Feminizam

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Feminizam

Post by sandi » 04 Dec 2010, 13:51

Evo tu kod nas na fucksu svaki student sociologije brije na feminizam, pa onda kad god je neko sijelo raspravljamo se do previše...Kakvi su vasi pogledi?Mislite li da bi muskarci i zene trebali biti potpuno jednaki u svemu?...
Ja nekako mislim da smo 'razlicit strojevi', da svatko ima svoju ulogu u drustvu.Naravno protivim se patrijarhalnom misljenju da je zena mašina za radanje, ali opet jednakost spolova u svemu... :roll:
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Feminizam

Post by john_constantine » 04 Dec 2010, 16:19

Ma, muškarci su jednostavni, a žene kompliciraju. :mrgreen:

Isto sam protiv tog patrijahalnog stava da žene rađaju, a ovaj feminizam... jedino ne kužim to da je ženama posao važniji od djece. Ne u smislu da ne vole djecu i to, nego imaju dijete, dva i onda se neka dadilja brine za njih, a oni da rade više od 12 sati radi karijere i slično. Ma danas feminizam nema previše smisla... Makar su se većina "feministikinja" kazala da im je pun kufer toga i da bi htjele biti kućanice. :mrgreen:

A to za jednakim pravama za muškarce i žene, plaće, posao i slično, ne vidim zašto uopće postoje prava. Makar je i dalje forsirano da se za konobara uvijek traže cure, za pogone poput šivanja se uvijek traže cure i slično...

Onda ćemo o sranjima s invalidima i integraciji/izolaciji i slično. Jednostavno, sjeban je mentalitet ljudi već stoljećima i ništa se neće promijeniti. Tako i ti odnosi prema ženama i slično u smislu mirovina, plaća, posla...

Ali najviše mi smeta to što u Hrvatskoj sve više žena ubijeno od bivših muževa/partnera i slično. A svi to gledaju kao da je to posve normalno kod nas.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Feminizam

Post by maddjuro » 04 Dec 2010, 18:41

Ako cemo o diskriminaciji, zašto žene nebi plaćale pune cjene za upade u razne noćne klubove, neka događanja isl. NJima ej ulaz ili besplatan ili upola jeftiniji
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Feminizam

Post by john_constantine » 04 Dec 2010, 18:46

maddjuro wrote:Ako cemo o diskriminaciji, zašto žene nebi plaćale pune cjene za upade u razne noćne klubove, neka događanja isl. NJima ej ulaz ili besplatan ili upola jeftiniji
da, kao za onaj EROS show...
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Feminizam

Post by elrania » 04 Dec 2010, 18:56

john_constantine wrote:
maddjuro wrote:Ako cemo o diskriminaciji, zašto žene nebi plaćale pune cjene za upade u razne noćne klubove, neka događanja isl. NJima ej ulaz ili besplatan ili upola jeftiniji
da, kao za onaj EROS show...
to je bar dosta jasno kad se gledaju neke osnove ponude i potražnje. valjda je logično da će se nabiti cijena onom spolu za koji se očekuje da će masovno dolaziti i koji ima više "koristi" od ponude.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Feminizam

Post by Decadentor » 04 Dec 2010, 18:58

daj fuj one čru feministice koje moraju bit prirodne i ne depilirat se :lol: :lol:
Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Re: Feminizam

Post by Scarface » 04 Dec 2010, 19:19

Ravnopravnost treba postojat u smislu da se eliminira svaki oblik diskriminacije u bilo kojem poslu ili zanatu, ali mislin da je i sama priroda odredila koji spol bolje paše kojem poslu. Eto, za već spomenuto šivanje, pa jebemu, naravno da će to žene bolje radit, mada opet nije ništa ekstremno čudno ako se neki muškarac primi toga. Feminizam ka pojam ima neki negativan prizvuk prije svega zbog nekih nerazumnih zahtjeva i biva korišten ka predmet poruge u "macho" krugovima- šta je naravno, glupost. Početna ideja samog pokreta u doba kad je nastala bila je nužna i sasvim logična i prihvatljiva. Ovo danas više nema nekog većeg smisla, narod ima i previše slobode, pa ovo sigurno nije neko važnije pitanje moderne problematike.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Feminizam

Post by Ašow » 04 Dec 2010, 19:22

Debela lezbijka sa buševima na svakom dijelu tijela koja smrdi na bazgu je savršeno oružje.
To poslat u rat i gg.
--------
Last.fm

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Feminizam

Post by Jane Doe » 04 Dec 2010, 19:26

@ cons : jedino ne kužim to da je ženama posao važniji od djece. Ne u smislu da ne vole djecu i to, nego imaju dijete, dva i onda se neka dadilja brine za njih, a oni da rade više od 12 sati radi karijere i slično.

