zavjere ili nešto drugo

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 19 Jul 2009, 19:20

sry na double postu, de me podsjetite kak se zvao onaj grad u italiji, di ljudi imaju svoju teologiju, filozofiju, svoj novac, kulturu, sve svoje.... neki dan sam bas razmisljao i nesto gledao u vezi toga i sad zaboravih.
"Six strings to cover fear..."

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 19 Jul 2009, 22:06

Gosp. wrote:Isus je bio ponajprije filozof, a zatim čudotvoritelj ili nadnaravno biće te ga se kao takvog treba promatrati kako bi se došlo do nekih objektivnih zaključaka.
isus je prije svega mitološko biće...on je samo jedno od božanstava na području starih kontinenata gdje je svaki taj mit/legenda praktično napisan na istu šablonu

kad ti je JEDINI dokaz da je isus postojao biblija onda znaš na čemu si :wink: al vam onda govore da je u tome čar vjerovanja u isusa, moraš VJEROVAT, tako ćeš pokazat bogu kakav si ti kršćanin...god is my witness, jel?

biblija ko biblija nije ništa loše, lijepa zbirka priča iz koje se svašta da naučit, ali fascinantno je kako crkva lako manipulira ljudima na osnovu ničega...ljudima prodaju maglu, a placebo efekt onda čini svoje...reci masi ljudi kak će biti duhovno ispunjeni nakon molitve i njih 90% će stvarno osjećat duhovnu ispunjenost
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 19 Jul 2009, 23:11

Filmophil, na stranu svi tvoji stavovi, za njih me uopće nije briga jer ih ne cijenin, al otkad to Isus nije povijesna osoba? Ja se još dobro sićan lekcije iz povijesti u kojoj je sasvim jasno stajalo da je on ka osoba postoja, e sad dal su sve one priče o njemu točne, stvar je religije, al san sasvim siguran da je činjenično živija. Istina, postoje povjesničari koji ga niječu istim argumentima ka i ti, tj. neuvjerljivim i nikakvim argumentima, a sve seže od marksizma pa nadalje, pa je jasno čemu njihovo nijekanje, svi ostali Isusa itekako smatraju postojanim.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 20 Jul 2009, 02:08

Ghostface wrote:Filmophil, na stranu svi tvoji stavovi, za njih me uopće nije briga jer ih ne cijenin, al otkad to Isus nije povijesna osoba? Ja se još dobro sićan lekcije iz povijesti u kojoj je sasvim jasno stajalo da je on ka osoba postoja, e sad dal su sve one priče o njemu točne, stvar je religije, al san sasvim siguran da je činjenično živija. Istina, postoje povjesničari koji ga niječu istim argumentima ka i ti, tj. neuvjerljivim i nikakvim argumentima, a sve seže od marksizma pa nadalje, pa je jasno čemu njihovo nijekanje, svi ostali Isusa itekako smatraju postojanim.
otkud ti to? znaš koji je glavni izvor tvrdnji da je isus postojao? evanđelja...tolko o tome...

on nije spomenut kod nijednog povjesničara tog vremena, a nekak mi je čudno da takvog čarobnjaka nitko ni ne spomene :roll:

a čuj ovo, ja se dobro sjećam lekcije iz povijesti :lol: u lekcijama iz povijesti imaš napisano i o ostalim religijama, tj kako su nastale pa mi je čudno da nisi postao musliman nakon toga...kak da ja s tobom normalno raspravljam kad gledaš na bibliju kao nekakav povijesni izvor? izvor čega?? novi zavjet nema veze s istinom...

inače, postoji par "dokaza" iz tog vremena da je isus postojao, tj našli su spise u kojim se spominje isus, ali je dokazano da su krivotvoreni :wink: možda si ti mislio na te izvore...

nije crkva glupa, dobro su oni izmanipulirali time i utuvili ljudima u glavu ono što su ljudi htjeli čuti i znati...pogotovo u srednjem vijeku kad su bili na vrhuncu i kad su mogli raditi što god su htjeli, čak promjeniti i povijest...naravno da su onda izmišljali izvore o isusu, ali to je sve redom pobijeno
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 20 Jul 2009, 02:23

