Što cijenite kao extrase na DVDu?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Post Reply
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Što cijenite kao extrase na DVDu?

Post by HorrorHR » 21 Feb 2007, 09:13

Meni je od DVD extrasa najzanimljivije nabasati na audio komentar(e). U velikom broju slučajeva se iz njih može naučiti stvarno dosta o snimanju filma, problemima, zaninljivostima i razno raznoj triviji.

Trailere na DVDu nikad ne gledam i baš ni poanta trailera kad je naveden kao special feature ne znači ništa.

Volim naletiti na biografije glumaca i casta - kako gledam skoro samo horrore, uvijek mi je fora saznati razna križanja filmskog casta u drugim filmovima. Jest da sada dok gledam film idme preko mobitela na IMDB, ali ajde ;)

Making of dokumentarce u globalu ne preferiram, makar ima stvarno kvalitetnih. Ne preferiram jer rijetko gledam baš neke genijalne filmove za koje me zanimaju sve pojedinosti..


Kul mi je naletiti na snimke sa castinga, fora je vidjeti neke ljude kako su izgledali dok još nisu dobili ulogu koja ih je eventualno proslavila.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 21 Feb 2007, 09:28

Hm, meni se baš dopadaju traileri. To uvijek najviše volim vidjeti.
Ovi dokumentarci o stvaranju filma rijetko gledam, samo za određene filmove kao peti element.
Biografije glumaca su isto zgodna stvar, naravno.
A najviše volim kada ima onih zabavnih štoseva poput greški za vrijeme snimanja kao na DVD - u Van helsinga - pogrešan izgovor, da glumci opadnu, naprave nešto krivo i sve to. To najviše obožavam. :wink:
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 21 Feb 2007, 10:06

ako ima koji dobar "dokumentarac" o filmu kao extrasi na jason x-u.
a volim i audio komentare, posebno na leoneovim filmovima
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 21 Feb 2007, 13:15

Audio komentari, u načelu, su super stvar ali rijetko ih gledam. Najviše volim dokumentarce o specijalnim efektima i izradi minijatura.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 21 Feb 2007, 13:22

je, i ja ih rijetko gledam. Teško da bi išao gledati opet film s komentarima, nije baš jako zanimljivo.
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 21 Feb 2007, 13:28

Gledam ih samo za filmove koji me ful interesiraju. Preporučio bih recimo komentar Aliena iz Quadrilogy Boxeta koji je odličan. A , recimo, najgori komentar koji sam gledao je za Pitch Black u kojem Vin Diesel za svaku drugu scenu kaže Ohhh, man, what a nice shot! Ohhh, incredible.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 21 Feb 2007, 13:36

Vorador wrote:Gledam ih samo za filmove koji me ful interesiraju. Preporučio bih recimo komentar Aliena iz Quadrilogy Boxeta koji je odličan. A , recimo, najgori komentar koji sam gledao je za Pitch Black u kojem Vin Diesel za svaku drugu scenu kaže Ohhh, man, what a nice shot! Ohhh, incredible.
e da, ti komentari su bili većinom bezveze.
Michel puši karu.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 21 Feb 2007, 14:28

Audio komentari redatelja, dokumentarci o snimanju. Sve ostalo više manje, najviše me nerviraju galerije slika i traileri, wtf?

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 21 Feb 2007, 15:06

FilmTV wrote:Audio komentari redatelja, dokumentarci o snimanju. Sve ostalo više manje, najviše me nerviraju galerije slika i traileri, wtf?
Zna biti fantastičnih slika behind the scenes i impresivnih konceptualnih crteža ( preporučam Alien Quadrilogy i The Lord of the Rings Trilogy - Extended Edition) a zna biti tako loših dokumentaraca (primjeri, hrvatska izdanja Cabin Fever; Pitch Black; From Hell Special Edition; Insomnia; ...)
Traileri su ,u načelu, simpa kao i teaseri koji znaju biti baš zabavni.

User avatar
maddjuro
Posts: 8324
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 21 Feb 2007, 17:47

meni su, recimo, komentarina onim leoneovim westernima oslični
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Dragonrage
Posts: 8424
Joined: 06 Oct 2006, 09:44
Location: Zagreb
Contact:

Post by Dragonrage » 22 Feb 2007, 14:20

U biti sve...posebice making of dokumentaci, jer se iz njih da mnogo naučiti o snimanju filmova. Komentari također, no često znaju biti i dosadni, a i često mi se neda dva puta gledati film, prvo bez pa onda sa komentarima. Definitivno najsmiješniji komentar koji sam čuo je onaj za film "Welcome to the Jungle"...podiže film na još jednu višu razinu...hahaha - toplo preporučam haha...
A nisu loše ni slike ni trailer, posebice ako je u pitanju neki stari film. Recimo na DVD-u za "Dobar Loš i Zao ima Francuska verzija trailara u kojem postoje neki kadrovi kojih nema u filmu, a i zanimljivo je općenito vidjeti kako je to onda izgledalo. Također, nekad mi ti traileri dobro dođu prije nego što idem pogledati neki film koji još nisam gledao, pa da znam kaj me čeka.
A uz making of dokumentarce i njima slične dokumentarce o efektima, minijaturama i ostalome, veoma su mi dragi stoyboardovi i artwork slike...kao što rekoh, sve, samo da ih ima.
Najviše mrzim kada neki dobar film izađe na bezveznom izdanju, bez ikakvih dodataka... :evil: :evil:

Post Reply