Manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 02 Sep 2008, 21:33

Meni općenito filmovi po mangama i animeima nisu ni približno kvalitetni.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 06 Sep 2008, 11:36

A$H wrote:
Aryx wrote:
A$H wrote: @Aryx o kakvoj si ti gore animi pricao nemrem nikakvu animu nac..imas neki link..
anime series Death Note
da na kraju je to bilo ovo kaj skidam...ali na Imdb ne pise nista da je animirano..pa sm mislio da je serija sa pravim glumcima.. :lol:

uglavnom zakon kraj Vol.6 i sve do Vol. 10 sam procitao u jednom dahu..ostalo sam ostavio za nocnu sljedeci tjedan..

tesko ce bit nac opet neku tako dobru mangu..


Neće, meni je Battle royale i dalje najbolji strip ikad (uz Zagora naravno, hehe), al ajmo reć da san ja baš HC fan, iako i dalje smatran BR objektivno kvalitetnijom mangom od DN-a. Hell, pa i Blade of immortal ako kupuješ Algoritmovljevo izdanje na kioscima ti je bolje od Death notea.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 23 Oct 2008, 18:26

potvrđeno je d ce se u nas izdavat horror/drama manga "lament of lamb", izdavat ce ju u orginalnoj formi, tj. čitat ce se s desna na ljevo, kao i orginal;
ovaj tjedan je izašao ghostbusters, i sad bi sljedeća 3 tjedna trebao izlazit "hellgate:london trilogija" i onda lament,
što se tiče novih bizenghasta, oni ce izlaziti isto čim izađu i u americi
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 23 Oct 2008, 18:34

a jbt... hellgate: london? :lol: ma igra je bila tako loša da su otpustili većinu ljudi koji su radili na njemu, a sumnjam da je ta trilogija nešto... Ali ću nabaviti, baš me zanima. Nadam se da ima akcije...

a što je to lament?


I nabavio danas blade of immortal, onaj lik koji je uz Rin je totalno bolestan. :D Biti će zanimljivo, ali pitam se da li će se doznati što uopće o Manjijevoj prošlosti?
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 23 Oct 2008, 19:23

john_constantine wrote:a jbt... hellgate: london? :lol: ma igra je bila tako loša da su otpustili većinu ljudi koji su radili na njemu, a sumnjam da je ta trilogija nešto... Ali ću nabaviti, baš me zanima. Nadam se da ima akcije...

a što je to lament?


I nabavio danas blade of immortal, onaj lik koji je uz Rin je totalno bolestan. :D Biti će zanimljivo, ali pitam se da li će se doznati što uopće o Manjijevoj prošlosti?
pogledah par sličica iz tog hellgate mange.a i moglo bi bit ok
a taj lament, ima neke veze s vampirizmom, ali ništa prebrutalno, pogledao sam anime adaptaciju i to nema neke prevelke veze s horrorom, ali jedno je manga a drugo anime,
sad se snima i anime "blade of imortal, navodno je vec prvi nastavak izašao
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 23 Oct 2008, 19:32

je, vidio sam trailer, sliči baš basilisku.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 23 Oct 2008, 19:36

john_constantine wrote:je, vidio sam trailer, sliči baš basilisku.
jedino sto ovdje ima jako malo krvi, to s vampirizmom je samo potreba da se pije krv, i nikakove drugo odliek vampira nisu u igri, već neka genetska bolest. il tako nešto
itd, tak da ne spoilam preveć, ja cu ga vjerojatno kupovat
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 27 Oct 2008, 17:08

vidim da je u algoritam došla manga "trinity blood" pa zanima me zna li neko nešto o ovome, valja li ovo što...
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 27 Oct 2008, 19:29

maddjuro wrote:vidim da je u algoritam došla manga "trinity blood" pa zanima me zna li neko nešto o ovome, valja li ovo što...


Jako dobro, pogledaj i anime.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 27 Oct 2008, 23:12

Ghostface wrote:
maddjuro wrote:vidim da je u algoritam došla manga "trinity blood" pa zanima me zna li neko nešto o ovome, valja li ovo što...


Jako dobro, pogledaj i anime.
budem pričekao da taj triity malo pojeftini, jer uza sve ostale comic-related izdatke 70kn je malo previše
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 28 Oct 2008, 14:48

od sutra kreće trilogija manga hellgate:london,
jeli neko ovdje pročitao onu ghost busters mangu koja je prošli tjedan izašla?
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 28 Oct 2008, 17:37

Ja san je kupija, al nisan još pročita, onako na prvi pogled čini se zabavna i ok.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 29 Oct 2008, 14:26

jeli neko nabavio hellgate london mangu koja od danas izlazi u sklopu mangamanie,
zanima me kakova je da vidim isplati li se ovo opće nabavljat ili bolje za preskočit
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 29 Oct 2008, 18:51

crtež je solidan, radnja - ono, brat i sestra otkrivaju medaljon, i imaju već urođena iskustva za borbu protiv demona, a njihovi predak ih želi uništiti. i london uskoro postane prekriven demonima i uništen, a njih dvoje će vjerojatno biti u sukobu - kabalisti protiv templara. Akcija dobra, ima čudovišta i nasilja, solidna radnja, i čitljivo. Ali to je ionako samo prequel za onu igru hellgate london.

A nisam očekivao tinejdžere... mislio sam da će biti onako kao u igri, već iskusni likovi za tamanjenje čudovišta...
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 29 Oct 2008, 19:09

john_constantine wrote:crtež je solidan, radnja - ono, brat i sestra otkrivaju medaljon, i imaju već urođena iskustva za borbu protiv demona, a njihovi predak ih želi uništiti. i london uskoro postane prekriven demonima i uništen, a njih dvoje će vjerojatno biti u sukobu - kabalisti protiv templara. Akcija dobra, ima čudovišta i nasilja, solidna radnja, i čitljivo. Ali to je ionako samo prequel za onu igru hellgate london.

A nisam očekivao tinejdžere... mislio sam da će biti onako kao u igri, već iskusni likovi za tamanjenje čudovišta...
znaci ovo se kupuje, da se ima sto za citat do pravih mangi, iako imam jos 5 knjižica Blade of immortala za pročitat
I may be an idiot, but i am no fool.

Post Reply