Ne mislin ja uopće s tobon raspravljat, dokaza si svojim postovima kako misliš da si prokužija sve tajne i kako si iznad svih nas budala koji virujemo u nešto i koji smo "izmanipulirani". Ti si jedna mala tužna osoba, i takav ćeš i ostat ne počneš li malo razumnije i s manje gorčine gledat na sve oko sebe. Tebi se nema šta reć, to san još prije svatija, ovaj put nisan moga odolit a da ti ne skrenen malo pažnju na ono šta očito ne znaš i ne poznaješ materiju dovoljno. Samo ti i dalje piši šta oćeš, ja ti više neću reply-at, štagod, al baš štagod ti sljedeće napisa.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 20 Jul 2009, 10:15

ja osobno ne vjerujem da je isus postojao bas takav kakvog ga krscanska crkva opisuje, mada vjerujem da postoji moc svetog duha i ostalih aspekata krscanstva, ali ostale stvari poput apostola itd. su mi bezsmislene, btw, krscani su takodjer prije nego li su uopce bili nazvani krscani , bili su robovi u egiptu, te su od njih pokrali svo znanje, kulturu i vjeru (Isus > Oziris), ali su se egipcani udruzili sa grcima kad su dosli te se dogovorili sa njima da protjeraju te krscane pokraj rima, i tako su bili protjerani i poceli svoju religiju ukradivsi od egipcana.... to je samo jedan mali dio skrivene povijesti koju crkva skriva. ko oce nek vjeruje, ko nece nek nemora.

EDIT : ali ja sam takodjer na stranu ghostfacea mada imamo drugacije misljenja i stavove o ovome, jer netreba bit cisti ateist ili jos gore nevjerovat ni u sta, kad tad ce se dogodit nesto u zivotu da ce te preokrenut na drugu stranu, ocigledno je da ce bit kako se i kaze: "ako si nekome govorio da je supak, iduci put ces ti bit supak" ...ne govorim ovo izravno filmophilu al kazem opcenito, jer se radi ovakvih tema nebi niti trebalo vrijedjat ni na ovaj prosti niti na onaj metaforicki nacin!
"Six strings to cover fear..."

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 20 Jul 2009, 13:52

@filmophil:
Povijest (kao znanost) je utvrdila historijsku postojanost (namjerno korištenje izraza hp, shvatit ćeš ako znaš o čemu je riječ) Isusa Krista, kao filozofa i duhovno-političkog lika/mentora. Analizom kretanja, provedenom od povjesničara koji se bave historijom religije (-ne teolozi!), i evolucije židovske sekte, današnjih krščana, došlo je do mnoštva teorija koje imaju zajedničku percepciju hijerarhije spomenute sekte (potencijalno - sekti) i između ostalog uključuju i lik vođe (potencijalno - božanstvo) koji je utjelovljen u Isusu.
U prilog tome ide analiza ranih krščanskih zapisa i lingvističkih obrada, a i pronalazak rimskih zapisa o razvoju krščanskih sekti koje jasno napominju postojanje vođe (-mučenika) kojeg štuju. Pošto je riječ o pretežno filozofskom pokretu (-školi), jer su krščani u tom razdoblju, u teoriji, judaisti (-tumačenjem kroz vrijeme uskrsnuće postaje temeljna razdioba između te dvije religije), logično je da je netko spomenuti pokret predvodio (stoga imamo lik Isusa i apostola).
Sve u svemu, nebih se složio s tvojom apsolutnom sigurnošću u nepostojanost i izmišljenost spomenutog lika pošto toj tezi ništa neide u korist. Prije bih vjerovao u tezu o društvu, a ne individui Homera. :wink:
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 20 Jul 2009, 13:58

Samo mi je krivo sto krscani nimalo nebrane svoju religiju, mislim i ja sam krsten mada me to ne intrigira, ali opcenito kazem da po medijima i svugdje vidis svadjanja i svadje oko takvih tema o isusu, a o muslimanima jos rijetko gdje sam vidio da se tako prica o njihovim povjesnim osobana, i to je dobro jer oni to stvarno brane i nedaju da mediji toliko raspolazu o tome, takodjer i druge religije... ali od isusa uvjek prave skandal, zasto ne prestanu trazit njegovo postojanje, ima i drugih osoba za koje nije sigurno da su postojale, ali uopce to nebi trebalo niti radit, religija nije religija ako ce ju se ici razmatrati u materijalnost i znanstvenu postojanost.
"Six strings to cover fear..."

