Glumci

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.

Vaš favorit jest:

Humphrey Bogart
0
No votes
James Stewart
0
No votes
Marlon Brando
3
19%
Clark Gable
0
No votes
James Cagney
0
No votes
Orson Welles
0
No votes
Jack Nicholson
6
38%
Robert De Niro
2
13%
Al Pacino
3
19%
Daniel Day Lewis
2
13%
 
Total votes: 16

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 15:21

Boby wrote:
A$H wrote:nja lista bez Eastwooda..

bolje da is napravio dvije ankete sa glumcima poznatijim iz prve i ovima iz druge polovice proslog stoljeca..jer ovako je akneta bas nepotpuna i whatever..jer ova 4. c/b lika mi niti ne pasu tu niti se gluma tada i od ovih "novih" moze usporedjivat..
Problem jest što ja ne bih Eastwooda ubacio niti među top 20 glumaca koji djeluju od druge polovice prošlog stoljeća pa do danas te tako opet dolazimo na isto; uvijek će netko ostati zakinut. I ne znam zakaj bi anketa bila "whatever", "whatever" bi bila da sam uvrstio Arniea, Stallonea, Bruce Willisa i ostale bisere. Ne vidim zašto bi bio problem da se u jednoj anketi obuhvate glumci iz više razdoblja, pa svatko preferira jedno. Onda niti sve one silne liste najboljih filmskih uloga ne bi imale smisla jer se onda ne bi mogle uspoređivati uloge koje vremenski djeli pola stoljeća.
pa kad se liste rade za sebe naravno..svatko ce stavit svojih top 10-15 glumaca..zato i ne sudjelujem u svacijim anketama jer nemaju smisla..npr. Daniel Day-Lewis je na listi samo zbog tebi odlicnog There Will Be Blood inace nije niti do koljena po nicemu ostalim glumcima..da nebude zabune..odlican je glumac..ali nije za ovu listu..tak da je naspram njega Eastwood par stepenica iznad i po ulogama i filmovima..i di je sad tu misljenje mase i Hollywooda..nigdje to je tvoja lista i ovi nemaju veze sa tim..da ti je do mase i hollywooda stavio bi drugaciju anketu ili cak kao sto rekoh podijelio je..i odmah mi je zato anketa whatever..napisi ovo je lista meni super glumaca koji je od ovih vama najbolji..a ne sve i svasta kaj nema veze sa tim..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 01 Sep 2009, 15:40

A$H wrote:
Boby wrote:
A$H wrote:nja lista bez Eastwooda..

bolje da is napravio dvije ankete sa glumcima poznatijim iz prve i ovima iz druge polovice proslog stoljeca..jer ovako je akneta bas nepotpuna i whatever..jer ova 4. c/b lika mi niti ne pasu tu niti se gluma tada i od ovih "novih" moze usporedjivat..
Problem jest što ja ne bih Eastwooda ubacio niti među top 20 glumaca koji djeluju od druge polovice prošlog stoljeća pa do danas te tako opet dolazimo na isto; uvijek će netko ostati zakinut. I ne znam zakaj bi anketa bila "whatever", "whatever" bi bila da sam uvrstio Arniea, Stallonea, Bruce Willisa i ostale bisere. Ne vidim zašto bi bio problem da se u jednoj anketi obuhvate glumci iz više razdoblja, pa svatko preferira jedno. Onda niti sve one silne liste najboljih filmskih uloga ne bi imale smisla jer se onda ne bi mogle uspoređivati uloge koje vremenski djeli pola stoljeća.
pa kad se liste rade za sebe naravno..svatko ce stavit svojih top 10-15 glumaca..zato i ne sudjelujem u svacijim anketama jer nemaju smisla..npr. Daniel Day-Lewis je na listi samo zbog tebi odlicnog There Will Be Blood inace nije niti do koljena po nicemu ostalim glumcima..da nebude zabune..odlican je glumac..ali nije za ovu listu..tak da je naspram njega Eastwood par stepenica iznad i po ulogama i filmovima..i di je sad tu misljenje mase i Hollywooda..nigdje to je tvoja lista i ovi nemaju veze sa tim..da ti je do mase i hollywooda stavio bi drugaciju anketu ili cak kao sto rekoh podijelio je..i odmah mi je zato anketa whatever..napisi ovo je lista meni super glumaca koji je od ovih vama najbolji..a ne sve i svasta kaj nema veze sa tim..
Sada ovo prelazi u osobnu prepirku. Većinu ovih glumaca ja niti ne volim nit bih ih uvrstio na meni osobne liste već sam ih stavio zato što njihova imena predstavljaju nažalost ono što predstavljaju.
A sad idemo na osobnu razinu, mislim da Eastwooda brkaš kao osobu i glumca. On je redatelj i kao takav je snimio i poneki klasik iza kojeg stoje kvaliteta, razna priznanja i dobra reputacija ali kao glumac on je samo glumio u filmovima koji su razvikani dok njegove uloge kao uloge i nisu baš ostavljale neku veliku impresiju. Lewisa sam stavio zato što danas uistinu ne vidim glumca u punoj snazi koji bi se s njime mogao mjeriti i to nije samo radi There will be blood. Pogledaj My left foot i Gangs of new york. Drugim riječima, u koje god razdoblje zgurao Eastwooda uvijek možeš pronaći mnogo boljih glumaca, dok u ovom današnjem zaista ne vidim tko bi Lewisu mogao konkurirati.
Eastwood možda jest legenda, možda je glumio u "dolar triologiji" i u Prljavom Harryu, možda je režirao Unforgiven, Mystic river i Million dollar baby ali ovdje glasamo o glumcima a ne o njihovim karijerama.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 01 Sep 2009, 15:46

