zavjere ili nešto drugo

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 24 Apr 2009, 01:56

elrania wrote:
Asfodel wrote:Ne kužim zašto se na filmophila iščuđava kad govori o toj temi i pišu toliki traktati.
Ne vjerujem da on sad ide uokolo i razmišlja po cijele dane kako mu se sve to gadi, ali kad postoji tema koja je bliska (zavjere ili nešto drugo) zašto to ne bi rekao.

Ni ja ne razmišljam po cijele dane kako je neki film loš ili dobar, ali kad se otvori takav topic - napišem to.

Zašto nitko ne reagira ikad netko napiše su Obama ili Bush marionete ili zavjera, ili nešto deseto..
vjerojatno nikome nije do obame i busha.
i ne znam sto nije jasno u tome da ako se pogodila tema o kojoj netko ima nesto za rec da se jednostavno izrazi ono sto se htjelo rec. ocito je topic tu s tom svrhom i prihvaca odgovore od jedne recenice pa i cijele traktate.
A ja sam mislila da ga napadate kao Gosp (promašaj teme) jer je zvučalo tako, tekstovi u smislu da šta on uopće priča o tome
Mea culpa
mea culpa
mea maxima culpa
:lol:
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

User avatar
elrania
Posts: 23132
Joined: 04 Feb 2007, 18:13

Post by elrania » 24 Apr 2009, 02:04

Asfodel wrote: A ja sam mislila da ga napadate kao Gosp (promašaj teme) jer je zvučalo tako, tekstovi u smislu da šta on uopće priča o tome
Mea culpa
mea culpa
mea maxima culpa
:lol:
osobno bas i ne bih protumacila gospov ostriji stav kao napadanje. i iskreno se veselim konkretnom odgovoru na ona njegova postavljena pitanja, ako ga uopce bude.

i ne pisem s ciljem da napadam, nit sam uopce htjela sudjelovati do onog veceg ff posta, ali eto.

User avatar
goonies
Posts: 361
Joined: 15 Mar 2009, 15:42

Post by goonies » 24 Apr 2009, 03:31

svaka vam cast na ovim postovima,znao sam da crkva krije dosta toga,ali mene zanima...pitanje za sve vas koji ste pisali o crkvi,religiji da li onda vjerujete u Isusa i da li mislite je li postojao? ja sam odgojen da vjerujem u boga itd.,vjerujem i u Isusa makar sada me ovo sve dalo na razmišljanje...recimo za dinosaure se zna da su postojali(nađeni ostaci,fosili itd.)dok je filmofil rekao za isusa da je biblija jedini kao "dokaz" za postojanje pa tako i za muslimane kuran zar nije tako ili griješim?
mislim da sam otišao u offtopic,ali eto samo me to zanima što vi mislite
„This Is It“

User avatar
dr_gonzo
Posts: 6288
Joined: 26 Nov 2006, 23:45
Location: Šibenik, HRVATSKA
Contact:

Post by dr_gonzo » 24 Apr 2009, 04:47

Isus je povijesna osoba a neki izmišljeni lik (postoje i pisani dokazi, koji nisu samo u Bibliji), no ovo stvarno kreće u off topic, jer kako sam već rekao odvajam Crkvu od religije
"The difference between a democracy and a dictatorship is that in a democracy you vote first and take orders later; in a dictatorship you don`t have to waste your time voting. "

- Charles Bukowski -

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Post by filmofil » 24 Apr 2009, 11:55

dr_gonzo wrote:Isus je povijesna osoba a neki izmišljeni lik (postoje i pisani dokazi, koji nisu samo u Bibliji), no ovo stvarno kreće u off topic, jer kako sam već rekao odvajam Crkvu od religije
isus nije povijesna osoba i tu završava diskusija o tome...

ja se mičem s ove teme jer rasprava nema smisla...svoje mišljenje sam rekao, tuđe dobio i drago mi je...na pojedincu je kako će na crkvu i religiju gledati
This is the Zodiac speaking.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 24 Apr 2009, 13:11

Prvo, napomenuo bih da ja nikoga nisam napao niti planiram napadati.
Postavio sam pitanja, valjane odgovore nisam dobio.
Konspirativna zavjera eksplicitno predpostavlja postojanje tajnog udruženja čiji ciljevi se prikazuju realnim pokretačem nekog postupka ili skupova postupaka. Ako to primjenimo na tezu "Crkva je urota" ili, još ekstremnije po filmophilu, "religija je urota", zaključak bi bio da tajno udruženje upravlja Crkvom, odnosno uvjetuje postojanju religije, da bi osiguralo neke svoje ciljeve.
Dakle, ponovno postavljam pitanje, tko to u tajnosti upravlja Crkvom/religijskim institucijama/religijom?
Vatikan, kao i druge religijske institucije, su ponajprije i isključivo hijerarhijski složene tvorevine u kojima se točno zna tko ima koju ulogu. Također, jasno su poznati ili, rekao bih, vidljivi i jasni ciljevi tih (a rekao bih i svih) tvorevina.
Gdje se točno tu nalazi tajno društvo, odnosno gdje se nalaze tajni ciljevi?
Jer, povodeći se za filmophilom i dr_gonzom, odnosno za njihovim slijedom zaključaka (za sada neobrazloženih, gledam samo priloženo, nadam se da će me ispraviti ili mi ukazati na nešto što ne uviđam), svaka država bi sama po sebi također mogla predstavljati neki oblik zavjere.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 24 Apr 2009, 13:12

filmophil wrote:inače ne volim ja pričati o ovome jer onda se na mene obruše božja djeca pa rađe šutim i gledam i ne vjerujem kako su ljudima tako dobro isprali mozak...ti si sada povukao temu i baš me zanima šta ćeš mi reći...da upišem u google 'torinsko platno'? :lol:
Indirektno (ma možda i direktno) si sada rekao da su sve religiozne osobe intelektualno nedovoljno razvijene u odnosu na tebe.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Post by boyko » 15 Jul 2009, 15:00

malo da oživim topic...

