Manga

Diskusija o knjigama, stripovima, amaterskim radovima horror, sci-fi i bliske tematike.
Post Reply
User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 29 Jan 2012, 13:49

Algoritam krajem veljače, u svojoj nakladi. izbacuje novu mangu, sam se nadam da ce, skup s njom, i oštricu besmrtnika nabaviti;

a ta nova manga je ..........""(drumroll)"".........................

SpoilerShow
Image
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: Manga

Post by Aryx » 31 Jan 2012, 01:05

djuro, kak stoji gantz manga? stao sam na dijelu kada vampiri udju u igru kolko se sjecam...
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 31 Jan 2012, 02:59

Aryx wrote:djuro, kak stoji gantz manga? stao sam na dijelu kada vampiri udju u igru kolko se sjecam...

to je bilo negdje pred kaj "prve faze", a to je bilo davno, vec jedno mejesc ,dva gantz nepratim, jer je postalo teško sad ovo za pratit st se dešava, pa cekam da se malo više tog nakupi

vikipedija kaže da se vampiri pojavljuju u 14 svesku, a to je od 155. "Rampaging Dinosaur" ( chaptera
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 31 Jan 2012, 05:01

Aryx wrote:djuro, kak stoji gantz manga? stao sam na dijelu kada vampiri udju u igru kolko se sjecam...
he, tu sam i ja prestao dalje čitati. :zubifale:
Michel puši karu.

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Manga

Post by xEdgex » 31 Jan 2012, 16:02

U zadnjih par dana sam procitao nekih 10-tak mangi-prica od Junji Ito-a (Gyo/Uzumaki); radi se o sljedecim: The Dark Drinks Blood, The Roar of Ages, Library of Illusions, Splatter Film, Army of One , Long Dream, The Back Alley , The Enigma of Amigara Fault, Glyceride. (sve imaju po otprilike 25-30 stranica).

Ovo sam procitao jer imam u planu narucivanje Uzumaki i Gyo (ako nadjem prvi dio; koji sam bezuspjesno trazio na ebayu).

Sto se tice prica, radnje su stvarno nevjerovatne! Crtez takodjer. Izdvojio bih " The Enigma of Amigara Fault " koja me je stvarno u potpunosti uspjela da ocara. Problem je sa ostalim, kao sto sam naveo sve ide super; radnja je neobicna i sve vrijeme si u iscekivanju i sa svakom novom stranicom dolaze neocekivani zapleti. Ali, skoro pa svaki zavrsetak me je ostavio nekako nezadovoljnim. Uvijek sam na kraju ostao sa komentarom " Ovo nije ono sto sam ocekivao od zavrsetka. " :?

Sve price imate ovdje ( ne znam kako ide procedura oko kacenja linkova; da li je to dozvoljeno ili ne; okacit cu pa u slucaju da sam nesto usrao obrisite :) http://justmegawatt.com/images/comics/horror.html - Kao sto vidite price jos dvojice autora su prisutne ; i njih sam procitao ali ne bih da kvarim ugodjaj :) ); ako neko od vas ima vremena volio bih da i vi predjete preko njih pa da vidim i vas stav.

Uglavnom nadam se da me Uzumaki/Gyo nece razocarati ; za crtez i radnju ne sumnjam, ali me sam rasplet radnje i kraj brinu. Sjebano je to kada se u potpunosti povezes sa likom/likovima i na kraju PAF :)
SpoilerShow
Primjetio sam dosta Lovecraft utjecaja; posebno naglasak na "neizbjeznost svoje propasti". Nekako mi je dosta teze pala propast likova u mangama nego u djelima Lovecrafta. :)
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 31 Jan 2012, 17:26

gyu i uzumaki su , bar meni, dobri, imam ih i u papirnatom izdanju, uzumaki je uvrnutiji, dok gyo je nekao nedovršen
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: Manga

Post by Aryx » 31 Jan 2012, 19:24

maddjuro wrote:gyu i uzumaki su , bar meni, dobri, imam ih i u papirnatom izdanju, uzumaki je uvrnutiji, dok gyo je nekao nedovršen
odlicni :D
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 31 Jan 2012, 21:14

Aryx wrote:
maddjuro wrote:gyu i uzumaki su , bar meni, dobri, imam ih i u papirnatom izdanju, uzumaki je uvrnutiji, dok gyo je nekao nedovršen
odlicni :D
ne odlični nego kult :rolleyes:

