Dylan Dog

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Dylan Dog

Post by Vorador » 07 Oct 2006, 15:56

Jel čita tko? Što li pravi horror fanovi misle o njemu? Koje su vam najdraže epizode? Što mislite o Dellamorte Dellamore?

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 07 Oct 2006, 16:07

Meni je Dylan Dog (uz Martija Misteriju dok sam valjda bio u 4 osnovne) najdraži strip. Rijetko da si kod nas mogao naletiti na stripove koji su vrtile horror tematiku (izlazila je jednom davno ako se netko sjeća, kolekcija horror stripova koja se zvala HOROR). Bio mi je gušt skupljati ga i povremeno baciti oko na neki od starih brojeva. Sada više praktički ne kupujem, jednostavno zaboravim, da se može možda naručiti pa ti dolazi doma bilo bi mi puno bolje.

Neke epizode kojih se baš full sjećam: Dama u Crnom (ili bijelom) - mislim da je priča bila u dva nastavka - taj mi ostao u najboljem sjećanju jer je priča bila baš do jaja :wink: Onda ona epizoda Kanal 666 ili kako već gdje Mr.Proper napočetku izađe iz zahoda i pobije neku trebu. Sjećam se i one o sudbini, kada je neki autovus proletio ljudima sa ceste u neboder...

Glede filma - /me likes. Bilo je gušt gledati film od Dylan Dogu (anofišl) sa glumcem koji je inspirirao izgled Dylan Doga u stripu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 07 Oct 2006, 16:09

Evo nekoliko zanimljivih naslovnica:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 07 Oct 2006, 16:15

HorrorHR wrote:Meni je Dylan Dog (uz Martija Misteriju dok sam valjda bio u 4 osnovne) najdraži strip. Rijetko da si kod nas mogao naletiti na stripove koji su vrtile horror tematiku (izlazila je jednom davno ako se netko sjeća, kolekcija horror stripova koja se zvala HOROR). Bio mi je gušt skupljati ga i povremeno baciti oko na neki od starih brojeva. Sada više praktički ne kupujem, jednostavno zaboravim, da se može možda naručiti pa ti dolazi doma bilo bi mi puno bolje.

Neke epizode kojih se baš full sjećam: Dama u Crnom (ili bijelom) - mislim da je priča bila u dva nastavka - taj mi ostao u najboljem sjećanju jer je priča bila baš do jaja :wink: Onda ona epizoda Kanal 666 ili kako već gdje Mr.Proper napočetku izađe iz zahoda i pobije neku trebu. Sjećam se i one o sudbini, kada je neki autovus proletio ljudima sa ceste u neboder...

Glede filma - /me likes. Bilo je gušt gledati film od Dylan Dogu (anofišl) sa glumcem koji je inspirirao izgled Dylan Doga u stripu.
Ja ga čitam i kupujem još uvijek. Znatno se pokvario u odnosu na starije epizode ali zna uletit neka zanimljiva. Epizoda s autobusom što si spomenuo je Video sam kako umireš - inspirirana filmom Dead Zone, a Kanal 666 - Videodrome.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Oct 2006, 16:28

Je, kupujem sve epizode Dylan Doga, ali samo extra. Ovi noviji što izlaze su potpuno sranje, makar zna doći koja dobra epizoda, ali većina su tako loše kao 3 puta nula.
E, najbolja epizoda?

Zora živih mrtvaca (najbolja epizoda za Xabarasom),

Ubojice (super naslovnica i odlična epizoda, čak sam igrao i onu igricu, pa i nije baš nešto, ali vrijedi vidjeti bar radi početka igre),

Ubojica (varijacija na Terminator i meni jedna od najboljih)

Veliki sotona - jedna od meni najdražih epizoda... s vrhunskom atmosferom, originalnom pričom i izvrsnim završetkom
Uspomene nevidljivog

A sjećam se još da mi je prvi broj koji sam kupio bio Granice vremena - nezaboravna scena kada neki krapinjonac golemom toljagom smrska glavu noćnom čuvaru... ili kada sabljasti lav svojim zubima probije oči kroz glavu onom debeljku...

Ali sada me najviše jebaju one idiotarije koje ubacuju, tako da sam propustio Vidio sam kako umireš i Gospodar tišine... Ali bar sam se konačno dočepao Tama, druga epizoda koju sam čitao kao klinac.

Dellamorte još nisam pogledao iako sam čuo za taj film preko www.stripovi.com - jednom prilikom.

