IMDB's top 100# list (topic za prijedloge i dogovaranje)

Sve o industriji, VHS, DVD, filmovi iz kućne radinosti itd.
User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 07 Sep 2009, 00:04

Donnie se ne javlja, a kolko san skužija plan je bija da će on stavit presenting filma kojeg gledamo, dakle cover, ocjenu s imdb, poziciju na top 250, kratki opis i crew, i da onda slijede naši komentari dok je film aktualan na rasporedu. A ako se on ne pojavi sutra, ja ću to učinit u utorak. I sutra ću pogledat Wages of fear, film koji je prvi na redu, a u četvrtak je Into the wild, i u nedilju Platoon.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 07 Sep 2009, 12:04

ja ću sada stavit da se skida film...nadam se da će se donnie pojavit
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 07 Sep 2009, 16:19

mozemo krenut posto sam prva tri filma. od danas do sri je na redu wages of fear.
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 09 Sep 2009, 11:49

evo danas poslije utakmice gledam wages of fear, moram priznat da me malo stiltalo što film traje 2 i pol sata...nadam se da ću zdurat
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 10 Sep 2009, 12:45

BOBY, zasto spoilas? ov sa smrzavanjem, neznam dal tak i film zavrsi al koji k, zas si to moro rec :(
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 10 Sep 2009, 13:17

Donnie Darko wrote:BOBY, zasto spoilas? ov sa smrzavanjem, neznam dal tak i film zavrsi al koji k, zas si to moro rec :(
Baš sam si mislio da će netko prigovarati oko ovog. Kao prvo, spomenuo sam priču koja se je stvarno dogodila a ne onu koja je u filmu (na gledatelju je da sazna dal je to ubačeno u film). Ovo je isto kao da mi prigovoriš, hipotetski, da je recimo snimljen film o Kurt Cobainu i da je onda u osvrtu navedem da je to film o frontmenu Nirvane koji je okončao život samoubojstvom. Pa jebo te, Oprah je posvetila čitavu emisiju o tom događaju i filmu, kaj je onda spoilala film čitavom svijetu? Kaj su povjesničari spoilali Scindlerovu listu svakome tko je čitao o Drugom svj. ratu.
I koji ti je da si mi zbrisao recenziju? Ovdje navedeš glavnu stvar koja te smeta, koju bi se po tebi trebalo izostaviti a tamo mi pobrišeš kompletni osvrt.
Daj prvo razmisli prije nego bilo što kreneš raditi i nauči razliku između spoilanja i navođenja događaja po kojem je neki film snimljen
Last edited by Boby on 10 Sep 2009, 13:29, edited 1 time in total.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Sep 2009, 13:27

Boby wrote:
Donnie Darko wrote:BOBY, zasto spoilas? ov sa smrzavanjem, neznam dal tak i film zavrsi al koji k, zas si to moro rec :(
Baš sam si mislio da će netko prigovarati oko ovog. Kao prvo, spomenuo sam priču koja se je stvarno dogodila a ne onu koja je u filmu (na gledatelju je da sazna dal je to ubačeno u film). Ovo je isto kao da mi prigovoriš, hipotetski, da je recimo snimljen film o Kurt Cobainu i da je onda u osvrtu navedem da je to film o frontmenu Nirvane koji je okončao život samoubojstvom.
tvoj je propust kaj si to tako napisao da se ne zna da li je tako u filmu ili nije..a posto si sad na to odgovorio i opet spoilao bilo bi bolje da si to zaobisao i drzao se samo misljenja o filmu..
gle ja prvi nisam znao kako je lik zavrsio bilo uzivo ili u filmu..i ovo tvoje je dovoljno da nekome razjebes dozivljaj filma sad kad zna kaj bi mogao ocekivat na kraju..u samom plotu filma se nigdje ne spominje to o cemu ti pricas..pa je ponavljam bilo nepotrebno da to i spomenes..

to ziv-mrtav..stvarnost-film..nema veze..dok god onaj tko ide gledat nije upoznat sa tom pricom..pa onda mu se ne treba niti previse otkrivat..dovoljno je bilo spomentut poveznice bez punootkrivanja..ili kad nisi vec siguran bolje stavit pod SPOILER nego ovak nes..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Sep 2009, 13:31

