Koju ste knjigu zadnju čitali?

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by cactus » 01 Jun 2014, 23:42

Glenn Cooper - Biblioteka mrtvih
Ubijeno je šestoro ljudi a jedina poveznica je razglednica koju primaju žrtve prije smrti sa datumom smrti.
Zanimljiva knjiga ,dobro napisana i sa intrigantnim krajem.
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Hec » 25 Jun 2014, 20:07

H.P. Lovercraft - Reanimator

za 10kn u intersparu, bonus jos par ostalih stvari poput call of cthulhu...
"Six strings to cover fear..."

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by john_constantine » 25 Jun 2014, 20:18

Hec wrote:H.P. Lovercraft - Reanimator

za 10kn u intersparu, bonus jos par ostalih stvari poput call of cthulhu...
prije nekoliko dana sam našao na kolodvoru u Zagrebu dosta knjiga od Lovecrafta. Neki štand s knjigama. Većinu sam pročitao osim jedne, ali bio sam previše škrt dati 10 kn... :oops: :P
Michel puši karu.

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 01 Nov 2014, 00:41

The Colour Out of Space/Boja iz svemira - kratka priča od Lovecrafta. Imam Re-Animator i ostale priče pa sam si ovu odlučio pročitati. 30-ak stranica zanimljive i bizarne priče o jednoj obitelji gdje je blizu njih pao meteor i na kraju su znanstvenici otkinuli dio kamena jer je mogao mijenjati oblik, bio rastezljiv i čudno je svjetlio. Tako je i ta obitelj uzela jedan komadić i nakon nekog vremena se sve počelo mijenjati. Prvo okoliš od povrća/voća do trave pa taj sivkasti prah na zemlji koji se nije dao maknuti. Drveća i grane su se počele micati same od sebe, a nema vjetra, a tek najstrašnije se dešavalo oko te obitelji kad su polako jedan po jedan nestajali. Prvo je žena poludila, radila neke grimase kao da je opsjednuta pa su klinci nestali, bacili se u bunar, a u bunaru kako j kasnije opisivano u knjizi je živjelo nešto, neka mrlja. Sve to pratimo tako da nam jedan tip priča, a njasrašniji dio je kad njezin muž i njihov otac odlazi gore po stepenicama i u tom potkrovlju vidi nešto, neku tamu kako se samo brzo pomaklo pa ispod sebe čuje čudne korake, a tek kasnije kad se to svjetleće biće pokaže pred svim mještanima i odleti. Baš bizarno i čudno, zastrašujuće, nekakav osjećaj prevladava kad se čita ova priča.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Decadentor » 02 Nov 2014, 16:42

Michel wrote:The Colour Out of Space/Boja iz svemira - kratka priča od Lovecrafta. Imam Re-Animator i ostale priče pa sam si ovu odlučio pročitati. 30-ak stranica zanimljive i bizarne priče o jednoj obitelji gdje je blizu njih pao meteor i na kraju su znanstvenici otkinuli dio kamena jer je mogao mijenjati oblik, bio rastezljiv i čudno je svjetlio. Tako je i ta obitelj uzela jedan komadić i nakon nekog vremena se sve počelo mijenjati. Prvo okoliš od povrća/voća do trave pa taj sivkasti prah na zemlji koji se nije dao maknuti. Drveća i grane su se počele micati same od sebe, a nema vjetra, a tek najstrašnije se dešavalo oko te obitelji kad su polako jedan po jedan nestajali. Prvo je žena poludila, radila neke grimase kao da je opsjednuta pa su klinci nestali, bacili se u bunar, a u bunaru kako j kasnije opisivano u knjizi je živjelo nešto, neka mrlja. Sve to pratimo tako da nam jedan tip priča, a njasrašniji dio je kad njezin muž i njihov otac odlazi gore po stepenicama i u tom potkrovlju vidi nešto, neku tamu kako se samo brzo pomaklo pa ispod sebe čuje čudne korake, a tek kasnije kad se to svjetleće biće pokaže pred svim mještanima i odleti. Baš bizarno i čudno, zastrašujuće, nekakav osjećaj prevladava kad se čita ova priča.
Jedna od 3 lovecraftove koje su mi najbolje ostale u pamcenju, postoji film prema toj noveli no nisam ga se odvazio gledati
http://www.imdb.com/title/tt0059465/
Image

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Decadentor » 02 Nov 2014, 16:42

Michel wrote:The Colour Out of Space/Boja iz svemira - kratka priča od Lovecrafta. Imam Re-Animator i ostale priče pa sam si ovu odlučio pročitati. 30-ak stranica zanimljive i bizarne priče o jednoj obitelji gdje je blizu njih pao meteor i na kraju su znanstvenici otkinuli dio kamena jer je mogao mijenjati oblik, bio rastezljiv i čudno je svjetlio. Tako je i ta obitelj uzela jedan komadić i nakon nekog vremena se sve počelo mijenjati. Prvo okoliš od povrća/voća do trave pa taj sivkasti prah na zemlji koji se nije dao maknuti. Drveća i grane su se počele micati same od sebe, a nema vjetra, a tek najstrašnije se dešavalo oko te obitelji kad su polako jedan po jedan nestajali. Prvo je žena poludila, radila neke grimase kao da je opsjednuta pa su klinci nestali, bacili se u bunar, a u bunaru kako j kasnije opisivano u knjizi je živjelo nešto, neka mrlja. Sve to pratimo tako da nam jedan tip priča, a njasrašniji dio je kad njezin muž i njihov otac odlazi gore po stepenicama i u tom potkrovlju vidi nešto, neku tamu kako se samo brzo pomaklo pa ispod sebe čuje čudne korake, a tek kasnije kad se to svjetleće biće pokaže pred svim mještanima i odleti. Baš bizarno i čudno, zastrašujuće, nekakav osjećaj prevladava kad se čita ova priča.
Jedna od 3 lovecraftove koje su mi najbolje ostale u pamcenju, postoji film prema toj noveli no nisam ga se odvazio gledati
http://www.imdb.com/title/tt0059465/
Image

