Hrana i Pića

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 02 Apr 2013, 23:30

elrania wrote:zgodan film o liječenju uz pomoć hrane

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... J3a5EtOc8Q
Hvala :partyman:

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 03 Apr 2013, 00:13

fokus je na skidanju težine, izbjegavanju srčanog, dijabetesa itd., ali našle su se neke druge priče. no i sami možemo zaključiti koliko dobra takvo što donosi i za tijelo i za psihu.
ima žena koja veli da se riješila migrena. joooj Image

osobno već 2-3 tjedna jedem uglavnom sirovo (voće se pokazalo i dosta zasitnim). kad sam bila doma, jela sam jedan topli obrok na dan (variva ili riba) i sad nešto malo kolača za blagdane. probava je bolja, nisam uzimala ljekove za srce zadnja 2,5 tjedna i mislim da zbilja jesam odmornija tokom dana.
alkohol isto ne mogu. ok, uzmem vina malo :snakeman: , al jedna piva na pročišćeniji organizam mi je sjela ko da sam otrov popila.
manje pušim, jer mi ne paše (u zadnja 2 dana 4 smotane, prije toga 8 dana nisam).

zanimljivo mi je kak sam osjetila na ribi vegetine začine koje prije nisam i koliko su mi smetali te koliko osjećam težinu bilo kakve prerađene i prekuhavane hrane.

napisala sam pred koji tjedan tu kako jedem često i volim si fino pojest, kuhala sam si svašta u zadnje vrijeme, naučila super stvari raditi, ali sve sam to makla. poludila sam od novih zdravstvenih problema koji su se nakupili, starih koji nisu nikako prolazili i najstarijih zbog kojih sam skoro 10 godina na terapijama.

uz drugačiju hranu unosim citrofit i ionsko srebro (koje je super i direkt za na kožu) te planiram jedno čišćenje zelenom glinom ili uljima pelina i kima. uskoro nabavljam sokovnik da si i ja spravljam to ko oni u filmu. :)
došlo mi je nekoliko puta da uzmem pizzu il si složim neki fišburger, al me brzo napusti ta ideja kad se sjetim koliko mi je uvijek loše nakon toga.

još sam neke stvari promijenila, al to više nije stvar prehrane :)


eto, pa da ti i svoje iskustvo podijelim i potvrdim njihovu priču barem jednim malim dijelom, a nadam se da ću uskoro imati više pozitivnih dojmova.

e da, smršavila sam 3 kile :mrgreen: nije baš da mi je trebalo to, al bolje si izgledam, roba ljepše stoji. :D

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 03 Apr 2013, 00:17

elrania wrote:fokus je na skidanju težine, izbjegavanju srčanog, dijabetesa itd., ali našle su se neke druge priče. no i sami možemo zaključiti koliko dobra takvo što donosi i za tijelo i za psihu.
ima žena koja veli da se riješila migrena. joooj Image

Hvala na informacijama i dojmovima..
Moram priznati da sam već 3 mjeseca na paloe/primal/raw (zbog zdravlja i intoleracija) i da sam dosta (neplanirano) smršavila 5+/- kila.
Npr. vec 5 dana sam samo jela 3 puta na dan i doslovno umirala od gladi... tako da se moram vratiti na 5 puta na dan i ne biti ljena za kuhanje inače doslovno umirem od gladi

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 03 Apr 2013, 00:23

ja jedem 3x (ak mi dođe, uzmem neko voće između obroka). s tim da mi je večera neko voće s medom, orasima il lješnjacima, a za ručak smiksam veću salatu svakakvog povrća i pojedem neko laganije voće.
za doručak ispijam čajeve. nekak mi ovo najbolje paše, a večeru više nemam u 1 ujutro :roll: , nego mi je organizam počeo tražiti oko 7-8 najkasnije i to je to.

nikak da dogovorim neko vađenje nalaza, no taman će mi uletiti sad kak sam krenula s ovim pa baš da vidim jel se kaj mijenja. barem da kolesterol postane normalan.

User avatar
copycat
Posts: 2033
Joined: 18 Nov 2010, 14:12
Location: Never go back to work at the carpet store. - R&M

Re: Hrana i Pića

Post by copycat » 03 Apr 2013, 00:31

Čim mi se raspored sna poremeti (slučja zadnjih 10 dana)
onak i jedenje..
inače jedem doručak oko 8/9 a ručak oko 12/13 pa večera oko 17/18 i između 2 lagana obroka npr. badem i banane... itd
i moram priznati da stvarno moram jesti 5 puta na dan inače sam stvarno jako gladna

Čak mi neki ljudi ne vjeruju da mogu biti tako "mršava" a jesti 5 puta na dan...
tajna je da stvarno jako puno bijelog mesa i povrća jedem

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 19 Apr 2013, 22:44

više mi ide pod ovaj topic, nego da zatrpavam 'teretanu', no vezano je za meso/mlijeko raspravu.