ma kaj se toga tiće ja ne kužim to razdvajanje roditelja na muško i žensko. koliko ima muškaraca koji ni ne tjeraju karijeru na poslu nego na raznim slobodnim aktivnostima po bircu ili sportu i djecu vide usput, ne brišu guzice, ne pomažu oko zadaće i sl. kao da je to što su ih napravili jedina njihova zadaća kao oca. večina očeva se uopće ne bavi svojom djecom.
oni imaju svojih osam sati, ili kolko već, na poslu i ostalo je njihovo slobodno vrijeme, kao da su još solo dečki a ne udani muškarci i roditelji !? i to ide pod normalno.
naše radno vrijeme je cijelodnevno i to je kao pod normalno jer smo se mi rodile sa metlom i kuhačom i najnormalnije je da rodimo i podredimo život djetetu i naravno idemo na posao jer danas si malo tko financijski može priuštit da bude kučanica.
naravno da ne opravdavam zanemarivanje djeteta ni od strane majke ni od strane oca radi posla i tko zna čega. ljudi kad se odluče imat dijete moraju shvatiti da ima se život promijenio i da imaju još jednog člana kojem se ne podređuje život, već ga se uključuje u svoj život. ja sam za zajedništvo, da sve radimo zajedno, prvo u dvoje, onda kad dođe dijete, u troje, i briga i radost i slobodno vrijeme.

naravno da postoje iznimke, da me se nebi sad hvatalo za svaku rijeć. nisam ja debil koji će od nekog tko fizički radi +8 sati na poslu očekivat da sad doma usisava i slično dok ja lakiram nokte, ali uvijek se može uskočit.
moja deviza je da, ako nam je stalo do toga, da je slobodno vrijeme naše slobodno vijeme, pa svaka strana treba doprinjet koliko može i stigne da ga imamo i možemo kvalittno provest zajedno.
Image

User avatar
Jane Doe
Posts: 3606
Joined: 19 Sep 2010, 01:48
Location: Karlovac

Re: Feminizam

Post by Jane Doe » 04 Dec 2010, 19:27

Scarface wrote:Ravnopravnost treba postojat u smislu da se eliminira svaki oblik diskriminacije u bilo kojem poslu ili zanatu, ali mislin da je i sama priroda odredila koji spol bolje paše kojem poslu. Eto, za već spomenuto šivanje, pa jebemu, naravno da će to žene bolje radit, mada opet nije ništa ekstremno čudno ako se neki muškarac primi toga. Feminizam ka pojam ima neki negativan prizvuk prije svega zbog nekih nerazumnih zahtjeva i biva korišten ka predmet poruge u "macho" krugovima- šta je naravno, glupost. Početna ideja samog pokreta u doba kad je nastala bila je nužna i sasvim logična i prihvatljiva. Ovo danas više nema nekog većeg smisla, narod ima i previše slobode, pa ovo sigurno nije neko važnije pitanje moderne problematike.
potpis na ovo :supz:
Image

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Feminizam

Post by Asfodel » 04 Dec 2010, 19:31

Scarface wrote:Početna ideja samog pokreta u doba kad je nastala bila je nužna i sasvim logična i prihvatljiva.

I predivna, dodala bih.
ovo sigurno nije neko važnije pitanje moderne problematike.
Potpis.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Feminizam

Post by john_constantine » 04 Dec 2010, 20:31

Jane Doe wrote:@ cons : jedino ne kužim to da je ženama posao važniji od djece. Ne u smislu da ne vole djecu i to, nego imaju dijete, dva i onda se neka dadilja brine za njih, a oni da rade više od 12 sati radi karijere i slično.

ma kaj se toga tiće ja ne kužim to razdvajanje roditelja na muško i žensko. koliko ima muškaraca koji ni ne tjeraju karijeru na poslu nego na raznim slobodnim aktivnostima po bircu ili sportu i djecu vide usput, ne brišu guzice, ne pomažu oko zadaće i sl. kao da je to što su ih napravili jedina njihova zadaća kao oca. večina očeva se uopće ne bavi svojom djecom.
oni imaju svojih osam sati, ili kolko već, na poslu i ostalo je njihovo slobodno vrijeme, kao da su još solo dečki a ne udani muškarci i roditelji !? i to ide pod normalno.
naše radno vrijeme je cijelodnevno i to je kao pod normalno jer smo se mi rodile sa metlom i kuhačom i najnormalnije je da rodimo i podredimo život djetetu i naravno idemo na posao jer danas si malo tko financijski može priuštit da bude kučanica.
naravno da ne opravdavam zanemarivanje djeteta ni od strane majke ni od strane oca radi posla i tko zna čega. ljudi kad se odluče imat dijete moraju shvatiti da ima se život promijenio i da imaju još jednog člana kojem se ne podređuje život, već ga se uključuje u svoj život. ja sam za zajedništvo, da sve radimo zajedno, prvo u dvoje, onda kad dođe dijete, u troje, i briga i radost i slobodno vrijeme.

