelu
Lijepo što si spoilao onom tko to nije čitao. :lol: :lol:
Michel puši karu.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Nov 2006, 19:20

Vorador wrote:
john_constantine wrote:
Vorador wrote: Meni je bilo fora kad ga policajac upuca u glavu a on ,nakon što ga zakolje, uzme njegov pištolj i začepi rupu. :lol:
A ono za letećim okom, trepavicom ili čime ono, prereže uže koje drži balvane, a jedan balvan otkine glavu motoristu iza kamiona. :lol: No, svejedno glupa epizoda.
Priča je bezveze ali je epizoda ful zabavna.
Puno su mi bolji Ubojice. Super naslovnica, odlična epizoda. :D Baš me zanima kakva je ona epizoda Zlo (ona gdje je divovska hobotnica na naslovnici)

E da li se sjeća tko one epizode Na granici vremena? Više nemam taj broj, ali se sjećam dosta toga, pa da mi potvrdite nešto: ono je doista Čudomix iz Asterixa i Obelixa? :lol:
Michel puši karu.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 08 Nov 2006, 20:08

Zlo je jedna od najboljih epizoda. Neki američki znanstvenik ganja zlo po Engleskoj koje prelazi iz tijela u tijelo i čini masakre. Čak uđe i u DD, ali on ko svaki bijedni vegetarijanac zabloka kad ubije nedužnu životinju pa znanstvenik u sebe ubrizga antivirus čime se ubije. Inače, nije hobotnica na naslovnici, samo oblik s očima (skužiš foru kad dođeš do zadnje stranice stripa).

Granice vremena se radi o novom neboderu koji je izgrađen na mjestu neke neobične stijene. U toj je stijeni spavao nekakav drevni duh/bog koji se sad ne može naviknuti na uglati oblik nebodera pa ima konstantno noćne more. More se naravno pretvaraju u stvarnost, pa posjetioci umiru na najnemogućije načine. Posebno je efektna bila scena sa morem žohara u spavaonici.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Nov 2006, 20:45

Zombiemachine wrote: Granice vremena se radi o novom neboderu koji je izgrađen na mjestu neke neobične stijene. U toj je stijeni spavao nekakav drevni duh/bog koji se sad ne može naviknuti na uglati oblik nebodera pa ima konstantno noćne more. More se naravno pretvaraju u stvarnost, pa posjetioci umiru na najnemogućije načine. Posebno je efektna bila scena sa morem žohara u spavaonici.

Je, bogami, jezovita scena.... :o A onaj sabljasti lav koji zabije svoje kljove u onog debljka i izvadi mu oči. :lol: A niti taj drevni duh nije loše nacrtan.

E, kakva je epizoda Gospodar tišine? Ta baš fali u extra izdanju, a baš sam to htio čitati... :cry: Jebena gamad, umjesto tišine stave onu epizodu za amišima, koja čak nije niti horor, a i zajebali su završetak.
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Nov 2006, 20:56

john_constantine wrote:
Zombiemachine wrote: Granice vremena se radi o novom neboderu koji je izgrađen na mjestu neke neobične stijene. U toj je stijeni spavao nekakav drevni duh/bog koji se sad ne može naviknuti na uglati oblik nebodera pa ima konstantno noćne more. More se naravno pretvaraju u stvarnost, pa posjetioci umiru na najnemogućije načine. Posebno je efektna bila scena sa morem žohara u spavaonici.

Je, bogami, jezovita scena.... :o A onaj sabljasti lav koji zabije svoje kljove u onog debljka i izvadi mu oči. :lol: A niti taj drevni duh nije loše nacrtan.

E, kakva je epizoda Gospodar tišine? Ta baš fali u extra izdanju, a baš sam to htio čitati... :cry: Jebena gamad, umjesto tišine stave onu epizodu za amišima, koja čak nije niti horor, a i zajebali su završetak.
Jedna od onih epizoda koju nisam čitao u Dnevnikovom izdanju, jedva je čekao i na kraju preskočena. Inače to nije do hrvatskog nego do talijanskog izdavača koji je valjda u nekavom konfliktu sa Ferrandinom ( scenarist epizode) i ne posjeduje više prava na tu epizodu. Bit će još preskočena epizoda Horror Paradise ( Direktan prenos) - ista stvar samo Castellini ( crtač) u điru. Nadam se da neće više ništa preskakati. Ne bi trebali.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 08 Nov 2006, 21:17