c/p od jedne osobe s jednog drugog foruma
krivi način prehrane u našem tijelu gomila sluz. ona se nalazi u gušterači, bubrezima, plućima, slezeni zapravo u svim organima, pa čak u vlasištu kose i u koži. upravo zato su japanci zvali amerikance maslac ljudi "the butter people" jer su ih mogli nanjušiti. većinu bolesti upravo uzrokuju ti neizlučeni, neprobavljeni, truli djelići namirnica (večinom životinjskog porijekla) koji zagušuju organizam. vegetarijanci raspravljaju godinama je li biljni protein koji oni unose različit od životinjskog proteina. različit je jer među ostalim životinjski protein sadrži dvije aminokiseline cistein i metionin koje u svom centru sadrže atom sumpora. zamislite smrad trulih jaja kako ulazi u sve stanice vašeg tijela. upravo to je ono što vegani mogu nanjušiti kod ovih koji jedu meso i mliječne proizvode. i što više mesa jedete, jači će biti smrad i jače će smrditi vaše tjelesne tekućine. ima jenda epizoda sex i grada posvećena ovome :)
Robert Cohen (jedan nutricionista) preporučava da na 7 dana izbacite mliječne proizvode iz prehrane. prema njemu mliječni proizvodi najpotentniji proizvođači sluzi u tijelu. mlijeko je tekuće meso, prerađena kravlja krv. i na osmi dan pojedite pizzu sa sirom i pojedite svoj sladoled za desert i promatrajte što se događa deveti dan. u tih 7 dana tijelo će izgubiti do 4 kila sluzi koja je raspoređena u vašem tijelu. vaši bubrezi su kao spužve pune sluzi. deveti dan ćete se probuditi zagušeni, zamućeni, smanjenog kapaciteta pluća...
zanimljivo je da ako izbacite mlijeko na nekoliko mjeseci otkrit ćete da mu se okus promjenio i bit će vam odbojan.
sluz osim što fizički zaguši tijelo postaje kisela, gnjije i daje plodno tlo bakterijama i gljivicama i plijesni da razaraju tijelo.
Robert nadodaje kako nije bitno živjeti dugo nego umirati lijepo, jer prosječan amerikanac izgubi 10-20 godina života umirući, pateći i davajući novac doktorima.


potvrđujem ovo oko mirisa tjelesnih tekućina. nikad se nisam osjećaja svježije, čišće i mirišljavije. :) skoro pa da mi ni dezić ne treba.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Hrana i Pića

Post by Decadentor » 19 Apr 2013, 23:00

"kod ovih sto jedu meso" odma mi se tekst zgadio
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 19 Apr 2013, 23:09

ok, iznenađena sam osjetljivošću zbog ničeg.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Hrana i Pića

Post by Decadentor » 19 Apr 2013, 23:17

Oni dani u mjesecu... :lol:
Neznam odvratno mi zvuci taj izraz "kod ovih sto"
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 19 Apr 2013, 23:23

svakom od nas se omakne tak što za nekoga i onda bude baš ružno čut kad smo mi objekt, da :P

mene čudi da uz sve provokacije i pljuvanja koje dožive od svejeda ovi ne kažu neš konkretnije.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Hrana i Pića

Post by Decadentor » 19 Apr 2013, 23:30

Ubojice, tlacitelji, mucitelji... :lol:
I sad si namjerno rekla "ovi" samo da meni bude lakse :seksualische: :P
Image

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 19 Apr 2013, 23:38

a bu bu, rekla bih bez obzira, jer ne vidim to tu ko neš ružno. zato mi je i tvoja reakcija wtf :D
al evo ti svejedno :goodman:

dobro, ja sam upoznata s tim ljudima s tog foruma i znam kakvi su u razgovoru i da nisu zlonamjerni pa ono... :D

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Re: Hrana i Pića

Post by Asfodel » 20 Apr 2013, 11:40

Decadentor wrote:"kod ovih sto jedu meso" odma mi se tekst zgadio
+1 :D
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Hrana i Pića

Post by john_constantine » 20 Apr 2013, 18:24

otkad je mlijeko nezdravo?

Eh, neki dan sam bio opet u mcdonaldsu i probao novi sendvić, burger s pečenim lukom. Mislim, smeće od sendvića. Porcija sramotno mala, a okus... meso se uopće niti ne osjeća, luk je više manje tako, a jedini okus koji se najbolje osjetio je pecivo. Smeće od hrane koje rade tamo.

Jedino što je valjalo je mcflurry od borovnice, jako fino. Samo radi slatkoga ću ubuduće tamo dolaziti.
Michel puši karu.

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Re: Hrana i Pića

Post by elrania » 20 Apr 2013, 18:31

oko 8:25 pa do kraja

The Perils of Dairy

http://www.youtube.com/watch?v=TJvrlwnEqbs

Post Reply