Slažem se s Bobyem za Eastwooda :lol:
Treba razlikovat pojmove kick ass legende od karakternog GLUMCA
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 15:51

ne brkam ja ga nista..i njegu redateljsku karijeru niti ne gledam sad dok njih dvoje usporedjujem niti ima potrebe za to..to je nesto sasvim drugo i nema veze sa ovim tu..
njegove uloge nisu ostavile impresiju?hmm..vise impresije ima njegova uloga u npr. manje "razvikanom" The Outlaw Josey Wales nego od Lewisa u Gang of New York..e sad ne znam sto Hollywood i mase kazu za ta dva filma..ali vise sam cuo negativnih kritika za Bande nego Odmetnika..a i osobno mi je ta uloga draza i bolja..
To kaj je snimio Lewis jedan dobar film u zadnjih mozda 10 godina ne znaci da mu nema tko konkurirat..po meni mu cak i Clint jos konkurira nakon Grand Torino-a..i ne, ne gledam o karijerama nego glumcima..mislio sam da sam to dao i do znanja u proslom postu..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 15:56

Asfodel wrote:Slažem se s Bobyem za Eastwooda :lol:
Treba razlikovat pojmove kick ass legende od karakternog GLUMCA
znaci Eastwood to nije?
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 01 Sep 2009, 15:59

Ma ovo s brkanjem pojmova sam uputila općenito onim komentarima tipa Bruce Campbell, Kurt Russell :lol:

Moram se složit s Ashom za Day Lewisa, tu se vidi da je lista malo proizvoljna (ali samo tu, ostatak je uglavnom objektivan) svatko od nas bi tu možda stavio nekog svog favorita, ja bih možda Penna..
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 16:00

Asfodel wrote:Ma ovo s brkanjem pojmova sam uputila općenito onim komentarima tipa Bruce Campbell, Kurt Russell :lol:

Moram se složit s Ashom za Day Lewisa, tu se vidi da je lista malo proizvoljna (ali samo tu, ostatak je uglavnom objektivan) svatko od nas bi tu možda stavio nekog svog favorita, ja bih možda Penna..
to je bila zajebancija.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 01 Sep 2009, 16:02

Ma znaaam :lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 16:04

a mozda i nije.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 01 Sep 2009, 16:04

A$H wrote:ne brkam ja ga nista..i njegu redateljsku karijeru niti ne gledam sad dok njih dvoje usporedjujem niti ima potrebe za to..to je nesto sasvim drugo i nema veze sa ovim tu..
njegove uloge nisu ostavile impresiju?hmm..vise impresije ima njegova uloga u npr. manje "razvikanom" The Outlaw Josey Wales nego od Lewisa u Gang of New York..e sad ne znam sto Hollywood i mase kazu za ta dva filma..ali vise sam cuo negativnih kritika za Bande nego Odmetnika..a i osobno mi je ta uloga draza i bolja..
To kaj je snimio Lewis jedan dobar film u zadnjih mozda 10 godina ne znaci da mu nema tko konkurirat..po meni mu cak i Clint jos konkurira nakon Grand Torino-a..i ne, ne gledam o karijerama nego glumcima..mislio sam da sam to dao i do znanja u proslom postu..
Opet brkaš kruške i jabuke. Ovdje ne pričamo o Bandama New Yorka i Joseyu već o Lewisu i Eastwoodu a Lewis je za tu ulogu u Bandama osvojio BAFTA nagradu, Critics choice Award, COFCA Award, CFCA Award, Empire Award, FFCC Award, KCFCC Award, Sierra Award, LAFCA Award i da dalje da ne nabrajam. Jedino je na Oskarima i Zlatnom globusu zaradio "samo" nominaciju te jedan veliki dio publike te godine smatrao velikom nepravdom što i te nagrade nije dobio. Za My lef foot uz većinu većinu navedenih nagrada osvojio je i Oskara. A Lewis snima filmova svake 3-4 godine jer doslovno živi život svojih likova i dubinski se posvećuje svojim ulogama te niti jednu do sada nije ostavio ulogu iza sebe koju nije nahvalio i puk i kritika. Zbog toga on spada u jednu kategoriju više od svojih generacijskih kolega (da se razumimo, to su Clooney, Depp, Pitt, Penn, Robbins). A sada, možda je moje subjektivno mišljenje što smatram da će ga se za par desetljeća gledati kao legendu poput ovih starijih ali shvati da sam morao uzeti nekog iz današnjeg doba i on mi se činio kao najmanje zlo.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 16:18

