The Others (2001)

Mjesto za horore iz novog milenija.
User avatar
remike2
Posts: 4838
Joined: 11 Apr 2010, 11:52
Contact:

Re: The Others (2001)

Post by remike2 » 07 Jun 2010, 22:06

Asfodel wrote:Remike, evo ti topic pa napiši osvrt 8)
Thanks, ko što rekoh, tražio ga u searchu da vidim jel ga već ima otvorenog, a ono mi ne da ništa, baš čudno, što se tiče filma, odličan mi je, sviđa mi se atmosfera, napetost u filmu, odličan twist i kraj uz meni baš sjajnu glumu Nicole Kidman, gledao ga kad je bio na TV-u prije par godina, morat ću ponovo jer mi se baš svidio!
But, you know, I knew something must be rotten in Denmark. There was no way you could like me that much. Man, I can't tell you how relieved I was when you took off your dress, you... you didn't have a dick.

User avatar
Selene
Posts: 106
Joined: 12 May 2010, 14:30
Location: somewhere

Re: The Others (2001)

Post by Selene » 07 Jun 2010, 22:24

odličan film..iako ga davno gledala,pa se ne sjećam baš svih dijelova..

User avatar
DrugsBunny
Posts: 4640
Joined: 02 Nov 2009, 23:39
Location: Osijek
Contact:

Re: The Others (2001)

Post by DrugsBunny » 07 Jun 2010, 22:37

Izvrstan! Bio sam skeptičan filmom, ali me na kraju jako oduševio. :)
...I wrapped our love in all this foil,
Silver-tight like spider legs
I never wanted it to ever spoil,
But flies will lay their eggs...

User avatar
Dead_Child
Posts: 61
Joined: 05 Aug 2010, 23:21

Re: The Others (2001)

Post by Dead_Child » 06 Aug 2010, 00:22

Pogledao sam ovaj film jako puno puta i uvijek će mi biti pri vrhu, atmosfera filma je odlična.

User avatar
Sammy
Posts: 8524
Joined: 04 Apr 2009, 22:49
Location: Našice

Re: The Others (2001)

Post by Sammy » 09 Dec 2010, 14:19

The Others (2001) - pa ovo je odlično! Necu sad ulazit u to je li horror ili ne, ali meni je bio tako jeziv i napet, a to je najbitnije. Koja atmosfera, tako mračna i sablazna, genijalno, i ta ogromna kuca i interijer, ma fascinantno. Uhvatila me neka jeza negdje na polovici filma sto vec dugo vremena nijedan film nije uspio napraviti. Nicole Kidman je nadmasila sva moja ocekivanja u ulozi stalno nadrkane i stroge majke, a twist na kraju :prayer: - 10/10
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life.

User avatar
hitman_4
Posts: 7008
Joined: 07 Dec 2008, 15:30

Re: The Others (2001)

Post by hitman_4 » 10 Dec 2010, 15:35

davno sam gledao taj muvi,još kad sam bio klinac i da film je izvrstan i strašan
Image

Image

Image

User avatar
Michel
Posts: 11704
Joined: 30 Jan 2012, 04:14

Re: The Others (2001)

Post by Michel » 11 May 2024, 20:17

Image

The Others (2001) - Majka i dvoje djece žive u jednoj vili/kući gdje se počnu događati svakojake stvari zbog kojih posumnjaju da kuću nastanjuju duhovi. Tu su i sluškinje koje kao da izgleda znaju što se događa. Smješten krajem drugog svjetskog rata 'Uljezi' su odličan i atmosferičan horor film sa naglaskom na dramu. Nicole Kidman je vrhunska i uvijek mi je bila podcijenjena glumica, ali ovdje njezina gluma i ljepota dolaze do izražaja. Atmosferičan, taman tempa i odličnog twista koji me i dan danas iznenadi. Ima i nekoliko dosta jezivih dijelova. Pošto sam znao twist jer sam ga već gledao (iako davno), sad sam promatrao sve one hintove da vidim jesam li mogao prije skužiti. Mogao sam, ali je vrlo teško i opet te taj twist iznenadi
SpoilerShow
ta seansa kako je to odlično izrežirano i tajming je savršen. I mislim da su klinci bili fotosenzitivni jer ona sluškinja koja je duh kaže u jednom trenutku Kidmanici "bili su fotosenzitivni, ali možda je sad to prošlo" pošto su svi mrtvi. Praktički Kidman i njezina djeca su sad poltergeisti jer iz perspektive ljudi, zavjese su micane, vrata se zaključavala...
film bez zamjerki i zasigurno jedan od najboljih horor filmova ovog stoljeća. 8.5/10

UTJECAJ/ZNAČAJ - teško mi se ovdje odlučiti jer je film kad je izašao bio ogroman sigurno se sjećate. Zaradio je puno para, pričalo se o filmu, o twistu. Stvarno je film bio komercijalni hit. Film je dobio i bio nominiran za nagradu Goya što su španjolske filmske nagrade. Vrlo je hvaljen. Ovo je film koji je opet oživio ne samo ghost podžanr već općenito cijeli horor žanr. A+, A,, B+, B, C+, C

Inače, kako moram i napisati i zemlju iz koje je film bilo mi se teško odlučiti, ali ipak Španjolska. Ovo je suradnja najviše Španjolske i Amerike, ali film je bio nominiran za Goyu (španjolska nagrada) i većinom rađen od španjolskih studija tako da bez obzira što je na engleskom jeziku sa glumcima tog govornog područja, film je Španjolski.
"You'll Enjoy Mr. Barlow. And He'll Enjoy You!"

Post Reply