Kriptozoologija

Sve što ne paše u ostale forume ide ovdje.
Post Reply
User avatar
Wendigo
Posts: 14771
Joined: 08 Nov 2006, 17:10
Location: Dublin, Ireland

Post by Wendigo » 14 Feb 2009, 18:26

Boby wrote:Idemo svi na ekspediciju u Afriku i razgovore s Pigmejima o njihovim susretima s dinosaurima :lol:
Jel znate da je grupa znanstvenika sredinom prošlog stoljeća išla preispitivati domoroce koji žive na područjima gdje su viđeni navodni dinosauri te su im pokazali ilustracije životinja iz enciklopedije. Pokazali su im zebru i žirafu, domoroci su dali do znanja da su već viđali takve životinje; onda su ima pokazali sliku medvjeda na što su ovi u čudu rekli da takvu živinu nisu nikada vidjeli. Konačno, znanstvenici im pokazahu sliku brontosaura na što su ovi potvrdno odgovorili; čak su i naveli njihov vlastiti naziv za tu životinju
znam za taj slučaj brontosaura u africi, ako se ne varam opisano je u jednoj od a. clarkeovih knjiga.. neznam sad koja toćno ali mislim da je kronika čuda i misterija bila u pitanju.. uostalom i nessie je vrlo vjerojatno neki živi fosil plesiosaura (i hope i spelled that right).

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 14 Feb 2009, 18:33

to je sve iz filmića arthura clarka,obožavam njegove dokumentarce,a pogotovo tunguska eksplozija,tu se pak pretpostavlja da je meteor pao,uništeno je područje površine od 2.000 km2 i uništio 60 milijuna stabala.jačina eksplozije od 10 do 15 Megatona TNT-a bi bila potrebna da prouzroči takvo uništenje,a niko ozljeđen nije bio ili se varam,jesi li gledo od njega kada su žabe i lješnjaci padali sa neba ili misteriozni crteži-po meni jedna od največih misterija današnjice-slike za bogove
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

GreenHornet
Posts: 4849
Joined: 30 Oct 2007, 01:03
Location: Dubrovnik

Post by GreenHornet » 14 Feb 2009, 18:34

Zaljubljen sam u Fräulein Unbekann!!!!!

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 14 Feb 2009, 18:43

ajd nek ovaj topic bude i za ostale miterije pa neka se slobodno stavljaju filmići i ostale stvari
http://tbn2.google.com/images?q=tbn:IRS ... iglif2.jpg
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:xaa ... uz2gh5.jpg
http://tbn1.google.com/images?q=tbn:pX8 ... 471891.jpg
http://tbn1.google.com/images?q=tbn:W3G ... galaxy.jpg
http://tbn1.google.com/images?q=tbn:XZu ... if4jr2.jpg
ovo je jako zanimljivo jer je nemoguće preko noći savršeno napraviti krug koji je najmanje 30-tak metara velik,a pšenica i ostale žitarice nisu slomljene več polegnute,kao da je odozgora stavljeno nešto
http://www.index.hr/video/film.aspx?id=2423
Last edited by Freddy on 14 Feb 2009, 18:57, edited 2 times in total.
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 14 Feb 2009, 18:44

Wendigo wrote:
Boby wrote:Idemo svi na ekspediciju u Afriku i razgovore s Pigmejima o njihovim susretima s dinosaurima :lol:
Jel znate da je grupa znanstvenika sredinom prošlog stoljeća išla preispitivati domoroce koji žive na područjima gdje su viđeni navodni dinosauri te su im pokazali ilustracije životinja iz enciklopedije. Pokazali su im zebru i žirafu, domoroci su dali do znanja da su već viđali takve životinje; onda su ima pokazali sliku medvjeda na što su ovi u čudu rekli da takvu živinu nisu nikada vidjeli. Konačno, znanstvenici im pokazahu sliku brontosaura na što su ovi potvrdno odgovorili; čak su i naveli njihov vlastiti naziv za tu životinju
znam za taj slučaj brontosaura u africi, ako se ne varam opisano je u jednoj od a. clarkeovih knjiga.. neznam sad koja toćno ali mislim da je kronika čuda i misterija bila u pitanju.. uostalom i nessie je vrlo vjerojatno neki živi fosil plesiosaura (i hope i spelled that right).
Dobro si spellovao. Nego, postoji svjedočanstva u Africi s manje ugodnim stvorenjima. Znam da se u jednom dijelu knjige spominje kako je netko naletio na golemu zvijer nalik gušteru dok se je hranila svojim plijenom (ne znam jel bila riječ o antilopi) te se je jasno mogao čuti zvuk lomljenja kostiju dok ju je proždirala. Onda se je munjevitom brzinom zaputila u jezero. Kasnije su navodili kako je riječ o nekoj vrsti zmaja, valjda nalik onom varanu samo što je ovo mnogo veće. Inače smatram da u Africi postoji nekoliko ovećih zvijer za koje se još ne zna; bile one dinaći ili ne.