E da, i taj lik mi je bio uzor za stvaranje Roberta Kovača, glavnog lika u Vampirski život - epizoda iz mog Vampiri - legenda koja nikada ne umire.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 07 Oct 2006, 17:51

Pročitao sam gotovo sve do negdje 180-og broja a skupljam ih samo u originalu pošto sam s talijanskim doma. Vjerujte mi, ove fore od Grouchoa koje čitate na hrvatskom nisu ni sjena pravim provalama. Imam doma nekoliko special izdanja gdje je on glavni lik, bolesno smiješno :)

Ono što je genijalno kod Dylan Doga je da su talijani pred nekoliko godina počeli izdavati sve od prvog broja na dalje (i to pravog prvog broja a ne ono što je izdano u HR pod prvim brojem) u hardcover izdanju, što obične brojeve što Super Book-ove gdje se nalaze extra priče.

Nakon 180-og broja mi se priče već razvodnjavaju a crtanje nije što je nekada bilo, nova ekipa, drugačiji stil, nije mi to više to.

Dellamore Dellamore je genijalan! Konačno se pojavljuje glumac po kojem je Dylan Dog dobio svoj lik. No još uvijek čekam da se napravi Dylan Dog film.

User avatar
maddjuro
Posts: 8318
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 07 Oct 2006, 18:03

ako te zanima ja prodajem jedno 120 dylan dogova. imam one sve od slobodne dalmacije i dosta ovih novijih, uključujući extre, imam i sve nathan nevere,
presto sam ih skupljat pred jedno godinu dana, i sad ih prodajem, moji su ti 50% jeftiniji nego oni koji se prodaju u comicshopowima i po cesti
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 07 Oct 2006, 19:00

FilmTV wrote:Pročitao sam gotovo sve do negdje 180-og broja a skupljam ih samo u originalu pošto sam s talijanskim doma. Vjerujte mi, ove fore od Grouchoa koje čitate na hrvatskom nisu ni sjena pravim provalama. Imam doma nekoliko special izdanja gdje je on glavni lik, bolesno smiješno :)

Ono što je genijalno kod Dylan Doga je da su talijani pred nekoliko godina počeli izdavati sve od prvog broja na dalje (i to pravog prvog broja a ne ono što je izdano u HR pod prvim brojem) u hardcover izdanju, što obične brojeve što Super Book-ove gdje se nalaze extra priče.

Nakon 180-og broja mi se priče već razvodnjavaju a crtanje nije što je nekada bilo, nova ekipa, drugačiji stil, nije mi to više to.

Dellamore Dellamore je genijalan! Konačno se pojavljuje glumac po kojem je Dylan Dog dobio svoj lik. No još uvijek čekam da se napravi Dylan Dog film.
Pa ima i na hrvatskom specijalnih brojeva s Groucho dodatkom i totalno su sranje ( mislim na Groucho dodatak). Među najglupljim stripovima, uopće. Pogotovo Horrorpoppin!

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 07 Oct 2006, 19:05

john_constantine wrote:Je, kupujem sve epizode Dylan Doga, ali samo extra. Ovi noviji što izlaze su potpuno sranje, makar zna doći koja dobra epizoda, ali većina su tako loše kao 3 puta nula.
E, najbolja epizoda?

Zora živih mrtvaca (najbolja epizoda za Xabarasom),

Ubojice (super naslovnica i odlična epizoda, čak sam igrao i onu igricu, pa i nije baš nešto, ali vrijedi vidjeti bar radi početka igre),

Ubojica (varijacija na Terminator i meni jedna od najboljih)

Veliki sotona - jedna od meni najdražih epizoda... s vrhunskom atmosferom, originalnom pričom i izvrsnim završetkom
Uspomene nevidljivog

A sjećam se još da mi je prvi broj koji sam kupio bio Granice vremena - nezaboravna scena kada neki krapinjonac golemom toljagom smrska glavu noćnom čuvaru... ili kada sabljasti lav svojim zubima probije oči kroz glavu onom debeljku...

Ali sada me najviše jebaju one idiotarije koje ubacuju, tako da sam propustio Vidio sam kako umireš i Gospodar tišine... Ali bar sam se konačno dočepao Tama, druga epizoda koju sam čitao kao klinac.

Dellamorte još nisam pogledao iako sam čuo za taj film preko www.stripovi.com - jednom prilikom.

