River Phoenix (1970 - 1993)

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

River Phoenix (1970 - 1993)

Post by Filmoznalac » 12 Nov 2009, 16:45

Što mislite o njemu kao glumcu? Za mene sigurno jedan od najtalentiranijih glumaca, ali nažalost umro je 31/10/1993 u jednom klubu gdje su bili Johny Depp, Keanu Reeves, njegov brat te je umro pri uzimanju heroina i kokaina te okončao svoju već do tada uspješnu karijeru...

Ako ne znate, evo: http://www.youtube.com/watch?v=d3rv4UFA0uU
Film koji ga je proslavio te je bio nominiran za Oscara: http://www.youtube.com/watch?v=KRnv6i51 ... re=related
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Nov 2009, 17:20

meni totalno nepoznat glumac... Makar sam ga gledao u trećem nastavku indiana jones...
Michel puši karu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 12 Nov 2009, 17:51

Da je poživio, recimo, i dalje bi bio u filmskoj industriji, imao bad boy imidž, završio na dva odvikavanja, slamao srca, i zatim dostigao uspjeh DiCapria (možda i ranije nego on) i svako malo bio nominiran za nešto... :lol: što bi bilo kad bi bilo

Dječarac nije bio loš, ali po meni ne zaslužuje cijeli topic :lol: tako bi onda mogao i Brad Renfro
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 12 Nov 2009, 17:56

Asfodel wrote: tako bi onda mogao i Brad Renfro
a, ti onda otvori :D
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 12 Nov 2009, 17:56

Asfodel wrote:Brad Renfro
vidis..manje poznato ime po meni..a pogledah vise njegovih filmova nego od River-a..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 12 Nov 2009, 18:02

@Studeni - no thanks :lol:

@Cons - ma sigurno si ga gledao više, a da nisi toga svjestan :)
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Nov 2009, 18:08

Asfodel wrote:@Studeni - no thanks :lol:

@Cons - ma sigurno si ga gledao više, a da nisi toga svjestan :)
nisam... stand by me nikad još nisam pogledao, moram jedanput... a gledao sam njegovu skromnu biografiju, tako da niti jedan film od njega nisam gledao, he. :lol:
Michel puši karu.

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 12 Nov 2009, 18:14

Asfodel wrote:Da je poživio, recimo, i dalje bi bio u filmskoj industriji, imao bad boy imidž, završio na dva odvikavanja, slamao srca, i zatim dostigao uspjeh DiCapria (možda i ranije nego on) i svako malo bio nominiran za nešto... :lol: što bi bilo kad bi bilo

Dječarac nije bio loš, ali po meni ne zaslužuje cijeli topic :lol: tako bi onda mogao i Brad Renfro
Definitivno se ne smije stavljati u isti koš sa DiCapriom, prije sa Deppom koji je tad isto bio u usponu (nove glumačke nade, samo što se više očekivalo od Phoenixa)
Što da je Depp umro te godine, ne bi baš znali za njega osim da je bio mlada nada u usponu i zbog njegova izgleda ti bi ga isto sigurno stavila u isti koš sa DiCapriom, zar ne? Ako bi bio danas živ Phoenix, vjerujem da bi bio jedan od boljih glumaca... :wink:
Naravno, to je moje osobno mišljenje
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 12 Nov 2009, 18:16

Eto, nasluša san se i načita o ovoj nesuđenoj zvijezdi, možda je to uistinu i bija, a možda i nije. Po meni, u svojih par filmova nije ni uspija dokazat taj neopisivi talent, ali opet ne poričem da ga nije ima. Međutim, tolika razvikanost je ipak nepotrebna.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 12 Nov 2009, 18:20

Ghostface wrote:Eto, nasluša san se i načita o ovoj nesuđenoj zvijezdi, možda je to uistinu i bija, a možda i nije. Po meni, u svojih par filmova nije ni uspija dokazat taj neopisivi talent, ali opet ne poričem da ga nije ima. Međutim, tolika razvikanost je ipak nepotrebna.
Sigurno nije potrebna, ali eto, sjetio se njega pa otvorio topic :)
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 12 Nov 2009, 18:22

Filmoznalac wrote:
Ghostface wrote:Eto, nasluša san se i načita o ovoj nesuđenoj zvijezdi, možda je to uistinu i bija, a možda i nije. Po meni, u svojih par filmova nije ni uspija dokazat taj neopisivi talent, ali opet ne poričem da ga nije ima. Međutim, tolika razvikanost je ipak nepotrebna.
Sigurno nije potrebna, ali eto, sjetio se njega pa otvorio topic :)


Ma ne, topic je u redu, mislija san na općenitu razvikanost koju uopće ne kužin. Mogu tako i mene razvikat. :lol:
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 12 Nov 2009, 19:04

Filmoznalac wrote:
Asfodel wrote:Da je poživio, recimo, i dalje bi bio u filmskoj industriji, imao bad boy imidž, završio na dva odvikavanja, slamao srca, i zatim dostigao uspjeh DiCapria (možda i ranije nego on) i svako malo bio nominiran za nešto... :lol: što bi bilo kad bi bilo

