Zaljubljenost

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Zaljubljenost

Post by GreenHornet » 09 May 2011, 17:47

jednom bio pravo zaljubljen...3 godine..neuzvracena ljubav... :zubifale: na kraju se udala za tipa koji je peglao par mjeseci duze od mene... :lol:
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Zaljubljenost

Post by elrania » 09 May 2011, 18:47

alecto wrote:ja se slažem sa svime što je callac napisala. zaljubljiva sam, al ne samo u suprotni spol, već u sve i svašta, čak i ako je to samo neki detalj kod osobe. no taj osjećaj definitivno nije vrijedan ugrožavanja ljubavi.
ja pak nisam u suprotni spol, nego u sve i svašta. :lol:
dosta sam hladna što se te zaljubljivosti tiče. je da se zaljubljivalo, al kad se sjetim tog doba, vidim se u osnovnoškolskim klupama.
sada sam pak u vezi koja je krenula iz interesa starog 7 godina i što sam tek pred god i nešto saznala, tad davno je bilo obostranih interesa i jako mi je drago da je veza, kako god da je krenula, u svojoj podlozi ipak imala tu neku, nazovimo je zaljubljenost, koja se toliko dugo držala. :)
jedna od rijetkih, ali najljepša :)

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Zaljubljenost

Post by Scarface » 09 May 2011, 18:59

Prije san bija dosta zaljubljiv, s tim da je prvi put bilo i najsnažnije. Bilo je većinu puta uzvraćeno, međutim, kako je bilo dosta slučajeva u kojima s moje strane ne bi bilo uzvraćeno, uvidija san koliko je taj osjećaj zaluđenosti i opsesije bliži animalnom instiktu nego pravoj ljubavi. I tako san s vrimenom skužija kolika je to glupost. Ljubav se dogodi samo jednom, zaljubljenost može, al i ne mora bit njen početak. Tako san nastavija ić kroz veze i vezice i kad zaljubljenosti ima i kad nema, nadajući se da će jednog dana doć ta prava.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Zaljubljenost

Post by Jane Doe » 11 May 2011, 11:18

a ja sam stalno zaljubljena :mrgreen:
s vremenom sam se navikla da taj doping osjećaj nema veze s ničim, pogotovo ne s ljubavi, tako da nema prijetnje mom normalnom životu. lijepo je s vremena na vrijeme ponovno se zaljubit u osobu koju voliš već godinama, osjetit leptiriće kao da ga prvi puta vidiš :oops: obožavam taj osjećaj zaljubljenosti.... :mrgreen:
redovno se zaljubljujem u razne ljude (čitaj: glumce, pjevače :facepalm: :oops: kao da sam teen :facepalm: al eto, nemrem si pomoć) trenutno se topim na glas (i stas :mrgreen: ) lika iz In extremo-a :facepalm: :mrgreen: ... prije njega je bio na redu lik iz amorphisa,čini mi se :oops: , a jebga :lol:
meni je to zakon, sretna sam i super se osjećam
a zna se disit i taška zanesenos glazbom i ostalim divnom umjetničkim stvarima, o daaa
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Zaljubljenost

Post by Asfodel » 11 May 2011, 14:17

A mi te sve slične stvari drukčije zovemo :D ...ja ne kažem da se zaljubim u nekog lika iz filma/serije/benda - nego da mi je zgodan.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Zaljubljenost

Post by Jane Doe » 11 May 2011, 15:21

e da ja počnem nabrajat ko mi je sve zgodan, morala bi na rolu papira pisat :zubifale: :lol:
znam ja kaj sam rekla :zubifale: (ok, nije sad to zaljubljenost neznam kakva, ali definitivno nije ni samo sviđanje, kaj god bilo, jako je lijepo), a jebiga, neko mora bit i tak sjeban ko ja :lol: :oops:
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Zaljubljenost

Post by elrania » 11 May 2011, 17:24

Jane Doe wrote: znam ja kaj sam rekla :zubifale:
to vjerujem. sjećam se davnih faza kad bi me baš "osvojio" neki lik na platnu itd. i nema to nikakve veze sa zgodnosti. kad je netko zgodan, zgodan je i boli me briga, a kad je netko privlačan na nekom promišljenom nivou, to je već nešto drugo.

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Zaljubljenost

Post by Bub » 11 May 2011, 17:49

Muški spol totalno drugačije gleda na to, ja osobno ne znam nikoga, a ni sam nisam takav (ne kažem da su svi takvi)....mi više kad vidimo djevojku na platnu ili negdje dalje, gledamo obline i priča se kako bi je se opalilo (muška preseravanja) ili kako je lijepa, zgodna s dobrim osiguračima bla bla :zubifale: nikad nisam slično tako nešto što pričate doživio prema bilo čemu drugome bilo to osoba ili predmet. Naravno da postoji neka doza osjećaja i sreće, ali ne bih to povezao s zaljubljenošću....primjer kupio sam porsche, kažem da mi je to nova/druga ljubav, ali to je sam izraz, obožavam sve u vezi njega, ali nisam zaljubljen u njega. Pogotovo u osobu na platnu, ne znam je i nikad je neću upoznati, kako da mi se uopće razvije taj osjećaj? :?

