Psihokauč

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Psihokauč

Post by filmofil » 06 Jan 2012, 13:20

svaka čast, ljudi...ašow, super pjesma, jednostavna i genijalna

inače, imam jedno pitanje jer vidim da ste dosta upućeni...što je zapravo anksioznost? u biti znam šta je i čitao sam o tome puno, ali može mi netko iz prve ruke malo detaljnije o tome reći?

i jel ima neko ime za 'poremećaj' kad ne možeš funkcionirati normalno među ljudima i uvijek si socially awkward? :) (u smislu, naprimjer, da ti nije jednostavno ni prošetat se kroz veću gužvu ljudi bez 'leptirića' u trbuhu)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: Psihokauč

Post by Alastorus » 06 Jan 2012, 13:30

Anksioznost ti je zapravo nemogućnost kontroliranja svojih osjetila, nekakvih gegova, smijuljenja i općenito glupavih navika koje izlaze na vidljivo kad je čovjek pod stresom, ili u tom trenutku neizlaznoj situaciji, tipa čovjeku drže pištolj na glavi, prvo vrijeme je uplašen , a zatim se počne mahnito smijat i pojavljuju se neke radnje koje inaće isti ne bi napravio.Iako i ovaj tvoj opis spada u tu skupinu, jer se pojavi taj osjećaj "leptirića" kad si u društvu s mnogim ljudima, očito se osjećaš stresno u takvim situacijama, to ti je prva naznaka da se pojavljuju simptomi asocijalnosti.
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
boyko
Posts: 9954
Joined: 11 Mar 2009, 13:50

Re: Psihokauč

Post by boyko » 06 Jan 2012, 15:22

ne znam,nikad nisam imal nekih problema sam sa sobom. po prirodi sam žešča flegma pa me nikad nikaj previše nije diralo.
''Ne biste li radije da vas, kada umrete, pojedu vaši rođaci nego crvi?''

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Psihokauč

Post by filmofil » 06 Jan 2012, 15:26

Alastorus wrote:Anksioznost ti je zapravo nemogućnost kontroliranja svojih osjetila, nekakvih gegova, smijuljenja i općenito glupavih navika koje izlaze na vidljivo kad je čovjek pod stresom, ili u tom trenutku neizlaznoj situaciji, tipa čovjeku drže pištolj na glavi, prvo vrijeme je uplašen , a zatim se počne mahnito smijat i pojavljuju se neke radnje koje inaće isti ne bi napravio.Iako i ovaj tvoj opis spada u tu skupinu, jer se pojavi taj osjećaj "leptirića" kad si u društvu s mnogim ljudima, očito se osjećaš stresno u takvim situacijama, to ti je prva naznaka da se pojavljuju simptomi asocijalnosti.
hmm što podrazumijeva asocijalnost i kakve su teškoće moguće u životu za asocijalnu osobu u tom smislu? do sada sam se relativno lako nosio s tim, jel se to može pogoršati?

ne gledam trenutno na to kao veliki problem, ali dobro je znati
This is the Zodiac speaking.

User avatar
sandi
Posts: 1332
Joined: 16 Nov 2008, 23:56

Re: Psihokauč

Post by sandi » 06 Jan 2012, 15:27

boyko wrote:ne znam,nikad nisam imal nekih problema sam sa sobom. po prirodi sam žešča flegma pa me nikad nikaj previše nije diralo.
tak' je i meni...moja sestra je recimo dok je završila fakultet uspjela dobiti i psorijazu, a ja...što me više boli kita za sve to mi se bolje problemi rješavaju sami od sebe :zubifale:
Jebem skoro svaki dan...skoro jučer, skoro prekjučer...

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Psihokauč

Post by filmofil » 06 Jan 2012, 15:30

boyko wrote:ne znam,nikad nisam imal nekih problema sam sa sobom. po prirodi sam žešča flegma pa me nikad nikaj previše nije diralo.
ma mislim da to nema veze s tim...ja sam isto poprilično laid back tip osobe u normalnim uvjetima, ali čim moj mozak shvati da više nije u nekakvoj kontroliranoj comfort zoni, odmah dolazi do neželjenih nus pojava
This is the Zodiac speaking.

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Re: Psihokauč

Post by GreenHornet » 06 Jan 2012, 15:31

blagi hipohonder vec 7 godina,otkad sam jednu noc zavrsio u bolnici radi ubrzanog rada srca...naravno,na pretragama sve super,vjerovatno je to bilo jer sam bio pod stresom radi ispita,imao nekih sitnih problema+sto sam uz tv popio 1,5 litru cole,prvi i jedini put u zivotu...jos mi je to u podsvijesti nazalost,tipa kad me boli lijeva ruka nakon teretane,na sekundu mi padne na pamet da je to radi problema sa srcem...prsa ista stvar-a rijec je o prehladi,bolovima od teretane i slicno.
Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Alastorus
Posts: 2761
Joined: 18 Apr 2011, 15:11
Location: Mount Pleasant Cemetery, Toronto,Canada
Contact:

Re: Psihokauč

Post by Alastorus » 06 Jan 2012, 15:34

filmofil wrote:
hmm što podrazumijeva asocijalnost i kakve su teškoće moguće u životu za asocijalnu osobu u tom smislu? do sada sam se relativno lako nosio s tim, jel se to može pogoršati?

ne gledam trenutno na to kao veliki problem, ali dobro je znati
Podrazumijeva to da jednostavno nemaš potrebu razgovarat sa ljudima ( makar to može značiti i samo fizički razgovor, što znači tu možeš pričat satima al recimo osobno ćeš bit šutljiv i držat se sa strane), teškoće ti prvo dolaze u nekakvom socijalnom kontaktu s drugim ljudima, iz dana u dan se sve više povlačiš u sebe, a onda te može kresnut i depresija, i onda ti je to konstantna petlja, jer samog sebe dovodiš u stanje gdje se ne možeš nikome obratiti zbog asocijalnosti a potrebna ti je pomoć pri posljedici iste tj. depresiji.

OffTopic: Želimo promjenu bannera u Horror Hr Asylum!
Now I lay me down to sleep, ​
Beside my bed, a Glock I keep. ​
If I should awake, and find you inside, ​
A Coroners van, will be your last ride. ​

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Psihokauč

Post by Wendigo » 06 Jan 2012, 16:07

filmofil wrote:svaka čast, ljudi...ašow, super pjesma, jednostavna i genijalna

inače, imam jedno pitanje jer vidim da ste dosta upućeni...što je zapravo anksioznost? u biti znam šta je i čitao sam o tome puno, ali može mi netko iz prve ruke malo detaljnije o tome reći?

i jel ima neko ime za 'poremećaj' kad ne možeš funkcionirati normalno među ljudima i uvijek si socially awkward? :) (u smislu, naprimjer, da ti nije jednostavno ni prošetat se kroz veću gužvu ljudi bez 'leptirića' u trbuhu)
mislim da ja patim od tog sranja. i to mi uvelike zagorčava socijalni i ljubavni život. :?
ne funkcioniram u većim skupinama kao svi "normalni ljudi". kad sam solo s nekim ili još 1 max 2 osobe, onda sam uber zabavan, komunikativan i aktivan te sam sposoban brbljati i zajebavati se do besvjesti i natrag, ali čim se nađem u masi, povučem se i čak kad želim nešto reći nitko me ne doživi. osjećam se kao duh neki u takvim situacijama. plus što me ljudi uvijek nekako čudno gledaju, kao da me se boje... -.-

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Psihokauč

Post by john_constantine » 06 Jan 2012, 16:59

Lijepo je vidjeti da nisam jedini lud na forumu. :mrgreen: :P

he, imam slične poteškoće u grupi ljudi. Ali kod mene je više radi nagluhosti, čak i kada su iste meni interesatne teme u koje se uklapam. Teško mi je pratiti tko što govori, pa onda sudjelovati u razgovoru. Onda samo slušam, makar mi je to kao da su oko mene ljudi koji cijelo vrijeme govore stranim jezicima. Meni je uvijek trebalo duže vremena kod većine osoba da se prilagodim njihovom govoru i glasu, pa ih ne razumijem otprva što govore...

A za sebe, ne znam kakva mi je prava dijagnoza jer izbjegavam uopće i razgovor o psihijatru doma. Naviknut sam držati probleme u sebi. Lako to što napišeš na netu ili forumu, ali nije isto kada to svojim riječima pred pravom osobom kažeš. Na poslu sam pogriješio što sam previše pričao o sebi i bio otvoren jer su to poslije samo iskorištavali, a i danas još uvijek osjećam posljedice toga. Ono, kako mi većina kaže, naivan sam, previše dobar, nemam stav, previše slušam druge i da bi se trebao više cijeniti.

Teško se nosim s emocijama i nekim razmišljanjima/fantazijama. A sada to rješavam tako da si to zamislim kao likove iz romana koje vjerojatno nikada neću dovršiti. Ima ono dana kada se samo želim zatvoriti od svih i onda se maknem od ljudi. A opet, kao da nemam osjećaja za druge. Kada mi je majka nastradala, bio sam samo mrtav hladan. Kao i kada se otac mrtav pijan napio, a ja mislio da je infarkt ili neki kurac, isto mrtav hladan. Odveo ga doma i zvao pomoć i to. A na groblju teško zadržim emocije, a kada mi kažu da mi je netko blizak umro, mrtav hladan. Makar to više radi toga što mi to kažu u javnosti i to netaktično...

I imam psihičke blokade pred curama. Ne baš toliko da šutim kao Jar, da ne mogu govoriti pred curama, ali ne osjećam se ugodno kraj njih. Zato sam i svjestan da ću umrijeti kao samac. Ljubavne teme, filmovi i takve stvari me strašno nerviraju zadnjih par godina. Da me netko nazove luzerom, jednostavno bi ga namlatio iako nisam nasilan. Smetaju mi ono gluposti "ona bi atletske građe, ova bi kršćansko hodanje, ova neće starije od 20 godina jer su svi luzeri", i sve to. Meni je draže što više ne radim budalu od sebe kao što sam prije radio.