Direktan prenos mi je bio fora. Nije da se često vidi Ramba i Aliena u Dylan dogu.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 08 Nov 2006, 21:25

Zombiemachine wrote:Direktan prenos mi je bio fora. Nije da se često vidi Ramba i Aliena u Dylan dogu.
Mah, sranje, baš sam htio tu epizodu.... :cry:
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Nov 2006, 21:58

john_constantine wrote:
Zombiemachine wrote:Direktan prenos mi je bio fora. Nije da se često vidi Ramba i Aliena u Dylan dogu.
Mah, sranje, baš sam htio tu epizodu.... :cry:
Htio sam i ja. Čitao sam to davno, negdje 94. A kad je krenuo reprint DD EX to mi je bila najdraža edicija ( uz ZG EX) na kioscima. Šteta što je došlo do preskakanja. To više nije to. :cry:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Nov 2006, 08:40

Vorador wrote:
john_constantine wrote:
Zombiemachine wrote:Direktan prenos mi je bio fora. Nije da se često vidi Ramba i Aliena u Dylan dogu.
Mah, sranje, baš sam htio tu epizodu.... :cry:
Htio sam i ja. Čitao sam to davno, negdje 94. A kad je krenuo reprint DD EX to mi je bila najdraža edicija ( uz ZG EX) na kioscima. Šteta što je došlo do preskakanja. To više nije to. :cry:
Šta su još preskočili? Šesto čulo i Vidio sam kako umireš? Pretpostavljam da su to bile kvalitetne epizode. E, što mislite o epizodi Oštrica brijača? ona loša verzija Stepfordskih supruga za dobrom idejom.
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Nov 2006, 11:00

john_constantine wrote:
Vorador wrote:
john_constantine wrote: Mah, sranje, baš sam htio tu epizodu.... :cry:
Htio sam i ja. Čitao sam to davno, negdje 94. A kad je krenuo reprint DD EX to mi je bila najdraža edicija ( uz ZG EX) na kioscima. Šteta što je došlo do preskakanja. To više nije to. :cry:
Šta su još preskočili? Šesto čulo i Vidio sam kako umireš? Pretpostavljam da su to bile kvalitetne epizode. E, što mislite o epizodi Oštrica brijača? ona loša verzija Stepfordskih supruga za dobrom idejom.
Da! Šesto čulo isto čitao davno. Video sam kako umireš imam doma i Ok je. Što se tiče Oštrice, nije mi se baš dopala. Bezveze mi je priča.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Nov 2006, 11:03

To sigurno. Meni je baš naslovnica bila odlična, i mislio sam da će biti serijski ubojica, a tu loša prerada filma stepfordske supruge, a Dylan se zaljubi u cyborgicu... A niti crtež mi se ne dopada.

A kakva ti je epizoda Ubojica? Onaj golem koji ubija sve pod imenom Hund.
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Nov 2006, 11:15

john_constantine wrote:To sigurno. Meni je baš naslovnica bila odlična, i mislio sam da će biti serijski ubojica, a tu loša prerada filma stepfordske supruge, a Dylan se zaljubi u cyborgicu... A niti crtež mi se ne dopada.

A kakva ti je epizoda Ubojica? Onaj golem koji ubija sve pod imenom Hund.
To mi je odlična epizoda, doduše ripoff Terminatora, šteta samo što je loš crtež.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 09 Nov 2006, 11:23

Ako se ne varam, Ubojice nisu o golemu. Golem je Emet. Ubojice su o onoj maniji ubojstava po Londonu koja se ispostavi da se događe zbog nekakvog ozračenog oružja. Zadnja scena kad se odbor firme pokolje otvaračima za pisma.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Nov 2006, 11:33

Zombiemachine wrote:Ako se ne varam, Ubojice nisu o golemu. Golem je Emet. Ubojice su o onoj maniji ubojstava po Londonu koja se ispostavi da se događe zbog nekakvog ozračenog oružja. Zadnja scena kad se odbor firme pokolje otvaračima za pisma.
Kod nas je Emet preveden Ubojica ( Killer u originalu).
Btw Ubojice su zakon epizoda.

Post Reply