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Zaljubljenost

Post by elrania » 11 May 2011, 17:54

pa ni ne može kad bi je ti opalio i to je to.
žene ipak malo vuku na neku romantičarsku stranu (tj. seksualnost se onako u glavnini bazira na priči, detaljima itd) i svoju zaljubljenost i sviđanje procesiraju kroz fantazije, a u fantazijama se može svašta izroditi, koliko god one blage ili jake bile. treba to za funkcioniranje, jel.

muški mozak je malo prekrut tu. dakle, vidiš, ocijeniš, iskoristiš eksplicitno, ako treba, i to je to. ženama je izgleda više u prirodi zadržati nešto i na tome preživati neko vrijeme.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Zaljubljenost

Post by Decadentor » 11 May 2011, 17:59

elrania wrote:pa ni ne može kad bi je ti opalio i to je to.
žene ipak malo vuku na neku romantičarsku stranu (tj. seksualnost se onako u glavnini bazira na priči, detaljima itd) i svoju zaljubljenost i sviđanje procesiraju kroz fantazije, a u fantazijama se može svašta izroditi, koliko god one blage ili jake bile. treba to za funkcioniranje, jel.

muški mozak je malo prekrut tu. dakle, vidiš, ocijeniš, iskoristiš eksplicitno, ako treba, i to je to. ženama je izgleda više u prirodi zadržati nešto i na tome preživati neko vrijeme.
haha zene nas iskoriste nekoliko puta, ne samo jednom :lol:
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Zaljubljenost

Post by elrania » 11 May 2011, 18:01

samo mali broj vas koji valja! :lol:

User avatar
Bub
Posts: 4298
Joined: 29 May 2010, 13:38
Location: Zombieland

Re: Zaljubljenost

Post by Bub » 11 May 2011, 18:03

Slažem se ma da ja to ne bih rekao krut, ali ne mislim ništa loše prema suprotnom spolu kad kažem da je naš jednostavniji i ne pridajemo toliko pažnje nečemu što je recimo nedostupno, zato se i razvije taj mačo stav svakog muškog i krene se s time kako bi ju se opalilo, naravno sve to kroz dozu šale. Mislim da većini (ne svim) muškarcima je malo teži doći do tog stanja osjećaja, ma da opet ni sami ne znamo kad nas može pogoditi taj osjećaj, bilo to m ili ž. Ma da mi je i jasna vaša "zaljubljenost" u cipele, šminke etc...opet da li bi to mogli okarakterizirat kao zaljubljenost...hmmmm...
elrania wrote:samo mali broj vas koji valja! :lol:
a sad :zubifale:

mislim da i mi tako mislimo za vas

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Zaljubljenost

Post by elrania » 11 May 2011, 18:22

mislim da ne :lol: (sve u svojim granicama, ofc, al ipak mislim da ne)

ovo prvi si ugodno objasnio, zvuči ko bajka kad usporednim s onim čemu smo npr. posvetili nekoliko predavanja i kolegija :lol:

meni je sve ovo najlakše shvatiti ko neku tipičnu žensku crtu seksualnosti, a zašto muško to nema je, jer nije baš isprogramiran da se fiksira na na takav način, jer bi to ometalo moguće nove ulete sa strane kojima je on biološki ipak više prilagođen. možda žena koja od partnera traži sigurnost ima više te sigurnosti u svojoj mašti i među pozitivom osjećaja pa voli što može takvo što kontrolirati i povremeno iz toga izvlačiti zadovoljstvo. i onda to pretvori u lijepu naviku i tako dalje i tako dalje.

i ovo je zbilja otišlo toliko dalje od onih sviđanja i zaljubljenosti i zgodnosti o kojima se tamo iza pričalo :lol:
mislim da je vrijeme da se maknem odavde i odem jest i spavat.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Zaljubljenost

Post by Decadentor » 11 May 2011, 18:33

I ja sam zaljubljen :supz: :supz: :lol:
SpoilerShow
Image
Image
Image

User avatar
callac
Posts: 7008
Joined: 05 Feb 2009, 23:07
Location: Rosewood

Re: Zaljubljenost

Post by callac » 11 May 2011, 20:06

elrania wrote:
Jane Doe wrote: znam ja kaj sam rekla :zubifale:
to vjerujem. sjećam se davnih faza kad bi me baš "osvojio" neki lik na platnu itd. i nema to nikakve veze sa zgodnosti. kad je netko zgodan, zgodan je i boli me briga, a kad je netko privlačan na nekom promišljenom nivou, to je već nešto drugo.
+1, Jane, ako te šta tješi, iste smo po tom pitanju! Pa vidi mi samo avatar :facepalm: :lol:
'Cause two can keep a secret
If one of them is dead.


Post Reply