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 05 Nov 2014, 00:32

Zapisao :rock: ima i ovaj http://www.imdb.com/title/tt0092809/

The Lurking Fear/Vrebajuća strava - rani Lovecraft bez njegovih bogova. Boja svemira je bolja, ali i ova je jebeno dobra i strašna. Radi se o jednom paranormalnom istraživaću koji s dvoje prijatelja dolazi u jedan dvorac koji je smješten u šumi. Odmah dobijemo zastrašujuće opise šume, i te izvrsne atmosfere. Nakon što njegovih dvoje prijatelja tajanstveno nestaju, on je sam suočen sa tim nekakvim demonom, sjenu koju je vidio u dvorcu. Kasnije kako je istraživao, čuo je priče o jednoj obitelji koja je pokopana baš tu. Kasnije se sve točno saznaje ko je taj demon, ta sjena, taj vrebajući strah. Jako dobro.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by HorrorHR » 30 Jan 2015, 17:20

George Orwell: Animal Farm

Pobuna na farmi životinja. Izbacuju ljude i počinju sa svojim životnim i političkim okruženjem. Orwellova reakcija na staljinstički sovjetski savez, makar možete i druge sustave progledati kroz događaje na farmi. Moram priznati da sam vidio dosta elemenata vezanih za politički svijet u hrvatskoj nakon 1990-na gore. Odlična knjiga, meni bolja od poznatije mu 1984. 4.2/5

Image

[*]

Ben Elton: Blind Faith

Image

Ajmo to tako reći modernija i bizarnija verzija budućnosti inspirirane sa Orwellovom 1984. Plusevi idu za opičeni svijet u kojemu privatnost ne postoji i koji izgleda kao da je uzeta ova trenutna fascinacija sa fejsbucima, selfijima, twitterom, objavljivanjem kada prdneš na netu i pojačana na stotu potenciju. Sve se streama, svi gledaju druge kako jedu, spavaju, kako se karaju i prežderavaju. Borba Trafforda sa skrupulama i otkrivanje pravog svijeta. Na trenutke pisano sa dosta "fillera", makar ima i dobrih elemenata. Sve u svemu nisam previše zadovoljan, makar je tematika po mom guštu. 2.6/5

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by john_constantine » 30 Jan 2015, 18:14

Životinjska farma - Konj koji puno radi za malo hrane, a poslije kada fizički propadne, pošalju ga u mesnicu. Mislim da tu tematiku nije teško prepoznati jer ga ima svugdje gdje god se okreneš...

Dobio par SF knjiga Monolith, ono, zbirke priča i romana od poznatih pisaca. Imati ću što čitati, šteta da imam samo dvije knjige tako da ću morati potražiti ostale ako mi se dopadne.
Michel puši karu.

User avatar
Victor Crowley
Posts: 2091
Joined: 09 Feb 2011, 10:52

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Victor Crowley » 30 Jan 2015, 21:25

Počeo čitati Wheel of Time, pročitao prve dvije knjige - The Eye of the World i The Great Hunt, oduševljen sam zasada. Ukupno ima 14 knjiga :lol:

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by maddjuro » 31 Jan 2015, 02:23

Nekidan mi je stigao "metro 2034"; pa sam to počeo polako čitati.
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by HorrorHR » 31 Jan 2015, 13:35

Erik Wahl: "Unthink: Rediscover Your Creative Genius"

Čovjek koji je pukno u dot com boomu, ostao bez posla i shvatio da se želi baviti crtanjem. Postao je graffiti artist, specijalist za slike od 3 minute i očito najveće pare mlati na inspiracijskim govorima za američke korporacije. Mrzim ovaj tip knjige koji kada pročitaš možeš u par kvazi selfhelp rečenica "ti to možeš", "svatko je artist". Kroz knjigu su navedene neke priče iz stvatnog života, elementi jedini koji me zanimaju kod ovakvog tipa knjige i to mi je jedino čitljivo. Mislim tu na recimo čovjeka bez edukacije koji je išao u rat, preživio jedini nakon napada podmornice na američki brod, a kasnije postao jedan od VP-a u Ernst & Youngu. Doslovno 5-6 takvih zanimljivih stranica na cijelo "trajanje" knjige je nedovoljno. 2/5

Image

User avatar
cactus
Posts: 2280
Joined: 23 Oct 2008, 01:15
Location: nemam pojma di sam

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by cactus » 01 Mar 2015, 18:33

Agatha Christie-Autobiografija
Christiane F.-Moj drugi život
Taktika je kad znaš što da radiš kad nešto može da se uradi.
Strategija je kad znaš šta da radiš kad ništa ne može da se uradi.

User avatar
Michel
Posts: 11425
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by Michel » 07 Mar 2015, 21:28

Jo Nesbo? Redoslijed čitanja o tom njegovom detektivu? Vidi mda je Šišmiš prva knjiga u kojoj se pojavljuje taj detektiv pa vjerojatno s tom knjigom započinjem, ali buni me ostali redoslijed. Svugdje drugačije piše. Koliko je ustvari važan redoslijed?
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koju ste knjigu zadnju čitali?

Post by john_constantine » 07 Mar 2015, 21:50

Nije toliko bitan redoslijed, knjige se mogu čitati kao svaka za sebe. To samo radi dogadaja oko glavnog lika i slično, ali većina kao i ja je čitala bez redoslijeda. Ovisi što je bilo prvo prevedeno ili dostupno u knjižnici.
Michel puši karu.

Post Reply