Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Mr. Bakmilo
Posts: 414
Joined: 06 May 2010, 22:53
Contact:

Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by Mr. Bakmilo » 24 Jul 2010, 16:23

obožavan animirane filmove. kakvi god da bili

stavio bi definitivno ovih par koji su meni pod naj

Monster House
Mary and Max
Ghost in a shell
Wall-e
The Fantastic Mr. Fox
.
.
.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by Bub » 24 Jul 2010, 16:39

9 mi je odličan

User avatar
dr mladjo
Posts: 1521
Joined: 07 Nov 2007, 17:56
Location: glina i travnik

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by dr mladjo » 24 Jul 2010, 17:21

The Man Who Planted Trees (1987)-malo je filmova koji vam daju nadu za bolje sutra...
http://www.imdb.com/user/ur4554045/ratings

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by remike2 » 24 Jul 2010, 17:42

Volim animirane filmove, a neki od najdražih su mi A Nightmare Before Christmas, Batman: Mask of the Phantasm, Fantasia, The Fantastic Mr. Fox, The Lion King, Pinocchio, Snow White and the Seven Dwarfs, The Iron Giant, The Incredibles, pa čak i one u kombinaciji s pravim glumcima kao što su Space Jam i Who Framed Roger Rabbit, itd...
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by Scarface » 24 Jul 2010, 19:44

Mug Travel, Thru the Moebius Strip, Vexille, sve od Hayao Miyazakija, Khan Kluay, Missing Lynx, Roadside Romeo, Una Pelicula de Huevos...
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by filmofil » 25 Jul 2010, 00:34

nisam fan animacije zato nisam nikada ni imao favorite na tom području
This is the Zodiac speaking.

User avatar
chatterer
Posts: 565
Joined: 13 Jun 2009, 20:33

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by chatterer » 25 Jul 2010, 14:52

trenutno najboljih 5:

Spirited Away
Howl's Moving Castle
Barefoot Gen
Princess Mononoke
Ratatouille

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by Asfodel » 25 Jul 2010, 15:29

filmophil wrote:nisam fan animacije
Također, otkad sam narasla ne mogu im ni prismrdit.

Tak da je izbor prelagan, Lion King :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by Boby » 25 Jul 2010, 15:45

Dugo sam vjerovao da je tako a od kada sam ga prije par tjedana, nakon duljeg vremena, ponovno pogledao, sada sam i siguran da je to Disneyev "Pinocchio" (1940).

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by john_constantine » 25 Jul 2010, 16:01

volim pogledati animirane filmove... od Monsters vs aliens do Princess Mononoke. Ali na disneyeve filmove sam većinom alergičan... jedini crtić koji mi je odličan od njih je Hercules.
Michel puši karu.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by Boby » 25 Jul 2010, 16:08

john_constantine wrote:volim pogledati animirane filmove... od Monsters vs aliens do Princess Mononoke. Ali na disneyeve filmove sam većinom alergičan... jedini crtić koji mi je odličan od njih je Hercules.
Bolji ti je od Jungle Book, Snow White i već navedenog Pinocchia? Ili ih nisi još gledao?

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by john_constantine » 25 Jul 2010, 16:10

Boby wrote:
john_constantine wrote:volim pogledati animirane filmove... od Monsters vs aliens do Princess Mononoke. Ali na disneyeve filmove sam većinom alergičan... jedini crtić koji mi je odličan od njih je Hercules.
Bolji ti je od Jungle Book, Snow White i već navedenog Pinocchia? Ili ih nisi još gledao?
Jungle book sam gledao samo spot, ali ova druga dva navedena filma kao klinac. A ide mi na živce tolika dobrota, patetika i pjevanje... Aladin nije loš, samo dosadna ta sredina kada lete na ćilimu.

Ne znam da li ima veze s Disneyem, ali kako se zove ona verzija Dickensove božićne priče s Mickey Mouseom kao ocem siromašne obitelji s sinom invalidom, a škrca je glumio Čika Baja?
Michel puši karu.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by Boby » 25 Jul 2010, 16:17

Cons, učini si uslugu i pogledaj jednom Pinocchia. Ja sam ostao zapanjen kako ctić ima izrazito naglašenu i svoju mračnu stranu; usudim se reći da nešto takvog danas nikako ne bi moglo proći preko cenzure. Ukratko, crtić je po dosta tome tijeskoban i gorak. A svakako bih ti preporučio starije Disneyeve crtiće jer niti ja nisam fan ovih koji su nastali nakon Lion Kinga.

I da ti odgovorim na pitanje o Mickeyu i Dickensu:

http://www.imdb.com/title/tt0085936/

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by john_constantine » 25 Jul 2010, 16:25

Boby wrote:Cons, učini si uslugu i pogledaj jednom Pinocchia. Ja sam ostao zapanjen kako ctić ima izrazito naglašenu i svoju mračnu stranu; usudim se reći da nešto takvog danas nikako ne bi moglo proći preko cenzure. Ukratko, crtić je po dosta tome tijeskoban i gorak. A svakako bih ti preporučio starije Disneyeve crtiće jer niti ja nisam fan ovih koji su nastali nakon Lion Kinga.
je, ona scena u cirkusu. Pogledati ću onda te starije radove jedanput. A znam da imam negdje i Malu sirenu, isto sam ju odavno gledao. Kada već spominješ Lion king, meni je taj crtić bio više manje dosadan - za to krivim onaj album s samoljepljivim sličicama koji je prepričao cijeli film, pa kao da sam ga već gledao. Tako sam i ostao potpuno ravnodušan na onu scenu u kanjonu na koji su mnogi prolili potoke suza.

Hvala na linku. :D
Michel puši karu.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: Koji su vam najdraži animirani filmovi?

Post by Sammy » 25 Jul 2010, 16:38

Tarzan 8)
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

Post Reply