Vaše ideje za "forumsku igru znanja"

Sve teme vezane uz sadržaj HorrorHR sajta i foruma.
User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Vaše ideje za "forumsku igru znanja"

Post by HorrorHR » 19 Oct 2006, 12:40

Dobra je ideja ono oko davanja screenshota pa pogađanja filma. RAzmišljam malo kako to napraviti. Dobru je ideju netko dao da se tipa sa takvom igrom skupljaju bodovi i onda za X bodova se dobije nekakva nagrada.

Ali - dali su ljudi upoznati sa bolesnim i opskurnim filmovima iz kojih bi stavio skrinšote? :twisted: Morali bi unaprijed izdefinirati nekakva pravila o "hintovima" koje bi mogao davati u topicu da ljude dovede do odgovora.

Dali uz to sa slikama, dali imati i natjecanje da se opiše neki dio filma pa da se i po tome proba pogoditi?

Vaše ideje su mucho appreciated!

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 19 Oct 2006, 13:23

nemaju svi ovdje jednako iskustvo s horrorcima, neki znaju više neki manje. također nebi bilo pravedno da se odgovori objavljuju na forumu jer će ih se moć malo preradit i reć da je neko pogodio film, a ustvari je prekopiro nečiji post.
slično bi bilo sa mnom i south parkom ili simpsonsima, to znam napamet skoro sve i malo je ljudi koji "nemaju život" da znaju tolko o nekim serijama
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 14:03

No, mi to već imamo na www.forum.hr Za bolesne trash filmove za koju većina nije čula odmah stavljamo sliku i polako se davaju hintovi. A za poznate filmove, stavlja se određena scena, npr. kao ja kada sam stavio bočicu iluzina iz Memento u crno bijelo slici, nitko nije mogao skužiti, a bilo je jednostavno. Više onako važan detalj. Najviše za hintove dajemo godine, zemljo porijekla, žanr i već će netko pogoditi.
Michel puši karu.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 19 Oct 2006, 14:06

pa gle ja bi radje napravio nekakv tip kreativnih radova za nagradu(npr. film) npr. zadatak napravit(sto bolesnij filmski plakat/masku/oruzje itd. :twisted: il napravit kviz koji postavis na vrhu topica pa ljudi moraju iznosit odgovre u svojim postovima(al onda stavi teska pitanja da nebi bilo smisla od guglanja) think about it :idea:

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 14:11

Je, imao sam već takav filmski kviz, Filmski detalji - npr. pitanje: kakav luster ima Shreck? Koliko je zuba ukupno izvađeno u Oldboy? Koga glumi Tom Savini u Creepshow 2? Koji je pseudonim redatelja trećeg ili četvrtog nastavka Hellraisera? Kako se zove bilo koji cenobit iz Hellraiser serijala? I takva pitanja.... Nije išlo, nitko nije poštovao pravila, jebi ga. I zaboravilo se.
Michel puši karu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 19 Oct 2006, 14:12

u nedjelju ću stavit jednu relativno dobru svoju sliku kad i ako dobijem battleth u subotu
I may be an idiot, but i am no fool.

FilmTV
Posts: 1807
Joined: 04 Oct 2006, 18:50
Location: Bergen

Post by FilmTV » 19 Oct 2006, 14:19

Mogao bi se iskoristiti izvrsni Wufoo za nagradnu igru, tamo se mogu napraviti opaki formulari. Na ovaj način nitko ne može "varati" :D

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 14:23

E, baš sam se sjetio da imam jedan file u excel formatu. 50 filmskih slika, ali likovi nemaju lice, pa trebaš pogoditi koji je to film. Još nisam počeo pogađati (zauzet sam s igrom Pandora box), ali dobro izgleda....
Michel puši karu.

User avatar
Vorador
Posts: 1982
Joined: 06 Oct 2006, 00:03
Location: Rijeka

Post by Vorador » 19 Oct 2006, 14:32

Po meni bi bila izvrsna ideja da se postavi post sa nekom totalno ludom slikom iz nekog opskurnog filma pa ti pogađaj. Tko zna zna, tko ne zna više sreće drugi put. Slike bi trebale biti što teže, da igra dulje potraje i svatko bi prilikom jednog kruga(1 slika) imao recimo jednom pravo pogađati. Kad se razotkrije naslov filma iz kojeg taj skrinšot uzet stavlja se novi i započinje drugi krug. Tko skupi X bodova, unaprejd određenih, osvaja nagradu.

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 19 Oct 2006, 14:37

wufoo bi bio odlican admin. sto ti mislis?

User avatar
maddjuro
Posts: 8323
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Post by maddjuro » 19 Oct 2006, 15:08

ali nemoj stavljat baš neke slike skunute s web stranice tog filma jer postoji pretraživač koji baš traži slike, i nalazi ih elativno dobro
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
A$H
Posts: 19055
Joined: 10 Oct 2006, 11:23
Location: Clubhouse

Post by A$H » 19 Oct 2006, 15:19

I to treba igrat preko vikenda.. :lol:

@Pandora box koliko sam to dugo igrao...
It's A Bird... It's A Plane... It's SUPERA$H!!

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Post by john_constantine » 19 Oct 2006, 15:22

A$H wrote:I to treba igrat preko vikenda.. :lol:

@Pandora box koliko sam to dugo igrao...
Kako vi hoćete. Meni odgovara bilo kad, ovi iz zagreba mi se ništa ne javljaju za posao, pa moram tražiti dalje.

Je, ja sam tek počeo igrati, tek sam na drugom levelu...
Michel puši karu.

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Post by HorrorHR » 19 Oct 2006, 16:29

Formulari su ok, ali opet se može to nekako smuljat :) Što nije bolje ovako kako je Vorador rekao (samo bi ja izbacio glasanje samo jednom po zadatku):

stavim sliku
pogađate
dam neki hint
pogađate
...

tko prvi ostavi odgovor riješeno...

pros: sve
cons: jedino ako netko i zna odgovor, a nije bio na netu netko ga može pretići (dali je ovo problem?)

User avatar
Donnie Darko
Posts: 1761
Joined: 05 Oct 2006, 19:04
Location: Prilaz Nelsona Mandele

Post by Donnie Darko » 19 Oct 2006, 16:40

da al ovo sa slikama je jako dobra ideja al probaj prvo s formularima da se zagrijemo za teske stvari

Post Reply