Boby wrote: Pa jebo te, Oprah je posvetila čitavu emisiju o tom događaju i filmu, kaj je onda spoilala film čitavom svijetu? Kaj su povjesničari spoilali Scindlerovu listu svakome tko je čitao o Drugom svj. ratu.
I koji ti je da si mi zbrisao recenziju? Ovdje navedeš glavnu stvar koja te smeta, koju bi se po tebi trebalo izostaviti a tamo mi pobrišeš kompletni osvrt.
Daj prvo razmisli prije nego bilo što kreneš raditi.
i zaboli me ona stavr za oprah kaj bih je trebao gledat prije svakog filma jer mozda mi nesto ona otkrije..od kad je isto WW2 i jebeni debil koji luta Aljaskom ili di vec..nema veze sa mozgom..
postovi koji nemaju oznacen spoiler se brisu..ja ti ga posaljem na PM ako hoces, pa da ga izmjenis..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 10 Sep 2009, 13:33

Nisam ja razjebao doživljaj filma jer film nije rađen da ti se razjebe doživljaj, rađen je da vidiš Pennovu viziju priče s kojom je čitava Amerika upoznata a to kaj vi niste nije moj problem Mislim, kaj se sada neće moći nekom tko nije čuo za Isusa spomenuti kako je završio da mu se ne pokvari doživljaj?

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 10 Sep 2009, 13:48

Boby wrote:Nisam ja razjebao doživljaj filma jer film nije rađen da ti se razjebe doživljaj, rađen je da vidiš Pennovu viziju priče s kojom je čitava Amerika upoznata a to kaj vi niste nije moj problem Mislim, kaj se sada neće moći nekom tko nije čuo za Isusa spomenuti kako je završio da mu se ne pokvari doživljaj?
lol..opet ponavljam..kaj bi trebali znat svaku tuznu pricu na svijetu..lol..ni isus, niti ww2 nemaju veze..same usporedbe su "glupe"..a i oprah mi ne znaci nista..

gle rekao si vise nego je trebalo i to je tvoj propust..pogotovo jer se to nigdje ne spominje vezano za film..bilo neki osvrt na netu(bar ne koje vidjeh) ili sam plot filma..jednostavno ako nije vezano za film, ne treba spominjat..
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 10 Sep 2009, 14:01

Evo, dodali smo osvrt lišen spoilova bilo koje vrste pa tko god hoće može pročitati :)

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 12 Sep 2009, 13:23

ja sam od ovog definitivno odustao jer sam skužio da neću imat vremena pratit vas i u isto vrijeme gledat filmove koje bi želio pogledat...
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 12 Sep 2009, 13:42

filmophil wrote:ja sam od ovog definitivno odustao jer sam skužio da neću imat vremena pratit vas i u isto vrijeme gledat filmove koje bi želio pogledat...
Pa, za sada kako stvari stoje i nema se baš nekog za pratiti. Ma mislim da je najbolje priključiti se kada je na redu filmu koji se već gledao i kolko-tolko ga poznaješ. Ja ću se uglavnom po tome ravnati.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 12 Sep 2009, 21:36

Nema ko kaj pratit, ak ti se gleda svaki film, gledas ga i pises ,ak neda chekiras kaj je na listi i pogledas to pa napises kad ti se da.Btw sutra platoon, a sljedeci tjedan nas ceka Ben-Hur.Epic
“When you get into one of these groups, there’s only a couple ways you can get out. One is death, the other is mental institutions.”

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 13 Sep 2009, 00:20

@Donnie Darko
Drago mi je da imamo čini se identično mišljenje o filmu. E, da si samo vidio kaj su mediji napravili od tog lika, htjeli su ga prikazati kao novog Isusa a u Oprah su ga idealizirali kao da je ispred našeg vremena; drugim riječima, kao da mi još nismo dostigli razinu na kojoj je on bio. Ovaj slučaj uvelika je dobra ilustracija zašto je Amerika toliko sjebana zemlja (barem kada je o javnom mišljenju riječ). Kompletne koncepte nekih vrijednosti imaju zasađene na potpuno pogrešnim temeljima.

Post Reply