Dylan Dog

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Nov 2006, 12:26

Vorador wrote:
Zombiemachine wrote:Ako se ne varam, Ubojice nisu o golemu. Golem je Emet. Ubojice su o onoj maniji ubojstava po Londonu koja se ispostavi da se događe zbog nekakvog ozračenog oružja. Zadnja scena kad se odbor firme pokolje otvaračima za pisma.
Kod nas je Emet preveden Ubojica ( Killer u originalu).
Btw Ubojice su zakon epizoda.
Je, ubojice su mi najbolja epizoda. :D Ali stvarno glup prijevod, jedan je ubojice, a drugi ubojica. Trebali su to nekako srediti.

A što mislite o onoj epizodi Jack Rasparač? Super scena kada ženska odreže glavu svom ocu ili djedu, pa na njegovo mjesto stavi tigrovu. :lol: Ali čemu onaj obrat kada voštani kip oživi? :roll:
Michel puši karu.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 09 Nov 2006, 12:32

Meni je obrat bio najbolji. Inače se sve svodi na reciklažu nekog filma/priče. To je dodalo štih nadrealnog, šteta što sličan twist nije ponavljan u raznim rip-off epizodama.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Nov 2006, 12:32

Zombiemachine wrote:Meni je obrat bio najbolji. Inače se sve svodi na reciklažu nekog filma/priče. To je dodalo štih nadrealnog, šteta što sličan twist nije ponavljan u raznim rip-off epizodama.
Je, pa to se i kasnije ponavljalo. Npr. ona epizoda Duh Anne never, meni je baš odličan završetak.
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 09 Nov 2006, 13:28

Manje više kod svih epizoda imaš neki nadnaravni kraj koji navodi na razmišljanje i sl. a to je u principu OK. Inače nemam ništa protiv što Dylan crpi materjal za priče iz poznatih filmova, knjiga...jedino da nije skroz plagijat.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 09 Nov 2006, 14:03

Vorador wrote:Manje više kod svih epizoda imaš neki nadnaravni kraj koji navodi na razmišljanje i sl. a to je u principu OK. Inače nemam ništa protiv što Dylan crpi materjal za priče iz poznatih filmova, knjiga...jedino da nije skroz plagijat.
Istina, samo mi nije jasno da li je Dylan dog kopirao strip ili film Creepshow za epizodu Metarmofoze, onaj retardirani koji nailazi na meteori. Meni glupa epizoda, dobra ideja, loš crtež i priča... I ženska je spavala sa Grouchom? :lol: :lol:
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 10 Nov 2006, 17:23

Pošto se govori o najboljem (po meni) stripu na ovim prostorima, moram navesti svoje najdraže epizode:

- doktor xabaras
- noći punog mjeseca
- dvorac straha / dama u crnom
- glas iz magle
- zona sumraka
- iza ogledala

Ova novija izdanja od slobodne dalamacije sam kupovao do mislim 21. broja i odustao jer mi je svaka epizoda bila sve lošija.. (čast izuzecima)

Što se tiče crteža: Montanari & Grassani - carevi ;)

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 10 Nov 2006, 17:28

meni se taj glas iz magle nije dopao. Osim što je dosadan, uspjeli su zajebati završetak tolikim zavrzlamama. kao da scenarist nije mogao odlučiti kako će završiti, pa je napucao glupostima.. Onaj dio za trojicom je bio jedino dobro, i tako je trebalo ostati, a ne sada izmišljavati druge stvari. Loša epizoda kao i onaj Tunel strave.
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 10 Nov 2006, 17:55

john_constantine wrote:meni se taj glas iz magle nije dopao. Osim što je dosadan, uspjeli su zajebati završetak tolikim zavrzlamama. kao da scenarist nije mogao odlučiti kako će završiti, pa je napucao glupostima.. Onaj dio za trojicom je bio jedino dobro, i tako je trebalo ostati, a ne sada izmišljavati druge stvari. Loša epizoda kao i onaj Tunel strave.
Glas iz magle sranje, Tunel strave dobar. Montanari & Grassani očajni, najgori crtači.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 10 Nov 2006, 17:59

Vorador wrote:
john_constantine wrote:meni se taj glas iz magle nije dopao. Osim što je dosadan, uspjeli su zajebati završetak tolikim zavrzlamama. kao da scenarist nije mogao odlučiti kako će završiti, pa je napucao glupostima.. Onaj dio za trojicom je bio jedino dobro, i tako je trebalo ostati, a ne sada izmišljavati druge stvari. Loša epizoda kao i onaj Tunel strave.
Glas iz magle sranje, Tunel strave dobar. Montanari & Grassani očajni, najgori crtači.
Po čemu je tunel strave dobar? Ona ideja za klonovima je glupa. :lol: Puno mi je bolji S druge strane smrti, ona o stvorenju u podrumu bolnice. Legenda. :D
Michel puši karu.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 10 Nov 2006, 19:33

priznajem da je kraj u glas iz magle trebao bit manje kompliciran itd.. ali atmosfera (magla, ruralno englesko selo), koncept i taj "mystery/krimi/who did it" faktor mi je baš kewl.. @ s druge strane smrti, jel to ona epizoda kada pacijenti misteriozno umiru na operacijama? fora epizoda.. možda malo dosadna ali kraj je zakon! :D

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 10 Nov 2006, 19:40

Bio kod frenda i došao doma sa zadnjih 8! epizoda.

Gručo: da sam prokletstvo, napadao bi samo žene jer muškarci već imaju svoje prokletstvo - žene. Legenda.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 10 Nov 2006, 22:05

ima i od novijih pokoji dobar broj, ali oni stariji od slobodne su predobri
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 10 Nov 2006, 23:51

Uzeo sam mu:

Odraz smrti (pročitao)
Rijeka zaborava (to ću sad)
Preživjeti u raju
Labirinti straha (specijal)
Živi i mrtvi (specijal)
DD maxi - Duh s radija, Ljudski zamorci, Ukradeni život
Krv je moje svjetlo i moja tama.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 10 Nov 2006, 23:54

Nisu baš neki naslovi. Eventualno Odraz smrti ali to mi je bilo fornije kad sam prvi put čitao dosta davno. Jedan od Dogova s najviše nasilja. Maxi je totalni šit. Specijali solidni. E, da i Rijeka zaborava je relativno dobar.

User avatar
Zombiemachine
Posts: 917
Joined: 31 Oct 2006, 17:08
Location: Leviathan's labyrinth

Post by Zombiemachine » 11 Nov 2006, 00:00

Da, odraz smrti sam čitao ranije, nije loš.
Krv je moje svjetlo i moja tama.

Post Reply