Teorija urote – A(H1N1) - svinjska gripa

http://www.net.hr/zdravlje/page/2009/07 ... tml?pos=n0

Od početka epidemije se šuška da su farmaceutske tvrtke i vlade namjerno ispustile virus svinjske gripe. Austrijska je novinarka uvjerena da je virus tu radi zarade.
no shit!pa svi virusi pušteni iz laboratorija samo radi zarade...
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Post by Decadentor » 15 Jul 2009, 15:31

HM a mij frien je reko da to ni ne podtoji i kad se neko malo prehladi kazu svinjska gripa (motivi su isti)
Image

User avatar
Scarface
Posts: 8071
Joined: 30 Jun 2007, 20:24

Post by Scarface » 15 Jul 2009, 15:36

Nije to ništa novo, al sad san malo opet čita prijašnje postove u ovom topicu, nevjerojatno kolko mi se gade stavovi nekih ljudi, stvarno velika šteta šta nema ignore opcije na ovom forumu.

User avatar
Asfodel
Posts: 15492
Joined: 08 Dec 2007, 21:37
Location: Chopping Mall
Contact:

Post by Asfodel » 15 Jul 2009, 16:08

Farmaceutska industrija se isto često spominje uz teorije zavjere (nevezano uz svinjsku gripu).
Zanimljivo je čuti od ljudi koji studiraju farmaciju da i oni sami priznaju da (makar apstraktno) ta industrija nije lišena mafije odnosno koristi koja se traži.
I mean, a few little tiny murders and everyone just freaks out

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 19 Jul 2009, 13:30

Ghostface wrote:Nije to ništa novo, al sad san malo opet čita prijašnje postove u ovom topicu, nevjerojatno kolko mi se gade stavovi nekih ljudi, stvarno velika šteta šta nema ignore opcije na ovom forumu.
Meni je žao jer mi neke osobe nisu odgovorile na postavljena pitanja na topicu. :(
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 19 Jul 2009, 14:47

lol citam gore postove o isusu, ako ce te o tome pricat onda nek svako govori za sebe jer je to dio religije i njegovog osobnog shvacanja, no evo ja cu rec za sebe da vjerujem da je postojao no da nije tocno podrijeklom iz krscanske literature, on je spominjan u knjigama i starijem od biblije, recimo indijske Vede, tamo je bio covjek koji je zivio u drugim dimenzijama i bio je yogi, zvan Ishis, takodjer u egiptu je to bio Oziris, ima stotine cinjenica ali neke su stvarno bliske, no kad smo kod yogija, pise da je taj Ishis bio ucenjak i da je od yogija naucio savladat gravitaciju pa je mogao levitirat, hodat po vodi, onda se spominje da je naucio ljeciti rukama ( poznanica u vezi reikija ) ,i stotine stvari koje je u bibliji isus imao pod mocima.... jedan veliki :P
takodjer se spominje da je taj Ishis doputovao iz daleke zemlje, pa se moze rec da je Isus u indiji proveo mladost i sredinu zivota, u bibliji se spominje samo gdje se rodio i gdje je umro, nigdje nepise gdje je proveo sredinu zivota.
"Six strings to cover fear..."

Gosp.
Posts: 2157
Joined: 25 Oct 2006, 23:15

Post by Gosp. » 19 Jul 2009, 19:14

Nebih se složio s tobom.
Novi zavjet prati gotovo cijeli Isusov život, uz blage preskoke u razdobljima koja su naposlijetku nepotrebna za proučavanje i stvaranje bilo kakve forme njegova života. Kroz 33 godine života, uz realna očekivanja potencijalnog odrastanja (djetinjstva) koje se u Bibliji spominje, teoretske migracije na području Bliskog istoka te uzimajući u obzir brzinu migracija, Isus nije mogao teoretski mladost provesti u Indiji (nadalje, ukoliko mladost prihvačamo kao razdoblje do cca. 21 - 25 godine, u Novom zavjetu je dovoljno dobro definirano gdje je te godine proveo).
Sličnosti između Isusa i drugih duhovnih isl. vođa u spomenutom razdoblju ima mnogo, međutim riječ je o sličnosti simbolike (brojke kraljeva, razdoblja, oživljavanja itd).
Isus je bio ponajprije filozof, a zatim čudotvoritelj ili nadnaravno biće te ga se kao takvog treba promatrati kako bi se došlo do nekih objektivnih zaključaka.
Better to reign in Hell than to serve in Heaven.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 19 Jul 2009, 19:17

e sad si me natjerao da promjenim svoje misljenje gornjeg posta...mada me toliko isus ne zanima koliko druge licnosti i veca bozanstva, ali dobro dode ovakav razgovor.

EDIT : ja i dalje vjerujem da je sve to bio isti covjek, a nije bas tesko izmjeniti djelove literature da nebi bilo prevelike slicnosti, ali kazem, svako ima svoje stavove :D
Last edited by Hec on 19 Jul 2009, 19:24, edited 1 time in total.
"Six strings to cover fear..."

Post Reply