znam i rekoh gore da mi je ta uloga draza i bolja..sad i ja mogu nabrajat koliko je Clint osvojio raznih nagrada i OScara..itd..ali nema smisla..tvoja lista, tvoj izbor..ne vidim da Clintu treba npr..da prije uloge zivi ulogu par godina..jer je i on ovako savrseno odradi..mnoge cak i bolje iako uzmemo u obzir da se Lewis za njih 3 god. pripremao..lol..izgleda nekako nepotrebno..3 godine priprema i uloga je ok, a netko u par mjeseci to sredi i uzme jos npr Oskara za najboljeg glumca..ali ako je to njegov stil okay..nitko nema nista protiv toga..sve 5..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 01 Sep 2009, 16:36

A$H wrote:znam i rekoh gore da mi je ta uloga draza i bolja..sad i ja mogu nabrajat koliko je Clint osvojio raznih nagrada i OScara..itd..ali nema smisla..tvoja lista, tvoj izbor..ne vidim da Clintu treba npr..da prije uloge zivi ulogu par godina..jer je i on ovako savrseno odradi..mnoge cak i bolje iako uzmemo u obzir da se Lewis za njih 3 god. pripremao..lol..izgleda nekako nepotrebno..3 godine priprema i uloga je ok, a netko u par mjeseci to sredi i uzme jos npr Oskara za najboljeg glumca..ali ako je to njegov stil okay..nitko nema nista protiv toga..sve 5..
I opet, Clint je osvajao nagrade za filmove koje je režirao a ne uloge koje je glumio. I upravo zato kaj netko posvećuje toliko vremena svojoj ulozi na kraju uspjeva ostvariti iznadprosječni rezultat. Čini se da nas dvoje ne doživljavamo glumu na isti način. Gledajući Clinta, njegove se uloge jedva razlikuju. Uvijek je riječ o gotvo istom liku drukčijeg imena; tip ima svoj obrazac koji vrti iz filma u film te nadoda neku sitnu izmjenu. Nije da je u tome loš ali je uvijek to onaj isti lik. Ako Lewisa pogledaš u Bandama, pa onda u My left foot i In the name of the father te na kraju u Ballad of Jack and Rose shvatit ćeš o čemu pričam. Glas, naglasak kojim govori, tikovi, hod, držanje, način na koji jede i pije; sve je do najsitnijeg detalja izmjenjeno i na trenutak ti je teško povjerovati da je riječ o istom čovjeku. Upravo ta sva silna predanost ga čini boljim od većine ostalih.

User avatar
Studeni
Posts: 1498
Joined: 23 Oct 2007, 12:35
Location: Bottle Island

Post by Studeni » 01 Sep 2009, 17:35

meni Eastwood nije ni blizu glumac kakav je režiser......frajer nije višedimenzionalan (da ne kažem karakteran) glumac i to je to. ali, meni ni ne treba kao takav, jer jebe mamu u onome što radi...
elem, ne vidim nikakav problem s Bobyjevom anketom.......

mada, šta će nam i te ankete, ima ih previše i ovako i onako.
:lol:
Another swig,
One last gulp,
One more tablet to pop,
Anything to get me to start
working on what I’ve been putting off

