Film danas i nekad

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Film danas i nekad

Post by Boby » 14 Feb 2010, 11:26

E, pa kada dođu možda malo promjeniš mišljenje o današnjim mainstream komedijama :wink:

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Film danas i nekad

Post by filmofil » 14 Feb 2010, 14:50

naravno, vremena se mijenjaju i svako razdoblje ima svoje čari...pa tako i sadašnje, nije film propao kao umjetnost niti propada, samo se mijenja i prilagođava masi

to se vidi u hrpi primjera...npr današnja glumačka garda je totalno različit tip glumaca od onoga prije 20-ak godina...puno veze s tim ima i sve veća komercijalizacija te tehnološki napredak (mislim na vizualne pizdarije)

ALI i to je samo prividno...i dalje se rade dobri filmovi, ali su ugušeni ovim sranjem koje nam se baca sa svih strana u medijima...ja i dalje nađem jako dobre filmske bisere novijeg datuma

film napreduje, i to na globalnoj razini...danas je u pogonu tolko kvalitetnih kinematografija u svijetu (španjolska, francuska, velik dio azije) i više čovjek nije tolko ograničen na hollywood koji je pak posebna priča u svijetu filma

još jedna bitna stvar je dostupnost filmova danas...mi smo generacija kojoj je dostupan BILO KOJI film na planeti, vjerojatno u tom grmu i leži zec
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Film danas i nekad

Post by Wendigo » 14 Feb 2010, 16:45

pa ne znam.. nebih baš rekao da propada...
ali je živa istina da jako, ali jako rijetko uživam u nekom novom filmu, dok me stari jednako oduševljavaju svaki put kad ih iznova pogledam.

User avatar
Andrej
Posts: 3451
Joined: 08 Jul 2010, 00:38
Location: In Homer Simpsons brain.........

Re: Film danas i nekad

Post by Andrej » 02 Aug 2010, 00:19

Tačno je da film kreće nekim novim tokom koji se nekome sviđa ili ne. Čest je slučaj stavljanja na pijedestal kinematografije iz prethodnih decenija ali to je samo danak vremenu. Većina ljudi ima romantični pogled na prošlost.
Kao klinac sam krio stripove u knjigama, a najčešći komentar starijih je bio - baci to, šta će ti, sve je to šund...
Danas su ti stipovi na tronu, svi priznaju njihovu kulturnu vrednost, a oni koji su pljuvali po njima se utrkuju u hvaljenju istih, koristeći intergalaktičke superlative i gomilu urbanih psiho-fraza koje ne želim da pamtim.
Tako su Vivaldi, Mocart i mnogi drugi smatrani nekim tadašnjim hevi-metalcima.
Posle 4700 godina pisane umetnosti, sto i nešto godina filma, veoma je teško naći novu priču, tako da je to torta koju si milion puta jeo. Razlika je u filu i koliko je pametno ukrasiš.
Do neke lepe nove priče. A onda će Amerikanci snimiti 15 nastavaka.
We're all mad here...

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Film danas i nekad

Post by remike2 » 02 Aug 2010, 10:12

Wendigo wrote:pa ne znam.. nebih baš rekao da propada...
ali je živa istina da jako, ali jako rijetko uživam u nekom novom filmu, dok me stari jednako oduševljavaju svaki put kad ih iznova pogledam.
Potpis! 8)
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 05 Sep 2010, 21:09

Činjenica je da su svi ovi noviji filmovi koji su odlični napravljeni od ljudi koji kao mi uživamo u filmu i koji svoj izvor ideja crpe iz starih filmova (ovdje ne mislim na kopiranje).

Recimo redatelji poput Davida Finchera i Zacha Snydera...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re:

Post by remike2 » 05 Sep 2010, 21:21

dr_gonzo wrote:Činjenica je da su svi ovi noviji filmovi koji su odlični napravljeni od ljudi koji kao mi uživamo u filmu i koji svoj izvor ideja crpe iz starih filmova (ovdje ne mislim na kopiranje).

Recimo redatelji poput Davida Finchera i Zacha Snydera...
Slažem se, ljudi koji ga vole, uživaju u njemu, koji znaju pravilno i kvalitetno uzeti neku stvar i ideju i napraviti od toga odličan film. Već spomenuti David Fincher, u svijetu horrora Alexandre Aja, pa čak i jedan Quentin Tarantino.
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 05 Sep 2010, 21:25

Ma, po meni je Tarantino obični serator, bez imalo svoje originalnosti (nakon početnih uspjeha sa svojim filmovima polako počinje opadati u filmskom svjetu jer mu takvi filmovi ne prolaze, ajedna od razloga je i taj što ga je današnja publika pričitala)...no isto tako veliki filmofil, koji iz starih filmova većinom iz 70-tih crpi ideje i dijaloge za sve svoje filmove...

Iako, je mnogo toga pokrao i posudio volim njegove filmove...
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re:

Post by john_constantine » 05 Sep 2010, 21:31

dr_gonzo wrote:Ma, po meni je Tarantino obični serator, bez imalo svoje originalnosti (nakon početnih uspjeha sa svojim filmovima polako počinje opadati u filmskom svjetu jer mu takvi filmovi ne prolaze, ajedna od razloga je i taj što ga je današnja publika pričitala)...no isto tako veliki filmofil, koji iz starih filmova većinom iz 70-tih crpi ideje i dijaloge za sve svoje filmove...