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 31 Jan 2012, 22:51

usput i zemi , od istog autora, Museum of Terror; mogao bi ti se dopasti, ja sam ga našao strašno jeftino, pa sm ga uzeo na blef, i nisam požalio
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
xEdgex
Posts: 279
Joined: 28 Nov 2011, 16:09

Re: Manga

Post by xEdgex » 31 Jan 2012, 23:44

maddjuro wrote:usput i zemi , od istog autora, Museum of Terror; mogao bi ti se dopasti, ja sam ga našao strašno jeftino, pa sm ga uzeo na blef, i nisam požalio
Da, da. Upratio sam da je Tomie posebno nahvaljena. :)
" All the animals come out at night - whores, skunk pussies, buggers, queens, fairies, dopers, junkies, sick, venal. Someday a real rain will come and wash all this scum off the streets. "

User avatar
HorrorHR
Site Admin
Posts: 15352
Joined: 02 Oct 2006, 22:58
Location: Sci-Fi Channel

Re: Manga

Post by HorrorHR » 01 Feb 2012, 21:30

xEdgex wrote:
maddjuro wrote:usput i zemi , od istog autora, Museum of Terror; mogao bi ti se dopasti, ja sam ga našao strašno jeftino, pa sm ga uzeo na blef, i nisam požalio
Da, da. Upratio sam da je Tomie posebno nahvaljena. :)
meni tomie, tj. museum of terror kaki je to izašlo u USA nije predobro sjeo, zapeo sam na 4-5 priči.
btw Tomie ima tonu filmskih ekranizacija, mislim da čak i sada snimaju još jednu.

User avatar
maddjuro
Posts: 8330
Joined: 05 Oct 2006, 17:55
Location: zagreb

Re: Manga

Post by maddjuro » 05 Feb 2012, 18:27

HorrorHR wrote:
xEdgex wrote:
maddjuro wrote:usput i zemi , od istog autora, Museum of Terror; mogao bi ti se dopasti, ja sam ga našao strašno jeftino, pa sm ga uzeo na blef, i nisam požalio
Da, da. Upratio sam da je Tomie posebno nahvaljena. :)
meni tomie, tj. museum of terror kaki je to izašlo u USA nije predobro sjeo, zapeo sam na 4-5 priči.
btw Tomie ima tonu filmskih ekranizacija, mislim da čak i sada snimaju još jednu.

kad smo več kod mangi ovoga autora, izašao je trailer za anime snima po GYO mangi

http://www.youtube.com/watch?v=_7_MmP0Om80
I may be an idiot, but i am no fool.

User avatar
john_constantine
Posts: 27523
Joined: 06 Oct 2006, 17:25

Re: Manga

Post by john_constantine » 05 Feb 2012, 18:36

odlično i brutalno izgleda, ali zar su ribe napravljene kao CGI ili to nekakva loša animacija?

Već sam vidio 10 minuta kako će izgledati novi Berserk, katastrofa to korištenje CGI animacija. A niti nova verzija neće biti ništa bolja.
Michel puši karu.

User avatar
Decadentor
Posts: 11881
Joined: 10 Jun 2008, 02:11
Location: Doruchów

Re: Manga

Post by Decadentor » 05 Feb 2012, 20:21

john_constantine wrote:odlično i brutalno izgleda, ali zar su ribe napravljene kao CGI ili to nekakva loša animacija?

Već sam vidio 10 minuta kako će izgledati novi Berserk, katastrofa to korištenje CGI animacija. A niti nova verzija neće biti ništa bolja.
Mislim da je ovaj novi CGI berserk fake
Image

User avatar
Aryx
Posts: 7612
Joined: 12 Oct 2006, 20:46
Location: Zagreb

Re: Manga

Post by Aryx » 07 Feb 2012, 01:08

john_constantine wrote:odlično i brutalno izgleda, ali zar su ribe napravljene kao CGI ili to nekakva loša animacija?

Već sam vidio 10 minuta kako će izgledati novi Berserk, katastrofa to korištenje CGI animacija. A niti nova verzija neće biti ništa bolja.
uuu super izgleda :D. mogao bih jos jednom mangu procitati.

a sto se tice berserka imam velike nade za njega posto ce pratiti mangu (znaci nastavit ce tamo di je anime bio stao).
There is nothing on earth half so terrifying as a truly just man.

[url=http://www.youtube.com/watch?v=staa4QvuFRI&feature=related]ASOIAF[/url]

Post Reply