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 20 Jul 2009, 14:02

Riječ je o logičnom slijedu događaja, pošto je krščanstvo temelj Europe i tzv. "bijele civilizacije" više od 1000 godina.
Stoga se propituje njegova dosljednost, a i marksističke nauke su utjecale na skeptičnost.
S druge strane, muslimani imaju drugačiji etički sklop koji se nije mijenjao godinama (stoljećima, preciznije), za razliku od sklopa vrijednosti krščanstva, te na svoju religiju gledaju poprilično dogmatski te je propitivanje tih načela poprilično osjetljiva tema.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 20 Jul 2009, 14:09

hehe....ja sam izmjenio 100 misljenja o mojoj vjeri, najprije sam se cvrsto drzao krscanstva, te nakon nekih dogadjaja sam izgubio zanimaciju i ostale stvari pa me je tematika metal bendova izokrenula, bio sam mlad i naivan i glup pa sam svasta razmisljao i svasta mi je proslo kroz glavu, kasnije mi je dosadila takva glazba opcenito pa sam izmjenio cjeli stav o svemu, kao da sam se preporodio, poceo trazit mir, klonim se agresivnosti i sukoba i negativnih misli, puno mi je ljepse nego li je prije bilo, sad iam ono svoje ja i mogu pricat o bilo kojim temama bez da me imalo "tangira", istok mi je postao jednostavan, bez takvih licnosti, ima samo jedan jedini transcendalni apsolut i to je to, a odlican je uvod za bilo koju okultnu temu...bez duhovnosti neke stvari jednostavno nemozes usavrsit, no nebih o tome ovdje, malo sam presao temu al sam samo htio reci da imaju jednostavnije stvari a isto tako su djelotvorne.
"Six strings to cover fear..."

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 20 Jul 2009, 14:17

Vidim da si pronašao unutarnji mir, ili kako god da takvo stanje vole nazivati new age-ovci.
Ja se pretežno pokušavam kloniti promišljanja i diskusija o religiji, pretežno zato jer večina ljudi nije sposobna izlaziti izvan okvira koje im pokušava i uspijeva nametnuti društvo (kao okolina), obitelj, civilizacija itd, te su stvari kao što je religije poprilično osjetljive teme koje ih mogu učiniti agresivnima. No, unatoč mojim pokušajima, ne uspijevam u tome.
Volim ljude koji su spremni uvažavati tuđa mišljenja, bez agresivnih pokušaja da ih izmijene.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 20 Jul 2009, 14:33

tak i treba, recimo kad meni neko nesto krene solit pamet, a u sebi znam ono u sto ja vjerujem i mada znam i bolje od njega, ja mu ipak nista ne govorim, samo se nasmijem i kazem "aha".... btw, nisam ja new ageovac :P :lol:
"Six strings to cover fear..."

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 20 Jul 2009, 14:38

@Gosp.
ja samo govorim ono što sam pročitao/čuo, a tvoja teorija čak i ima više smisla...onda bi se ja drugačije izrazio, isus kakav je prikazan u bibliji nije nikada postojao...

ali gledaj, nikad ne možeš biti 100% siguran s tim stvarima jer uvijek će isus biti enigma...čvrstih i materijalnih dokaza o isusu NEMA, a to je najveći problem
This is the Zodiac speaking.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 20 Jul 2009, 14:46

pa u tome i je stvar!! kad vise nema dokaza, nema vise smisla odakle traziti, niceg materijalnog nije ostalo!! tek onda dolazi religija koja se prepusta tome svemu i to je to.
"Six strings to cover fear..."

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 21 Jul 2009, 02:08

Ja bi jako rado sudjelova u ovoj temi, znan masu stvari o njoj i drago mi je da i ode ima ljudi koje zanimaju takve stvari, al jednostavno zbog potencijalnih sukoba u koje mogu uć s određenom osobom, jednostavno gubin volju, da je uživo bilo bi puno drukčije, ovako nikako.
I think human consciousness, is a tragic misstep in evolution. We became too self-aware, nature created an aspect of nature separate from itself, we are creatures that should not exist by natural law.

Post Reply