E da, i taj lik mi je bio uzor za stvaranje Roberta Kovača, glavnog lika u Vampirski život - epizoda iz mog Vampiri - legenda koja nikada ne umire.
Veliki sotona mi je među najlošijim DD ikada dok je 3 puta nula jedan od rijetkih novih koji valjaju.
I mene isto nerviraju ubačene epizode ali to hrv. izdavač ne radi namjerno već zbog toga što Bonelli više nema prava na te brojeve pa Ludens ubacuje zamjenske. Bit će još izbačena epizoda Horror Paradise iliti u nas objavljena pod naslovim Izravni prenos.

User avatar
Mairosu
Posts: 866
Joined: 03 Oct 2006, 22:00
Location: Ministarstvo za istrazivanje ruda i gubljenje vremena
Contact:

Post by Mairosu » 07 Oct 2006, 19:56

Veliki fan ovde, jos otkako sam neke '89. uzeo prvog Dylana sa trafike. Svi smo plakali kada je Dylan umro u Srbiji sredinom devedesetih, ali se nedugo zatim pojavise fenomenalni Dylani iz Slobodne Dalmacije. Ta izdanja su se u Beogradu u drugoj polovini 90tih placali 3DM komad (uz platu koja je bila mozda 150-200DM), pa smo ih svejedno svi kupovali. Jedino sto Dylan vise nije govorio "stotinu mu vampira" nego "judo plesachu" (sto je, ruku na srce, prevod blizi originalnom italijanskom "judo ballerino"), al' dobro.

Omiljene epizode...Iza Ogledala (S Druge Strane Zrcala), Ruzicasti Zecevi Ubijaju, Sesto Culo (Jack Nicholson, ale), Golkonda, Zlo, Tama.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 07 Oct 2006, 20:55

Vorador wrote:Pa ima i na hrvatskom specijalnih brojeva s Groucho dodatkom i totalno su sranje ( mislim na Groucho dodatak). Među najglupljim stripovima, uopće. Pogotovo Horrorpoppin!
Upravo zato sam u svom postu naglasio da je hrvatski prijevod Grouchevih fora loš.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Oct 2006, 21:10

Veliki sotona mi je među najlošijim DD ikada dok je 3 puta nula jedan od rijetkih novih koji valjaju.
I mene isto nerviraju ubačene epizode ali to hrv. izdavač ne radi namjerno već zbog toga što Bonelli više nema prava na te brojeve pa Ludens ubacuje zamjenske. Bit će još izbačena epizoda Horror Paradise iliti u nas objavljena pod naslovim Izravni prenos.[/quote]

To za epizodu Veliki sotona - je li to kažeš samo zato jer ga nisi razumio? :P

Impaler
Posts: 63
Joined: 05 Oct 2006, 19:52

Post by Impaler » 07 Oct 2006, 22:39

dobro da ste me sjetili idem sutra pogledat di su mi ti stripovi,
jedna od scena koje se sjecam je kad neki tip se spusta po stepenicama, i cita neke novine, i skuzi da se 8 sati spusta po stepenicama i te sheme.
NO FATE

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 07 Oct 2006, 22:52

Impaler wrote:dobro da ste me sjetili idem sutra pogledat di su mi ti stripovi,
jedna od scena koje se sjecam je kad neki tip se spusta po stepenicama, i cita neke novine, i skuzi da se 8 sati spusta po stepenicama i te sheme.
Da, ona prva epizoda novog Dylan Doga - Kako ono? I nije riječ o novinama, nego o knjizi o čovjeku koji je išao po stepenicama i nikada nije našao izlaz. Znam na koju epizodu misliš, ali se ne mogu sjetiti kako se zove. Meni je tu bila dobra priča o onom čudovištu iz Temze.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 08 Oct 2006, 00:04

john_constantine wrote:
Impaler wrote:dobro da ste me sjetili idem sutra pogledat di su mi ti stripovi,
jedna od scena koje se sjecam je kad neki tip se spusta po stepenicama, i cita neke novine, i skuzi da se 8 sati spusta po stepenicama i te sheme.
Da, ona prva epizoda novog Dylan Doga - Kako ono? I nije riječ o novinama, nego o knjizi o čovjeku koji je išao po stepenicama i nikada nije našao izlaz. Znam na koju epizodu misliš, ali se ne mogu sjetiti kako se zove. Meni je tu bila dobra priča o onom čudovištu iz Temze.
Ples smrti. To je jedna od epizoda iz DD Giganta ne znam koji broj.

Post Reply