Iako, je mnogo toga pokrao i posudio volim njegove filmove...
hm... ma može se to shvatiti i kao krađa ideja, ali ja to više počinjem smatrati kao posvetu filmovima koje danas mnogi nisu niti čuli, a kamoli ogledali. Mislim, gledaš Kill Bill, ali sigurno nisi pogledao niti 10 % filmova za koje je ubacio brojne posvete u sat i pol. Kada nemam ideje što bi gledao ili zaželim nešto, samo pogledam spisak njegovih filmova iz koje je vukao inspiracije. Baš pravi filmofil, ali loš glumac, jbg. :mrgreen:

Ali postoji i činjenica da stalno koristi iste fore kroz svoje filmove. Dijalozi koje nemaju veze s filmom, ali ih poslije smatraju kultnim. Odličan soundtrack. I nekoliko scena za pamćenje. Očekivao sam drugačiji film od Kill Bill, i razočarao sam se, ali poslije nakon drugog gledanja (cijelog), jbt, nisam niti skužio da je to Sonny Chiba. A kakav tek užitak predstavlja scena s njim kada pogledaš njegove filmove...

A Inglorious basterds, ma jako odlična posveta ratnim filmovima gdje je samo mrtvi nacist dobar nacist. I jako zabavni dijalozi, akcija, humor, cool likovi, nacisti i odličan uvod s brutalnom završnicom. Meni ne smeta što kopira/izvlači inspiraciju iz brojnih filmova jer time samo pokazuje svoje filmofilsko znanje, a i potiče druge da pogledaju te filmove koji su mu bili uzor.
Michel puši karu.

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6280
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 05 Sep 2010, 21:36

Jedna se stvar mora Tarantinu prva priznati, a to je što zna izabarati soundtrack :prayer: ...

p.s. - druga stvar je što zna izabrati glumačku postavu :supz:
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re:

Post by john_constantine » 05 Sep 2010, 21:39

dr_gonzo wrote:Jedna se stvar mora Tarantinu prva priznati, a to je što zna izabarati soundtrack :prayer: ...

p.s. - druga stvar je što zna izabrati glumačku postavu :supz:
s time se potpuno slažem. :rock: :rock: Ali soundtrack, jao... Kill Bill? Ona scena u restoranu, ma ja sam morao svaki dan pogledati tu scenu u restoranu, samo radi muzike. Tri mjeseca prije spavanja sam samo gledao tu scenu iz restorana, akciju, muziku, Uma Thurman, Katane, kričanje, zvukovi... ma jbt, potpuno sam bio opsjednut tom scenom u trajanju od 15 - 20 minuta.

Ali jebo im pas mater i sve, ali najviše mi je strašno zasmetalo što su stavili crno bijelu podlogu kada je najbolje u filmu. To mi je nešto najgore što su ikad u životu napravili. Mislio sam da je to nekakva posveta crno bijelim samurajskim filmovima, ali kurca, najogavnija cenzura. A samo galoni umjetne krvi... I svi znaju da su njegovi filmovi uvijek bili ultranasilni. Zato sam i nabavio uncut verziju da mogu u miru uživati u tom krvoproliću. Sigurno ne razmišljam poslije kako tako mršava djevojka može sama zaklati 70 jakuza...
Michel puši karu.

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Film danas i nekad

Post by remike2 » 05 Sep 2010, 21:42

Slažem se za soundtrack, odabir glumačke postave, pa čak i kombinaciju crne komedije i nasilja, i naročito pisanje dijaloga u čemu je legenda. :prayer: Raniji rad mi je nekako najdraži kad je on u pitanju. :supz:
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: Film danas i nekad

Post by DrugsBunny » 05 Sep 2010, 21:45

Obožavam Tarantina jer su njegovi filmovi od ljubitelja filmova za ljubitelje filmova.
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: Film danas i nekad

Post by remike2 » 05 Sep 2010, 21:47

DrugsBunny wrote:Obožavam Tarantina jer su njegovi filmovi od ljubitelja filmova za ljubitelje filmova.
Najbolje rečeno, istina. 8)
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Re: Film danas i nekad

Post by Boby » 05 Sep 2010, 22:33

Na stranu kaj Tarantina smatram jednim od najtalentiranijih holivudskih filmaša današnjice; ono što mnogo govori o njemu jest činjenica da svaki njegov novi film publika u hordama ide gledati u kino. A tu stvar Tarantino ne duguje nikome drugom doli samome sebi, odnosno onome što se s njegovim imenom poistovjećuje; a to su, kako već rekoste, odlični dijalozi, antologijske scene, pogođena glazbena podloga i mogućnost da izvuče najbolje iz glumca. To je umijeće kakvo samo veliki redatelj može imati i mislim da je on, unatoč nekim svojim manjkavostima, daleko od ičeg što bi se moglo smatrati prosječnim.

Post Reply