I jednostavno na poslu poludim kada mi se netko miješa u moj posao. Bavim se od prvog dana veleprodajom, i još imam taj svoj sustav koji olakšava posao, ali ne dobivam zadatke za poslove, već drugi. Onda mi to strašno smeta. Naročito kada sve razmeću, pa naprave kaos i sve to. Zadnji put sam rekao da više neću raditi na tom dijelu i neka se jebeju. A ne što mi ostave hrpu robe za sortiranje i ne dignu guzicu. A kada treba raditi s papirima, onda to dobiju drugi. Isto tako i za poslovima koje ja radim. Ono, da me se ne cijeni uopće.

Veći dio života sam proveo maltetriran od vrtića, a danas samo mislim kako me više nitko ne doživljava. :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Psihokauč

Post by Ašow » 06 Jan 2012, 18:08

Cons, jedina stvar što ti treba u vezi cura su muda.
Moraš shvatiti da apsolutno nemaš ništa izgubiti, a možeš dobiti tako puno...
Ne trebaš biti postrance, jednostavno budi ravnodušan i to je to.
--------
Last.fm

filmofil
Posts: 4658
Joined: 26 Jan 2008, 19:57
Location: Suzuran
Contact:

Re: Psihokauč

Post by filmofil » 06 Jan 2012, 18:40

Wendigo wrote:mislim da ja patim od tog sranja. i to mi uvelike zagorčava socijalni i ljubavni život. :?
ne funkcioniram u većim skupinama kao svi "normalni ljudi". kad sam solo s nekim ili još 1 max 2 osobe, onda sam uber zabavan, komunikativan i aktivan te sam sposoban brbljati i zajebavati se do besvjesti i natrag, ali čim se nađem u masi, povučem se i čak kad želim nešto reći nitko me ne doživi. osjećam se kao duh neki u takvim situacijama. plus što me ljudi uvijek nekako čudno gledaju, kao da me se boje... -.-
ja sam isto posve druga osoba u većem društvu, samopouzdanje padne na nulu odjednom dok sam u društvu jedne-dvije osobe skroz pričljiv i prepun samopouzdanja...ne znam zašto je to tako jer mi se to događa i u društvima gdje sve ljude poznajem jako dugo i di se nemam razloga povlačiti u sebe, ali svejedno većinu vremena šutim i nemam velike želje ubacit se u razgovor

isto tako, prezirem situacije di je fokus na meni, najbolji primjer toga je recimo upoznavanje na faksu kad profesor digne svakog pa moraš nekaj reći o sebi :D radio sam to puno puta na svakakvim sastancima, na faksu, u srednjoj, itd...ali uvijek je stresno kao i prvi put :)
This is the Zodiac speaking.

User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Re: Psihokauč

Post by Wendigo » 06 Jan 2012, 18:50

filmofil wrote:
Wendigo wrote:mislim da ja patim od tog sranja. i to mi uvelike zagorčava socijalni i ljubavni život. :?
ne funkcioniram u većim skupinama kao svi "normalni ljudi". kad sam solo s nekim ili još 1 max 2 osobe, onda sam uber zabavan, komunikativan i aktivan te sam sposoban brbljati i zajebavati se do besvjesti i natrag, ali čim se nađem u masi, povučem se i čak kad želim nešto reći nitko me ne doživi. osjećam se kao duh neki u takvim situacijama. plus što me ljudi uvijek nekako čudno gledaju, kao da me se boje... -.-
ja sam isto posve druga osoba u većem društvu, samopouzdanje padne na nulu odjednom dok sam u društvu jedne-dvije osobe skroz pričljiv i prepun samopouzdanja...ne znam zašto je to tako jer mi se to događa i u društvima gdje sve ljude poznajem jako dugo i di se nemam razloga povlačiti u sebe, ali svejedno većinu vremena šutim i nemam velike želje ubacit se u razgovor

isto tako, prezirem situacije di je fokus na meni, najbolji primjer toga je recimo upoznavanje na faksu kad profesor digne svakog pa moraš nekaj reći o sebi :D radio sam to puno puta na svakakvim sastancima, na faksu, u srednjoj, itd...ali uvijek je stresno kao i prvi put :)
my point exactly. ne znam zašto je tako, ali eto.. dešava mi se da nemam volje za razgovorom i rijetko koja tema me zanima.

User avatar
Ašow
Posts: 7645
Joined: 16 Nov 2009, 16:38

Re: Psihokauč

Post by Ašow » 06 Jan 2012, 18:58

jbg, ja se uvijek derem :lol:
--------
Last.fm

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Psihokauč

Post by john_constantine » 06 Jan 2012, 19:01

ma zato sam i počeo pušiti cigarete da bi bio više u društvu na poslu, ali onda sam odustao (i radi prvih tegoba od njih) jer se opet svodi na to da me samo zajebavaju na moj račun i filozofski savjet.

Samo čekam kada ću opet na posao i onda biti dočekan pitanjima "što sam radio cijeli tjedan?", a ako i kažem što te boli kurac, opet samo tema da su oni bolji od mene.
Michel puši karu.

Post Reply