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 01 Sep 2009, 17:43

Boby wrote:
A$H wrote:znam i rekoh gore da mi je ta uloga draza i bolja..sad i ja mogu nabrajat koliko je Clint osvojio raznih nagrada i OScara..itd..ali nema smisla..tvoja lista, tvoj izbor..ne vidim da Clintu treba npr..da prije uloge zivi ulogu par godina..jer je i on ovako savrseno odradi..mnoge cak i bolje iako uzmemo u obzir da se Lewis za njih 3 god. pripremao..lol..izgleda nekako nepotrebno..3 godine priprema i uloga je ok, a netko u par mjeseci to sredi i uzme jos npr Oskara za najboljeg glumca..ali ako je to njegov stil okay..nitko nema nista protiv toga..sve 5..
I opet, Clint je osvajao nagrade za filmove koje je režirao a ne uloge koje je glumio. I upravo zato kaj netko posvećuje toliko vremena svojoj ulozi na kraju uspjeva ostvariti iznadprosječni rezultat. Čini se da nas dvoje ne doživljavamo glumu na isti način. Gledajući Clinta, njegove se uloge jedva razlikuju. Uvijek je riječ o gotvo istom liku drukčijeg imena; tip ima svoj obrazac koji vrti iz filma u film te nadoda neku sitnu izmjenu. Nije da je u tome loš ali je uvijek to onaj isti lik. Ako Lewisa pogledaš u Bandama, pa onda u My left foot i In the name of the father te na kraju u Ballad of Jack and Rose shvatit ćeš o čemu pričam. Glas, naglasak kojim govori, tikovi, hod, držanje, način na koji jede i pije; sve je do najsitnijeg detalja izmjenjeno i na trenutak ti je teško povjerovati da je riječ o istom čovjeku. Upravo ta sva silna predanost ga čini boljim od većine ostalih.
Osvajao nagrade za filmove koje je snimao, a ne uloge?
sad cu na to odgovorit kao i ti u proslom postu..ali to je za uloge, ne sto je oscare dobio i za reziju itd..nevazno za ovu temu..
Clint: Best Actor in a Leading Role for: Unforgiven = Oscar..dalje.. Saturn Award, Critics Choice Award, CFCA Award, LAFCA Award, NBR Award, People's Choice Award (5x)...znaci vidi se da je i za glumu dobio dosta nagrada..problem je najveci sto je eto neke velike uloge odglumio kad vecina ovih nagrada nije ni postojla. za razliku od Lewisa koje je "pravu" karijeru poceo sredinom 80ih..
A sad sve sto si nabrojao da Lewis moze zbog 3 godine proprema..pa pogledaj Forrest Gump, Saving Private Ryan, The Green Mile ili Cast Away i tu je totalno drugacija gluma u svakom filmu, drzanje..crte lica..hod..patnja..itd..i to bez priprema od 3 godine..jel zato Tom Hanks bolji ili losiji glumac?
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 01 Sep 2009, 17:43

Da prvo odgovorim Bobyju za Branda pa ću onda ostalo: mene on nikad nije dovoljno impresionira, pa čak ni u Kumu. Natprosječan glumac, al sorry, po meni ga je Pacino pomeja i u Kumu, ne zanima me šta kritičari kažu, jer ako ćemo njih slušat, onda ovo nije poštena anketa. Niko neće bit ode u pravu jer su ovo jako subjektivne stvari. Svi su tu fenomenalni glumci, sa podosta različitim stilom i stvar je u tome kod čije te glume više prolaze trnci, a ja kad vidin ono mračno lice Michaela Corleonea i preobrazbu iz moralnog ratnog junaka na početku filma koji poput Leona Glembaya želi pobjeć od svoje sudbine, u hladnokrvnog ubojicu koji biva uvučen u vir mržnje, osvete otuđivanja, sve pod izliku "morao sam to učiniti za svoju obitelj", jebiga, meni je to puno jače od Brandovog "poštenog" mafijaša. I šta sad? Oće me neko povlačit za jezik zbog toga i održavat mi bukvicu? Jer to ja ne trpin, ni ti s tom osobom više iman ikakve veze u bilo čemu.
Meni je i Eastwood draži od Lewisa, i smatran ga boljim glumcem, i pogotovo se ne slažen da su mu uloge slične, jer triba razlikovat jednoličnost od glumčeva stila, a taj stil je ono šta je prepoznatljivo i šta MORA bit u svakoj ulozi. Tako možemo reć da je i Nicholson isti "podlac" sa licem i glasom koji te grize, Pacino vječno zaglavljen u ulozi nekog talijanosa, De Niro izgubljen u rečenici "are you talking to me" itd.
Od ovdje nabrojanih Pacino mi je the best, i bija bi i uvik, i zabli me ko šta kaže za koga, ako oću, navest ću Vedrana Mlikotu ka najboljeg glumca i stajat ću iza toga.

Post Reply