Kaj se tiče Nessie, sve manje vjerujem u tu priču. Jezero nije toliko veliko i do sada se je već nešto moralo otkriti. Svako svjedočanstvo se može svesti na to da je lažno ili da su očevici vidjeli nešto drugo, neku običnu životinju, valove ili nešto treće. Škotima svakako odgovara da legenda živi i turisti dolaze u nadi kako će nešto vidjeti

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 14 Feb 2009, 18:52

a i jezero je istraženo u cjelosti i ništa nisu našli
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

User avatar
Boby
Posts: 3748
Joined: 31 May 2007, 17:59
Location: Zagreb

Post by Boby » 14 Feb 2009, 18:57

Freddy wrote:a i jezero je istraženo u cjelosti i ništa nisu našli
Aha, osim što su uspjeli uslikati nešto nalik peraji ali slika bi mogla predstavljati svašta. Ma, nisam se još uvijek odrekao mogućnosti kako tamo zaista pliva biće nalik plesiosauru iako sve više sumnjam. Kako god, bilo bi fora otputovati jednom tamo; sam taj osjećaj dok gledaš tu vodenu površinu uživo mora da je poseban.
S druge strane, morske nemani postoje (barem neke od njih); u to nema dvojbi. Pitanje je samo kada će jedna živa ili mrtva dospjeti čovjeku u ruke

User avatar
Freddy
Posts: 1929
Joined: 12 Feb 2007, 01:38
Location: zagreb

Post by Freddy » 14 Feb 2009, 19:01

Boby wrote:
Freddy wrote:a i jezero je istraženo u cjelosti i ništa nisu našli
Aha, osim što su uspjeli uslikati nešto nalik peraji ali slika bi mogla predstavljati svašta. Ma, nisam se još uvijek odrekao mogućnosti kako tamo zaista pliva biće nalik plesiosauru iako sve više sumnjam. Kako god, bilo bi fora otputovati jednom tamo; sam taj osjećaj dok gledaš tu vodenu površinu uživo mora da je poseban.
S druge strane, morske nemani postoje (barem neke od njih); u to nema dvojbi. Pitanje je samo kada će jedna živa ili mrtva dospjeti čovjeku u ruke
u potpunosti se slažem
ali opet u filmiću kada svjedoci pričaju da su ga vidjeli,sve mi to nekako izmišljeno,neuvjerljivo izgleda...jedino onaj starac koji ga je susreo čak 18 puta,a možda ima neke podvodne špilje pa se tamo nalaze,ko zna.
You can kill a rapper, but not his music.
You can kill an actor but not his work.
You can kill a poet but not his poetry.
You can kill a Tupac but he'll live in our hearts forever.
Rest In Peace, PAC, Thug love 4 you...

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 14 Feb 2009, 19:09

jos su govorili da je bila slucajnost da ima nekakva rupa dole koja vodi do zemljine jezgre, no di je tu logika lol? voda bi se uvukla ili bi bila vruca, ako ne
onda "Nessie" ako postoji, bi se trebal uvlacit kroz tu rupu, a di bi onda isla ta zivina, .....jedna od glupljih teorija :D
"Six strings to cover fear..."

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 14 Feb 2009, 19:13

bila je neak nessie tam..ali su je alieni onda oteli..bah.. :lol:
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 14 Feb 2009, 19:42

A$H wrote:bila je neak nessie tam..ali su je alieni onda oteli..bah.. :lol:
Anal Putrification of Nessie :lol:
"Six strings to cover fear..."

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 14 Feb 2009, 20:36

Freddy wrote:jelda,ajmo se svi organizirat i počet zajedničkim snagama istraživat nepoznato 8)
E hahaah..BAS SAM TO HTIO PREDLOZIT! Oteo si mi misao! Ajmo se udruzit,mi entuzijasti i ic na ekspediciju..naravno,prvo lovu skupit treba..mozda se bas nama posreci!

Kriptozoologija je siiigurno isto vecim dijelom bullshit..ali!Ali,tu mozes,ako ih ikad nades,predstavit KONKRETNE dokaze..s duhovima to nikad neces moc. Plus,ovo ima dozu avanturizma i akcije u sebi..mokele mbembe!!!
I like to eat things.

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 14 Feb 2009, 20:39

Nedavno je cijeli taj mit o mokele mbembeu disregardan kao neki nosorog..ali ko zna..moooozda neceg ima u prasumama konga!
DUM DA DA DUM DA DA DUM DA DA DUM DA DA DUM!
I like to eat things.

Hec
Posts: 3184
Joined: 27 Jul 2007, 00:34

Post by Hec » 14 Feb 2009, 21:25

ste culi prije 2 godine na radiju sam ja jos tada cuo, moj stara peglala i slusala radio, ja sam bio isto pokraj nje, i najdenom na radiju su bile izvaredne vijesti i zenska je rekla, "ljudi imam jednu zbunjujucu vijest, iznad zagreba je proletila i pala velika vatrena kugla, zagrebacka vlast je poslala ljude u ekspediciju da se to istrazi" i nakon tog vise ni rijeci o tome. :roll:
"Six strings to cover fear..."

Eat Your Brains
Posts: 1089
Joined: 02 Jan 2009, 02:56

Post by Eat Your Brains » 14 Feb 2009, 21:30

Zvuci ko sala za prvi april..
I like to eat things.

Post Reply