Mislav Pasini: "Mrtva Straža"

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 09 Sep 2009, 23:27

danas sam uzeo i "mrtvu stražu" i "sumrak razbijenog uma" na trgu za 30kn/kom. još će malo pričekat na čitanje ali gospođa koja mi ih je prodala dala mi je zanimljivu informaciju. naime, netko je skenirao knjigu "sumrak" i sada se prodaje u srbiji za siću, a veli da ne mogu doči do čovjeka koji printa te "piratske" verzije

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Post by sandi » 10 Sep 2009, 16:33

kad je šef objavio vrlo veseli info-da ce se snimati HR HORROR prema 'mrtvoj strazi' odmah sam ju uzeo procitati-no...na zalost-nista posebno...
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 10 Sep 2009, 23:13

a čuj, iz "horror" njegova prića mi je najbolja, onaj danilo bi trebao sredit formu a tzv. v. faust treba naći originalnije ideje

Amstar
Posts: 41
Joined: 14 Nov 2008, 22:43

Post by Amstar » 11 Sep 2009, 11:43

A o čemu se radi ta priča koja se odvija oko vojarne pred zatvaranje, ako netko može napisati ovdje, jer ja ne mogu naći u svojoj knjižnici niti jednu njegovu knjigu, a baš me zanima što će biti temeljac za film.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 28 Oct 2009, 06:18

Evo sam ju tek iz drugog puta uspio kako treba pročitati:

Mislav Pasini - "Mrtva Straža"


Kakva naslovnica takva i knjiga :lol:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 28 Oct 2009, 23:25

pročitao sam recenziju dr. gonza i više manje se slažem s njim, makar sam tek na pola. česte gramatičke greške te jedna koja me i dok ovo pišem bode u mozak : od kad vojska daje SREBRNE noževe??? ono, WTF?

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 30 Oct 2009, 01:33

Eto još jedan detalj koji mi baca na Dog Soldiers :lol:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 30 Oct 2009, 23:37

završio "Mrtva Straža" i krenuo sa "Sumrak razbijenog uma".

kaj se tiče straže - nisam baš zadovoljan. je da piše u opisu da pasini ne štedi svoje likove, ali ovo je čisto iživljavanje kako bi ispalo da ne prati horror stereotipe. očito se čovjek boji da ga ne svrstaju u rang sa koontzom (čije su ideje ipak daleko bolje), pa prelazi granice. mislim, i king i barker čak i p.z. brite daju malo odušku likovima u svojim pričama, dok ih pasini jednostavno "rješava". ali, na njegovu žalost, to nije ni nešto prestrašno, jer razrada likova je loša i jednodimenzionalna pa vas u biti nije ni briga za te likove. king i barker uspije na dvije stranice stvoriti kakvu takvu sliko o liku u kratkoj priči da vam se bar čini da je to živo biće poput vas, pasiniju to nejde za rukom. i da, konstantno nabrajanje horror filmova i knjiga i autore mi čisto ide na živce umjesto da me takav hommage razveseli. i, kao u slučaju krušvarovih izvršitelja, ovo nije roman već zbirka kratkih priča. može mi pričat ko kaj hoće ali preslabe su poveznice između priča (tipa u jednoj ili dvije se SPOMENE autobus iz treće priče i to je kao povezivanje...)

sumrak... - a meni mrak na oči pada. ne znam zašto se svi ti naši pisci boje malo ubacit lovecrafta ili mathesona makar se svi kunu u njih. na pola sam knjige i već slutim da će biti ili slično Dark Half ili Secret Window, Secret Garden od Kinga. s time da je ovo više triler horror, jer po meni odsječeni udovi ne predstavljaju citiram : "tvrdokorni horor". čak i koontz, kojeg svi zovu pić*****, stavi svako malo HLP-a u svoje priče, a samim time i nešto nepoznato, nezemaljsko. ubojice koji kolju u lokvi krvi se mogu naći svaki dan na vijestima, tak da je to već po meni biografija a ne horror. sam barker u svojim blood-fest pričama skoro uvijek dodaje fantastično-čudovišni element. ima i pasini u par priča, ali je to puno lošije izvedeno, slabo razrađeno i, ruku na srce, već viđeno

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 31 Oct 2009, 01:17

Sumrak razbijenog uma mislim pročitati za kojih 15 dana kad malo opadne ovo negativno mišljenje što sam ga zadobio prošlim romanom...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 02 Nov 2009, 23:12

pročitao i sumrak... do kraja. kak sam i mislio, vidi se jaki utjecaj kinga (dark half) koji, nažalost, seže samo do radnje. sad me jako zanima prvi njegov roman, jer u ovom razrada likova je užas. na 300 stranica ne samo da ne saznamo prezime od ljubavnog interesa glavnog lika, već ne saznajemo ni kaj je vodi, ni u kakvom je psihičkom stanju kroz sve (jedina promjena je na kraju???) niti bilo kaj relevantno za razradu likova. po meni za takvu duljinu - preslabo

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 02 Nov 2009, 23:20

Što je tako loš Pasini...morati ću ga pročitati ovih dana
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 03 Nov 2009, 15:36

Filmoznalac wrote:Što je tako loš Pasini...morati ću ga pročitati ovih dana


Meni je ok. Nekima je jednostavno teško udovoljit, a i postoji taj sindrom "domaće nekvalitete".
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 03 Nov 2009, 19:47

Bilo domaća bilo strana nekvaliteta je nekvaliteta kako god da to okreneš
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 03 Nov 2009, 20:21

dr_gonzo wrote:Bilo domaća bilo strana nekvaliteta je nekvaliteta kako god da to okreneš


Nije baš tako, i to dobro znaš, koliko god ti sebe laga.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Deimos
Posts: 665
Joined: 06 Jan 2007, 13:35
Location: The Abyss

Post by Deimos » 03 Nov 2009, 22:55

Ghostface wrote:
dr_gonzo wrote:Bilo domaća bilo strana nekvaliteta je nekvaliteta kako god da to okreneš


Nije baš tako, i to dobro znaš, koliko god ti sebe laga.
po meni je baš tako. u "horor priče za laku noć" njegova priča mi je bila među boljima i ugodno me iznenadila. svidjela mi se trash izvedba. u "mrtvoj straži" em previše spominje druge pisce, em, za onog koji ih je čitao, odma vidiš poveznice. a kaj se tiče domaćeg i stranog, uzmi neke kvalitetnije strane pisce pa pogledaj njihove prve radove pa ih usporedi (makar mislim da je dovoljno reći Carrie-The shining-'Salem's lot, Books of blood-Hellbound heart-The damnation game)

Post Reply