naravno da postoje iznimke, da me se nebi sad hvatalo za svaku rijeć. nisam ja debil koji će od nekog tko fizički radi +8 sati na poslu očekivat da sad doma usisava i slično dok ja lakiram nokte, ali uvijek se može uskočit.
moja deviza je da, ako nam je stalo do toga, da je slobodno vrijeme naše slobodno vijeme, pa svaka strana treba doprinjet koliko može i stigne da ga imamo i možemo kvalittno provest zajedno.
odlično rečeno. A namjerno nisam spomenuo "muškarca" jer znam kakav je moj otac. I očevi drugih koje sam upoznao i slično. Ali nije to toliko loše kada se sjetim da ima i gorih od njih o kojima pišu svaki dan u crnoj kronici...

Naravno da je najveći problem legne na ženama (majkama). Baš to, kako si danas malo tko može biti kućanica, jedino ako niste političarka ili ste oženjeni za nekog velikog biznismena. Danas si to malo tko može priluštiti, a opet djeca, dobiješ otkaz tijekom porođajnog bolovanja i slično. A tema, kada su očevi uzimali tih nekoliko mjeseci (ono, žena ima veću plaću i slično), onda je to dočekana kao neka ekskluzivna vijest kao da je to nešto "nenormalno".

Ma žalosno je kako prikazuju očeve i ti stereotipi, iako su istiniti, jbg. Najčešća stvar koju čujem je kada muž dođe s posla i onda bi htio leći (to što preko noći ne može spavati, naravno, nema veze s time). Uzmimo i to da ženski časopisi često omaložavaju muškarce dok muški časopisi isto omaložavaju žene.

Koliko god kritizirali majke - naročito su "jaki" oni koji kritiziraju kućanice da su samo doma, uživaju, da se previše žale i slično. Majke su te koje u obitelji drže najviše tereta na svojim leđima i najviše žrtava prenose na sebe (naročito u knjigama poput Posljednji Štipančići), a očevi se kao drže macho fora. Ne plači, budi jak i te pizdarije, a doma legnu i onda su samo nervozni kada ih pitaš da nešto naprave ili bar posvete pozornost djeci.

Ma brak je ozbiljna stvar, a razlozi koje sam čitao neki dan u regionalnom, nevjerojatno su idiotski. Zvuče poput razmažene djece koja ne mogu bez majki. Različita je, drukčije mislimo, volimo drugačije stvarii sve to. I zato se rastaju. WTF? Pizdarija koja se zove "gubitak ružičastih naočala". Imaš krevet kakav si složiš, tako i partnera/icu. Jedan lik je htio rastavu od svoje žene jer se nije brinula za njega (srčani je bolesnik), a jbt, ona je trgovački putnik (nešto takvo) i ima posao zbog kojega je rijetko kada doma. Mislim, što reći? :facepalm:
Michel puši karu.

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Feminizam

Post by sandi » 04 Dec 2010, 21:20

Asfodel wrote:
ovo sigurno nije neko važnije pitanje moderne problematike.
Potpis.
Nebih se slozio...kada se zeli izjednaciti radni vijek zena i muskaraca onda to ne paše, ali su b.a.b.e. vrlo glasne kada je izjednacavanje spolova u pitanju...
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Feminizam

Post by john_constantine » 04 Dec 2010, 21:21

sandi wrote:
Asfodel wrote:
ovo sigurno nije neko važnije pitanje moderne problematike.
Potpis.
Nebih se slozio...kada se zeli izjednaciti radni vijek zena i muskaraca onda to ne paše, ali su b.a.b.e. vrlo glasne kada je izjednacavanje spolova u pitanju...
isto kao i prijatelji životinja i slične gluposti... Svi su glasni kada treba linčevati vozača autobusa koji je pregazio tri psa, ali nitko kada neki bivši muž ubije svoju ženu i djecu.
Michel puši karu.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Feminizam

Post by Ašow » 04 Dec 2010, 22:57

I ja stojim iza ženskih prava.
Nek budu u UFC-u zastupljenije i recimo po mlinovima i cementarama.
Treba neko te vreće nosit.
Kako sam si šovinist krumenaranijo.
--------
Last.fm

Post Reply