Dječarac nije bio loš, ali po meni ne zaslužuje cijeli topic :lol: tako bi onda mogao i Brad Renfro
Definitivno se ne smije stavljati u isti koš sa DiCapriom, prije sa Deppom koji je tad isto bio u usponu (nove glumačke nade, samo što se više očekivalo od Phoenixa)
Što da je Depp umro te godine, ne bi baš znali za njega osim da je bio mlada nada u usponu i zbog njegova izgleda ti bi ga isto sigurno stavila u isti koš sa DiCapriom, zar ne? Ako bi bio danas živ Phoenix, vjerujem da bi bio jedan od boljih glumaca... :wink:
Naravno, to je moje osobno mišljenje
Bila sam nejasna glede konteksta spominjanja DiCapria, a ti se ne možeš sjetit mojeg mišljenja, jer vjerojatno tad nisi bio na forumu. Mislim na fenomen ljepuškastog mladog glumca dječačkog lika u nekim perifernim filmovima koji na kraju postaje cijenjen zbog glumačkih sposobnosti, a ne zbog toga s kim je hodao i punio novine. Te najvažnije, postaje nezaobilazan izbor slavnim redateljima u narednim oscarovskim filmovima.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 12 Nov 2009, 20:09

ah, znate kako se kaže... tek poslije smrti ih tek cijene. Mislite da bi James Dean bio zbilja veliki glumac i nizao sjajne filmove da nije poginuo u nesreći? Da bi Elvis radio odlične pjesme da se nije ubio drogom? Sve je to jednostavno pretjerano, kao i onaj Toše... mislim, nitko nikad nije čuo za njega, a kada je umro, onda svi znaju za njega... Meni je to uvijek bilo pretjerivanje s tim smrti slavnih osoba, i onda ih poslije uzdižu u nebesa. Mislim, Heath Ledger i njegova uloga Jockera, prenapuhano... Da nije umro, ne bi ga toliko veličali, bez brige.
Michel puši karu.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 12 Nov 2009, 21:47

john_constantine wrote:ah, znate kako se kaže... tek poslije smrti ih tek cijene. Mislite da bi James Dean bio zbilja veliki glumac i nizao sjajne filmove da nije poginuo u nesreći? Da bi Elvis radio odlične pjesme da se nije ubio drogom? Sve je to jednostavno pretjerano, kao i onaj Toše... mislim, nitko nikad nije čuo za njega, a kada je umro, onda svi znaju za njega... Meni je to uvijek bilo pretjerivanje s tim smrti slavnih osoba, i onda ih poslije uzdižu u nebesa. Mislim, Heath Ledger i njegova uloga Jockera, prenapuhano... Da nije umro, ne bi ga toliko veličali, bez brige.
E vidiš, totalno se ne slažem. Dean je bio veliki glumac; dovoljno je pogledati bilo koji od njegova 3 filma te treba svakako uzeti u obzir da je to gluma onog vremena a za to je vrijeme James Dean uistinu bio impresivan. Ledger je po meni ostvario jednu od najboljih uloga u povijesti filmskih negativaca a Toše je imao vokal da je mogao pomesti Andreu Bocellia samo tako. Nažalost, to sam saznao samo zato što mi je sestra njegov fanatik. Ako mi ne vjeruješ, poslušaj zadnjih 30 sekundi ove snimke:

http://www.youtube.com/watch?v=08j0lWFqRo4

Mislim da se uistinu stvara prevelika fama kada netko talentiran umre ali to je dvosjekli mač jer ćeju odmah proizaći oni mudraci koji ćeju umanjivati nečiji talent više nego što je potrebno.

Filmoznalac
Posts: 386
Joined: 10 Oct 2009, 03:50
Location: Mental Institution

Post by Filmoznalac » 12 Nov 2009, 22:47

john_constantine wrote:ah, znate kako se kaže... tek poslije smrti ih tek cijene. Mislite da bi James Dean bio zbilja veliki glumac i nizao sjajne filmove da nije poginuo u nesreći? Da bi Elvis radio odlične pjesme da se nije ubio drogom? Sve je to jednostavno pretjerano, kao i onaj Toše... mislim, nitko nikad nije čuo za njega, a kada je umro, onda svi znaju za njega... Meni je to uvijek bilo pretjerivanje s tim smrti slavnih osoba, i onda ih poslije uzdižu u nebesa. Mislim, Heath Ledger i njegova uloga Jockera, prenapuhano... Da nije umro, ne bi ga toliko veličali, bez brige.
Vidiš, za Elvisa se ne slažem jer je pokojni počeo karijeru 1955., a umro 1977. godine i u već prve dvije godine je bio mega popularan. Slažem se za Deana jer u to vrijeme nije bilo puno pravih buntovnika, a svi su tražili nekakvog uzora i stvorio se on, pravi mladi buntovnik...da li ga cjenim? Da, ali više u smislu kao nekakav sljedbenik. Za Ledgera se slažem i ne slažem. Kao Joker je bio odličan, ali po meni je bolji Nicholson makar su to nijanse, a sa drugim dijelom se slaže jer kada je umro, onda je zbilja bilo dizanja u nebesa. Toše, kao što je rekao Boby, odličan pjevač...prije svega ljudi su kod njega cjenili dobrotu i zbog toga ga jako poštuju.
Kada već spominjemo ovako nešto, ja najviše žalim za Brandonom Leeom.
ryder gubi svu nadu i samo osjeti oštricu srpa kako ga je probola kroz rame i lagano klizeći kroz polovicu vrata, pada na pod, a čovjek srp odlazi, ali mu nešto ispada, Ryder polagano umire

Post Reply